Urmeion Martis en Axel laten zien tweede klasse aan te kunnen SPORT 7 Vlissingen ruim langs buurjongen Zeeland Sport Autosehad via verzeki %0^A c asÉÉiSÉiÊ Martis maakte het verschil, maar sprak ook terecht van een team prestatie. De vijfhonderd toe schouwers zagen op het zonover goten sportpark in Axel een aan trekkelijk duel, waarin de zater dag-derdeklasser het spel bepaal de. De zaterdag-tweedeklasser was in de beginfase via Miroslav Peric gevaarlijk, maar daarna nam de thuisclub het initiatief in han den. De Axelaars veroverden tel kens de bal door meteen druk te zetten op de tegenstander. Die speelwijze kostte veel kracht en energie. „De-afspraak was om Ter neuzense Boys niet in hun spel te laten komen. Alleen moet je het zien vol te houden", zei Axel-trai ner Kees Westerweele later. FC Axel heerste op het midden veld met Bart Rijckaert en Maik de Wolf, waartegen Boys-midden velders Michel Romeijnsen en Randy van Overmeeren het moes ten afleggen. Aan de zijkanten werden Ruben de Haas en Peric overlopen door Danny Aarnoutse en Marco Plasschaert. De Terneu- zenaren kregen geen vat op de po sitiewisselingen bij de thuisclub. Achterin gaven Stefan en Dennis van den Broeke, Angelo Plasschae rt en Wouter Boeije geen kans weg. „Ik had meer tegenstand ver wacht. We hebben bewezen de tweede klasse waard te zijn", meende Dennis van den Broeke, die vorig seizoen voor Terneuzen se Boys uitkwam. Doelman Mi chael Schaep (verkozen boven Sjoerd de Graaf) werd amper op de proef gesteld. „Er was geen be leving. We hebben niets afge dwongen", reageerde Boys-trainer Alexander van Keulen, die zich niet achter het gemis van enkele basisspelers wenste te verschui len. „Andere spelers hadden mij voor een moeilijke keus moeten stellen." Voorin was bij FC Axel Ivo Vers- traeten een prima bliksemafleider voor Martis, die na een kwartier zijn ploeg op een ï-o voorsprong bracht. Na een lange bal van Rijckaert wurmde de sterke spits zich tussen Boys-verdedigers André Siereveld en Sander Over- beeke en verraste doelman Den nis Rijnberg, die op het verkeerde been stond. Daarna schoot Vers- traeten na een goede aanval over. Kort voor rust viel Siereveld uit, waardoor Tim Faassen bij de Boys terugkeerde na blessureleed. Na rust ging Martis op kracht en snel heid langs Van Overbeeke en schoot vanaf links de bal snoei hard tegen het net: 2-0. Terneu zense Boys scoorde via Len Evers- dijk de aansluitingstreffer, maar 'Er was geen beleving. We hebben niets afgedwongen' het antwoord volgde snel van Mar tis. Uit een voorzet van Verstra- eten kopte de spits de bal over de twijfelende Rijnberg: 3-1. Westerweele kon het zich permit teren om Martis ruim voor het einde de publiekswissel te gun nen. De nieuwe trainer heeft dis cipline in de ploeg gebracht. De Axelaars zijn al tien wedstrijden (zes in de competitie en vier in de beker) op een rij ongeslagen. Van Keulen heeft andere zorgen na drie verliespartijen. De terugkeer van Faassen is gewenst. „Axel straalde veel meer een team uit. Het moet snel veranderen bij ons, want er wacht een zwaar pro gramma", zei Faassen. FC Axel-Terneuzense Boys 3-1 (1-0). 15. Urmeion Martis 1-0, 50. Martis 2-0, 54. Len Eversdijk 2-1, 60. Martis 3-1. Scheidsrechter: C. Bos (Vlissingen). Gele kaart: Jordi Maas, Randy van Overmeeren, Enrico van Overmeeren (allen Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 500. Pennings liet Daniël lansen, Ferry Alfons (beiden hadden wat pijn tjes) en Etienne Mallie (vermoeid) - op hun eigen verzoek - buiten de selectie en had een basisplaats in geruimd voor Khalid El Hattach, Joost de Kubber en Salim Ben Sel- lam. Onder de lat maakte Joan van Belzen plaats voor Bas Rijkeboer. Het kwam het spel van de hoofd klasser zondag echter niet direct ten goede. „We wisten wat we moesten doen: baltempo hoog houden, vaak wisselen van kant met een bal van links naar rechts", somde Pennings op wat hij