Leermoment voor hongerige tieners Terneuzen probleemloos verder mm 6 SPORT BEKERVOETBAL Middenvelder van Hoek draait vanaf linkerflank Noad-verdedigers dol en legt basis voor 7-0-zege in beker. Hamel: „Ik vind het leuk dat ik dit voor de club kan doen. Het zijn allemaal goeie jongens bij het eerste." Tegen het Kloetingse ge weld waren ze echter niet be stand. Dat was ook niet de ver wachting. Jong Ambon hield best nog even stand. Na tien minuten kwam een scherpe counter via de razendsnelle Levi Waisapy bij Rudley St. Jago terecht. Vanaf een meter of twintig haalde hij uit. Eén-nul voor Jong Ambon. Zou de vierdeklasser dan... Nee, zo ver liet Kloetinge het niet komen. De schade werd vrij rap gerepareerd. Hamel werd negen keer gepasseerd. Hij baalde vooral van de vijfde goal. „Knullig", vond hij zelf. Ricardo Telussa maakte halverwege zijn eigen helft hands. Hamel draaide zich KARAKTERISTIEK om, om zijn plaats in het doel te zoeken. Remco van Tiggele zag hem omgedraaid staan en schoot de vrije trap meteen binnen: 1-5. Marlon Mual, trainer van Jong Ambon, noemde de wedstrijd één groot leermoment voor zijn ploeg. Door de afwezigheid van vaste waarden als Khalid Kal- doon, Dennis Felius (beiden op vakantie), Ignacio Misaine en Zyl- vano Tuhuleruw (beiden gebles seerd) deed Mual zaterdag een be roep op vijf teenagers. „Zij zijn al lemaal zó hongerig, zó puur." Invaller Celino Davidse illustreer de dat na afloop, toen hij Mual meteen kwam vragen om feed back van zijn optreden. Het sterk te de trainer in zijn gedachte dat Jong Ambon de potentie heeft een stabiele derdeklasser te wor den. Er is talent, er is ervaring en er is voetballend vermogen, be wees de ploeg ook zaterdag. „Door al die afwezigen hadden we vandaag de strategie aange past", aldus Mual. „Als we com pleet waren geweest, hadden met 4-3-3 volle bak op de aanval ge speeld." Nu had Jong Ambon de boel achterin gebarricadeerd met twee linies van vier heel kort op elkaar. En bij balverovering werd als een speer de aanval gezocht via de snelle broers Waisapy en Densley Sanchez. Zo viel ook de openingsgoal. De omschakeling van Kloetinge was niet vlekkeloos. Michel Maaskant gaf St. Jago te veel ruimte, waar door deze met een streep langs doelman Matthew Lentink kon scoren. Kloetinge raakte niet in pa niek. Het hield de druk hoog en betrachtte het geduld dat in derge lijke bekerduels nodig is. Boven dien kwam Jong Ambon na de pauze al snel met tien man te staan na een tweede gele kaart voor Sardjiano Saridin. „Sommige jongens zijn ziek van deze nederlaag", wist Mual. „Maar dat komt doordat het win naars zijn. Maar als we straks met z'n allen gaan eten - dat doen we na elke thuiswedstrijd - komt dat wel goed." SINT PHILIPSLAND - De beste idee- en ontstaan vaak wanneer dingen niet goed gaan. Dat besefte Kenny Verhoene na afloop van het met 7-0 gewonnen bekerduel met za terdag-derdeklasser Noad'67 als geen ander. De trainer van top- klasser Hoek zag voor rust dat zijn ploeg aanvallend vierkante wielen had en dat zijn offensieve middenvelder Birgen Martens zich keer op keer vastliep. Verhoe ne dirigeerde hem daarop naar een positie waar hij zelden of nooit speelt: de linkerflank. Daar KARAKTERISTIEK IJzendijke-Terneuzen 2-7 (2-6): Terneuzen kende door twee doel punten van Remco van Leeuwen een vliegende start, maar binnen een tijdsbestek van amper twee minuten kwam IJzendijke terug tot 2-2 door treffers van Martijn Rijckaert en Joël van Overloop. Nog voor de rust liepen de bezoe kers weg naar 2-6. Jarno Waebeke, opnieuw Van Leeuwen en Hasan Basagnac (2x) waren tussen de 18e en 43e minuut de doelpunten makers. In de tweede helft was al leen Joris Corijn nog trefzeker. Philippine-Corn Boys 4-0 (2-0): De derby ging in de eerste dertig minuten nog aardig gelijkop, maar nadat Jorden Takiddine een maal voor 1-0 had gezorgd heerste de thuisclub. Roland van de We- ge verdubbelde nog voor de rust de voorsprong. In de tweede helft bracht Lunven Vermeer eerst de 3-0 aan, voordat Ruben van der Meulen uit een strafschop de eindstand op 4-0 kon bepalen. Steen-Zeelandia Middelburg 0-5 (0-2): Steen kwam zo af en toe nog wel tot een aardige aanval, maar Zeelandia Middelburg bleek in alle opzichten een stapje ver der. Door een eigen doelpunt van Remy de Bruijn werd het in de achttiende minuut 0-1, waarna Daniel Wissel voor een 0-2-rust- stand zorgde. De aanvaller van de Middelburgers groeide daarna uit groeide hij uit tot absolute uitblin ker. De Hoek-trainer hikte al een poosje tegen de aanvallende on macht van zijn ploeg aan. Na vier nederlagen op rij in de topklasse zette