Haar loont nu wel Luiten verzekert zich op extra hole van brons SPORT 33 Ttoeede medaille Ligtlee op EK baan Elis Ligtlee heeft tijdens het EK baanwielrennen in Gua deloupe haar tweede medail le gepakt. Ze reed op de tijdrit over 500 meter naar het zilver toe. Het Neder landse talent klokte 34,776 seconden op de buitenbaan in het overzeese departe ment van Frankrijk. De Rus sin Anastasia Voinova was een klasse apart met 34,242. Ligtlee had eerder met Shan- ne Braspennincx al brons ge pakt op de teamsprint. Rossi boekt 82e WK-zege De Italiaanse motorcoureur Valentino Rossi (35) heeft gisteren de Grote Prijs van Australië in de MotoGP ge wonnen. De Italiaan profi teerde op het circuit van Phillip Island van de crash van de Spaanse wereldkam pioen Marc Marquez, die in de achttiende ronde onder uit ging terwijl hij aan kop reed. Rossi, vanaf de achtste plek gestart, reed vervolgens naar zijn 82e WK-zege toe. Verstappen zwaait af met derde plaats Autocoureur Max Verstap pen heeft zijn eerste en voor lopig enige jaar in de Formu le 3 als derde afgesloten. De zeventienjarige Limburger, die volgend seizoen debu teert in de Formule 1, eindig de gisteren in de laatste race van het Europees kampioen schap als zesde op het cir cuit van Hockenheim. Ver stappen had zaterdag de eer ste race van het weekeinde gewonnen en was in de tweede als vijfde afgevlagd. Kroon beëindigt carrière in Japan Karsten Kroon heeft giste ren met een 42e plaats in de Japan Cup afscheid geno men van het wielerpeloton. De routinier van Tinkoff- Saxo maakte een dag eerder bekend dat hij een punt ach ter zijn lange carrière zet. „Aan alles komt een einde en dat is het mooie van het leven", zei Kroon, die niet in ging op een aanbod van de nieuwe wielerploeg Room- pot-Orange Cycling. Vijfde plaats op kür voor Minderhoud De uit Westkapelle afkomsti ge dressuurruiter Hans Peter Minderhoud eindigde gisteren als vijfde bij de kür op muziek in de wereldbe ker in het Deense Odense. Met zijn paard Glock's Flirt scoorde hij 77,245 procent. „We maken nog steeds pro gressie", constateerde Min derhoud. Zijn partner Edward Gal won de wed strijd met Glock's Under cover NOP (88,625 procent). op mijn lijf geschreven. Ook wist ik dat ik het hem moeilijk kon ma ken door snel te starten." Dat die tactiek effectief was, bleek al vroeg in de race. Nadat Van der Haar Pauwels had gelost, was de renner van Giant-Shimano de man die het tempo dicteerde. Toen hij bij het ingaan van de laat ste ronde zijn marge had opgerekt tot één minuut en vijf seconden, kon hij de wedstrijd relatief ont spannen uitrijden. „Ik heb echt iets moois laten zien", sprak hij zelfbewust. „In de laatste ronde had ik tijd om te genieten van het publiek." Dat Van der Haar gisteren op over tuigende manier zijn prestatie van vorig jaar herhaalde, doet op nieuw een fraai seizoen vermoe den voor de kleine grote man van Giant-Shimano. Vorig jaar was de winst in de Caubergcross zijn eer ste grote overwinning bij de eli te-renners en legde hij er de basis voor zijn latere eindzege in de we reldbeker. Inmiddels horend bij de gevestigde orde durfde hij voor zichtig vooruit te kijken naar een succesvol vervolg van het nog pril le seizoen. „Het seizoen duurt nog heel lang, maar dit was al mijn der de of vierde solo. Dan kun je wel zeggen dat het goed zit met mijn conditie. Ik ben sterker gewor den." Na achttien holes op golfclub The London van Kent was de stand gelijk, waarna Luiten op de eerste extra hole de knappe derde plaats veiligstelde, goed voor een geld bedrag van 140.000 euro. Coetzee ging met 112.500 euro naar huis. De titel was voor de Fin Mikko Ho nen, die in de halve eindstrijd Lui ten met 2&1 versloeg. In de eind strijd was de 34-jarige golfer te sterk voor de Zweedse favoriet Henrik Stenson (3&1). Ilonen hield een bedrag van 650.000 eu ro over aan zijn tweede titel in dit jaar, na zijn triomf in juni bij het Iers Open. Voor Honen was het gisteren zijn grootste winstpre mie tot dusver in zijn loopbaan. Door het beperkte deelnemers veld telt echter slechts 375.000 eu ro mee voor het klassement in de Race to Dubai, het afsluitende toernooi van de Europese Tour. Luiten, eerder dit jaar winnaar van het Wales Open, was tot de fi naledag als enige speler nog onge slagen tijdens het toernooi. Hij had in de groepsfase al afgere kend met Honen, maar kwam in de halve finale in het begin niet uit de verf. Luiten kwam sterk te rug, maar moest de Fin vanaf de vijftiende hole opnieuw laten gaan. Die achterstand kon hij niet meer goedmaken. „Ik heb in deze partij te veel putts gemist", zei Luiten over zijn ver speelde kans op de finale en de vettere cheque. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 GUADELOUPE PHILLIP ISLAND HOCKENHEIM UTSUNOMIYA ODENSE I De Keniaanse atleet Bernard Kipyego won de marathon van Amsterdam in 2.06.22 uur, een teleurstellende tijd. Hij profiteerde van het uitvallen van diver se favorieten, foto Soenar Chamid/Hollandse Hoogte Erik Boer uit Wolphaartsdijk eindigde in de wereldbekerwedstrijd voor junio ren als 25e. Hij had 5.20 minuten ach terstand op de Belgische winnaar, Eli Iserbyt ASH - Golfer Joost Luiten is giste ren bij het World Matchplay Cham pionship in Engeland op de derde plaats geëindigd. In de strijd om het brons was de 28-jarige Bleiswij- ker net iets beter dan de Zuid-Afri kaan George Coetzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63