zijn spelers in de voorbespreking had meegegeven. „Maar we waren niet dwingend genoeg." Na 22 minuten was het Hoessein Bouzambou die Vlissingen toch op een o-i-voorsprong zette, nadat hij een subtiele steekpass van zijn jongere broertje Said op waarde schatte. De sympathisanten van Vlissingen konden na de pauze meerdere malen opveren. Zoals na een klein uur spelen, bij het eigen doelpunt van Peter van Antwer pen. Of bij de doelpunten van de invallers Abdoe Abdenbi (0-3) en Josimar Pattinama (0-4 en 0-5). Dat de jongelingen Dennis Kovace- vic (18) en Gerarldi Geerman (21) beiden ook doel troffen deed Pen nings glunderen. Geerman zat niet echt lekker in de wedstrijd maar kreeg van Pattinama de mogelijk heid om de door de spits in blessu retijd verworven strafschop te ver zilveren. „Mooi dat de jongens hem dat gunnen", sprak Pennings met een lach op zijn gezicht. „In dit soort wedstrijden kun je het nooit echt goed doen. Het is daar om goed dat we ongeschonden uit de strijd zijn gekomen." kwikzilverachtige aanval alleen voor keeper Janko van Iwaarden opzichtig het doel. Niet veel later kwam hij weer tegenover Thom Buys te staan. De rechtsback werd centrale verdediger nadat zijn aan voerder Rob den Engelsman ge blesseerd naar de kant verdween en Martens ging vanaf de rechter flank en vanuit het midden de aanvallen opzetten. De inwoner van Lovendegem re vancheerde zich zes minuten voor tijd, toen hij eerst twee Noad-verdedigers - onder wie Buys - in de luren legde en met links verwoestend uithaalde. De bal verdween in de verre hoek en het kersje was op de taart ge plaatst. „Ik heb een heerlijke middag ge had", bevestigde Martens na af loop. „Of het een experiment van de trainer was weet ik niet, maar ik voelde me op links wel prettig. Ik snap ook wel dat het in de top klasse veel moeilijker is om zo te spelen, maar ik denk dat ik het wel kan." Trainer Verhoene zag het niet als een experiment, maar erkende wel dat zijn aanvallende centrale middenvelder de show gestolen had. Over zijn doelman Mitchell Braaf- hart kon hij niet zo snel een oor deel vormen. De twintigjarige Zeeuws-Vlaming stond niet on der de lat omdat eerste doelman Jordi de Jonghe vorige week tegen Ajax alweer een kostbare fout maakte. Braafhart kreeg speeltijd omdat het een bekerwedstrijd be trof en omdat hij na een kniebles sure ritme op moest doen. Veel kreeg hij echter niet te doen. „Ik ga niet zeggen dat Braafhart zater dag tegen Scheveningen weer keept", gaf Verhoene voorzichtig aan. „Dinsdag gaan we de wed strijd evalueren en nemen we be slissingen." Hetzelfde geldt voor de positie van Birgen Martens. Te gen Scheveningen zal hij zijn te genstander zeker niet doldraaien, maar één geslaagde actie kan al ge noeg zijn voor drie punten. |e MAANDAG 20 OKTOBER 2014 Hoek-middenvelder Birgen Martens zet aan voor - alweer - een actie. Vanaf de linkerkant was hij een plaag voor de Noad v door Aector Dooms AXEL - „We verkeren in topvorm", glunderde Urmeion Martis zater dag na de 3-1 winst in het beker duel van zijn ploeg FC Axel tegen Terneuzense Boys. De absolute uit blinker genoot na van zijn drie doel punten, die voornamelijk op eigen kracht tot stand kwamen. „Dit geeft me een heerlijk gevoel, want ik stond weer al een tijdje droog." FC Axel-spits Urmeion Martis maakte alledrie de doelpunten van zijn ploeg in het bekerduel tegen Terneuzense Boys. „Een heerlijk gevoel, want ik stond al een tijdje droog." Alexander van Keulen gmPjprT door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - „We hadden twee doelstellingen: geen blessures of schorsingen oplopen en doorbeke ren. Die hebben we beiden be haald", stelde Ruud Pennings gema tigd tevreden vast na de overwin ning van zijn VC Vlissingen. De trai ner zag zijn in elkaar geknutselde basiself zondag met 7-0 winnen bij buurman - of beter: buurjongetje - Zeeland Sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65