hij zijn oogappel in het duel met de amateurs van Ajax (1-1) op de bank. Het was voor de eerste keer sinds 2013, toen Birgen Mar tens bij Hoek ging spelen, dat hij niet in de basis begon. Zaterdag werd de status van Mar tens in ere hersteld, maar niet voor lang. Hoek kwam al in de zesde minuut op voorsprong via Mateusz Kuzmicki, maar kon het Noad'67 daarna nauwelijks moei lijk maken. Verhoene legde de schuld niet bij Martens: „Hij kreeg te weinig ruimte. Zijn team genoten liepen vaak de gaten dicht. Toen bedacht ik dat hij be ter vanaf links kon spelen. Dat gebeurde al na twintig minu ten en vanaf dat moment begon Hoek beter te draaien. Noad'67, dat zich niet ingroef maar lekker opportunistisch meespeelde, her kende het gevaar echter al snel en zorgde er met een dubbele dek king voor dat het gevaar binnen de perken bleef. Na rust was het hek echter van de dam. Nadat Mateusz Kuzmicki met een droge knal vanaf twintig meter voor 0-2 had gezorgd - na tuurlijk na een oogstrelende actie van Martens - stortte de verdedi ging van Noad'67 als een kaarten huis in elkaar. „Zo lang het 0-1 bleef, hadden we de energie om de gaten dicht te lopen", had Noad-trainer Ad Palings gezien. „Maar met die 0-2 kregen we de genadeklap." De 27-jarige Martens hoefde niet meer te vrezen voor twee Flip- landse verdedigers en draaide rechtsback Thorn Buys helemaal dol. Binnen 25 minuten werd het van 0-2 0-6, met bijna steeds Bir gen Martens als voorbereider. En wanneer Hoek wat nauwkeuriger was geweest, had het toen ook al 0-10 kunnen staan. Martens be zondigde zichzelf ook aan slecht afwerken. Bij 0-5 miste hij na een tot de meest opvallende speler. Na de hervatting trof Wissel nog eens drie keer doel. RBC-Koewacht 8-0 (5-0): In het eenzijdige duel had Koewacht weinig in te brengen. RBC liep voor de rust al weg naar een 5-0-voorsprong en voegde daar in de tweede helft nog eens drie tref fers aan toe. Drie spelers scoorden tweemaal: Mo Boulahyan, Mike Alderson en Skender Memisi. Mo el Moussaoui en Andrej Numano- vic waren elk eenmaal trefzeker. Serooskerke - GPC Vlissingen 0-2 (0-2): Remon de Vlieger 0-1, Robin de Pagter 0-2. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Een jaar of tien gele den was Rowdy Hamel keeper. Maar toen vond-ie het wel mooi ge weest. Hamel ging lekker voetbal len. De 39-jarige speler is spits in het tweede zondagteam van Jong Ambon. „Bij de oudjes." Maar zater dag deed hij bij de jonkies mee, omdat eerste keeper Louis Ficq en tweede keeper Jamal Hamoudi bei den geblesseerd waren. Bij de jon kies van Jong Ambon, die in beker hoofdklasser Kloetinge (1-9) trof fen. Jong Ambon-Kloetinge 1-9 (1-5). 11Rudley St. Jago 1 -0, 20. Alex Jobse 1-1, 27. Jason Tjien Fooh 1-2, 28. Jason Tjien Fooh 1-3, 39. Yves Nyemb 1-4,41. Remco van Tiggele 1-5, 75. Ruben Hollemans 1-6, 78. Julius Bliek 1-7, 87. Julius Bliek 1-8, 90. Daan Esser 1-9. Scheidsrechter A.L. van de Kette rij (Goes). Rode kaart (2x geel): 52. Sardjiano Saridin (Jong Am- bon). Gele kaart: Ivar Rijsdijk (Jong Ambon). Aantal toeschou wers: 250 Martens steelt show door Koen de Vries Noad'67-Hoek 0-7 (0-1). 6. Ma- teusz Kuzmicki 0-1, 57, Mateusz Kuzmicki 0-2, 61. Mattis Persoons 0-3, 63. Mathieu Voets 0-4, 74. Ky le Doesburg 0-5, 77. Kyle Does burg 0-6, 84. Birgen Martens 0-7. Scheidsrechter M.A. Westdorp (Bergen op Zoom). Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Mitchell Braafhart; Thomas van den Houten (65. Thomas van Renterghem), Lionel Fitsch, Reguil- lo Vandepitte, Mathieu Voet, Ma teusz Kuzmicki, Gert-Jan van Lei den (65. Giovanni Siereveld), Bir gen Martens, Jelle de Schrijven Ibrahim Eryuruk (65. Kyle Does burg), Mattis Persoons. door Eddy van der Hooft en Klaas Verspoor VLISSINGEN - Terneuzen, Philippine en Zeelandia Middelburg hadden zondag weinig moeite om zich te plaatsen voor de derde ronde van de districtsbeker. Zeelandia Middel burg versloeg Steen met 5-0, Ter neuzen won in en tegen IJzendijke met 7-2 en Philippine besliste de derby tegen Corn Boys met 4-0 in zijn voordeel. Koewacht beleefde weinig plezier aan zijn bezoek aan RBC. In Roosendaal werd het 8-0. Bevelanders - Unitas'30 2-4 (0-1): Joep Schouten 0-1, Remon Remijnse 1-1, Sven Valentijn 1-2 en 1-3, Davey Laarhoven 1 -4, Luuk Strating 2-4. Kloetinge 2 - Krabbendijke 8-3 (4-2): Jeroen de Wild 1-0 en 3-1, Bas Biesterbosch 2-0, 4-2, 5-3 en 7-3, Ar- min de Bat 2-1 en 3-2, Rens Janse 4-3, Joël Dekker 6-3, Wouter Duvekot 8-3. FC Axel-speler Dennis van den Broecke controleert de bal. Op de achter grond kijkt Bart Rijckaert toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64