Vink en De Poorter gaan nek aan nek ïJ Francis Collet schiet Vogelwaarde naar zege Korte mindere periode doet hockeyers Rapide de das om Thuy trekt aan kortste eind in Hulsterloo-loop SPORT 11 In de warmloopronde liep Vink met de in de uitgestrekte gangen uitblinkende Vidho's PavidofF met 61,14 procent naar de zege. In de herkansing was de score van 60,28 procent goed voor de gedeel de eerste plaats met de Bressiaan- se De Poorter en de ruin Sandro- Junior. Vink toonde zich tevreden. „Het blijven doorspringen bij de wis sels was voor PavidofF altijd een probleem. Samen met mijn train- ster Anneriet Picavet hebben we daar hard aan gewerkt. Vandaag ging het hier super." In de klasse Zi was in de eerste manche de score van 61,47 pro cent voor Sopie Claes - een van de vele Belgische amazones die bij een Nederlandse vereniging zijn aangesloten - met de merrie Andor van ter Moere goed voor de overwinning. Iske Sykes uit Hoek eindigde met de merrie Di- saronno tweede (60,88 procent). De overwinning in de tweede manche ging naar de vijftienjari ge Julia Bouthoorn uit Boschka- pelle. Zij reed in het zadel van de merrie Pamela naar 62,35 procent „We vormen nu echt een combi natie. Nog één winstpuntje en dan stap ik over naar Z2 en pro beer ik ook nationaal bij de junio ren te starten", vertelde ze. a- Zaterdag, vierde klasse: IJzendij ke 2-SSV65 3-4 (3-i): Yannick van Akker 1-0, Daphne van Water schoot 2-0, Marjolein de Munck 3~L Vijfde klasse: HW'24-FC Axel 1-1 (0-1). Linda van Meurs 0-1, Ma rieke Kwast 1-1. Zaamslag-Koewacht 2-5 (2-2): Fleur Rademakers 1-0, Samantha van de Kévie 1-1, Senna Riemens 2-1, Iris Kint 2-2 en 2-3, Debby van Regenmortel 2-4, Kint 2-5. Graauw-Rillandia 3-1 (2-0): Iris Lauwerijs 1-0, Kelsey Jonkheim 2-0, Anika van de Vijver 3-0. Steen-Wolphaartsdijk 2-0 (2-0): Froukje Jorritsma 1-0, Laura Hiel 2-0. Zondag, vijfde klasse. De vrouwen van Vogelwaarde wa ren ook tegen hekkensluiter Grenswachters goed voor de volle winst. In Putte werd het 1-5, on der meer door vier doelpunten van Francis Collet. Hulsterloo moest op eigen veld genoegen ne men met een 1-1-gelijkspel tegen Halsteren. Grenswachters-Vogelwaarde 1-5 (0-3): Francis Collet 0-1 en 0-2, Endri van Dorsselaer 0-3, 1-3, Francis Collet 1-4 en 1-5. Hulsterloo-Halsteren 1-1 (0-1): Siene de Bodt 1-1. Die nacompetitie wordt overigens pas in juni volgend jaar gespeeld. Voor het zover is wordt er nog een reguliere competitie met acht teams afgewerkt. In diezelfde vier de klasse verloor Rapide ietwat ge flatteerd met 6-3 van Zevenber gen. In de tweede en de derde klasse van de hockeycompetitie werd niet gespeeld. Mannen, vierde klasse. Olympia-Zundert 7-1 (6-1): In de eerste helft stuurde een swingend Olympia de bezoekers van het kastje naar de muur. Door drie treffers van Douwe Boerbooms en drie van Olivier Dalmeijer zat de thuisploeg al bij de rust op ro zen. Bij de stand van 2-0 scoorde Zundert nog wel tegen, maar bin nen de kortste keren liep Olym pia uit naar 6-1. Na de doelwisse- ling koos Zundert voor een veel meer behoudende speelwijze en was mede door die riante voor sprong de scherpte bij Olympia niet meer van niveau. Olivier Dal meijer bepaalde nog wel de eind stand op 7-1. Zevenbergen-Rapide 6-3 (2-1): Het zag er lang niet naar uit dat Rapide met afgetekende cijfers zou verliezen. Het team deed in de eerste helft en in het begin van de tweede helft nauwelijks onder voor Zevenbergen. Rapide nam na tien minuten zelfs brutaal de leiding via Maxime Post. On- danks enkele knappe reddingen van Martijn Seghers wist Zeven bergen de achterstand nog voor rust om te buigen in een voor sprong: 2-1. Op aangeven van Eg- bert de Bakker zorgde Maxime Post kort na rust voor de gelijkma- ker. In een wat relatief korte, maar wel mindere periode gaf Ra pide te veel ruimte weg en beslis te Zevenbergen het duel door naar 5-2 uit te lopen. Het werd zelfs nog 6-2 voordat Pieter Voorbrood de eindcijfers liet noteren. In augustus kende de d'Ossenkop- penloop in Ossenisse grote be langstelling en zaterdag liep de kantine van de voetbalvereniging Hulsterloo overvol voor de Hul sterloo-loop, een wedstrijd die ge wonnen werd door de Belg Liam de Meij uit Doel. Bij de vrouwen won Ingrid IJsebaert uit Hulst. De organisatie zag het glimla chend aan. „We hebben ieder jaar een goede belangstelling, maar vandaag is het voor ons een re cord met 250 deelnemers", zei Guust de Block van de organisa tie. „Het leeft hier dus behoor lijk." Natuurlijk speelden de uitsteken de weersomstandigheden een gro te rol, maar uiteraard ook het goed bekend staan van voetbalver eniging Hulsterloo als organisator van een trimloopwedstrijd. Bo vendien telde de wedstrijd mee voor het Zeeuwse-Vlaamse Run nerscriterium en dat trekt steeds meer deelnemers dan de lopen die hier niet voor meetellen. Uit het aantrekkelijke gevecht om de eerste plaats bij de mannen bleek dat Benny Thuy klaar is voor het komende seizoen. De lo per uit Sint-lansteen kwam al vrij spoedig na het vertrek aan de lei ding met Liam de Meij. Ze bleven bij elkaar, waarna De Meij aan het langste eind trok. IJsebaert had met veel minder concurrentie af te rekenen. De Hulsterse atlete liep de totale af stand van ruim twaalf kilometer geheel solo en bereikte tenslotte met een voorsprong van zo'n zes minuten de eindstreep. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt AXEL - Tijdens de dressuur- wedstrijd van Luctor et Emergo, za terdag in manege De Beatrixhoeve in Axel, werd de klasse ZZ-Licht na de eerste proef aangevoerd door Kim Vink. In de tweede proef moest zij na een nek-aan-nekrace de hoogste eer delen met Sandy de Poorter. door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetbalsters van IJzendijke 2 verloren zaterdag in de vierde klasse met nipte cijfers van koploper SSV'65: 4-3. Bij de rust leidde IJzendijke nog met 3-1. In de vijfde klasse eindigde de derby tussen HW'24 en FC Axel onbe slist: 1-1. Koewacht won met 5-2 van Zaamslag. door Peter Snelders TERNEUZEN - Olympia is door een 7-1-zege op Zundert afgetekend winnaar geworden van de voor-competitie in de vierde klas se. Met een maximaal aantal wed- strijdpunten stelde het daardoor een plaats in de nacompetitie voor promotie veilig. Olympia plaatst zich door 7-1-zege op Zundert ongeslagen voor de play-offs voor promotie. door Wim de Vos NIEUW-NAMEN - Zijn de eerste wed strijden in het kader van de strijd om het Zeeuws-Vlaamse Runners criterium een voorteken voor de rest van het trimloopseizoen? ketting breekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69