keuken IJzendijke viert trots bevrijding 'Kas' voedselbank weer gespekt met inzameling Verbroedering feestgangers OUTLET WINKEL ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Mosselen en loterij voor behoud kerk Bert Vermeersen hoogleraar Geofysica Kaboutertocht SCHUURFEEST Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312244 M 06 53314189 HEIKANT - Met een mosselmaaltijd en een grote loterij in brasserie Du Commerce heeft de Stichting tot Behoud van Parochiële Dien sten in Heikant zaterdag ruim 1100 euro opgehaald voor onder houd en restauratie van de kerk. De stichting hoopt het gebouw als kapel te kunnen behouden, want een voortbestaan als vol waardige kerk zit er niet meer in. Diverse raadsleden waren present bij supermarkten in Terneuzen en Sas van Gent om het winke lend publiek aan te sporen een extra product te kopen en dat te schenken aan de voedselbank in Terneuzen. De opbrengst in in slechts vier uur tijd was enorm; acht bood- schappenkarren, twintig kratten en twintig dozen vol dagelijkse producten als houdbare melk, con serven, zoet broodbeleg, koffie, li monadesiroop, luiers en tandpas ta. „Ik ben er trots op dat in onze gemeente zoveel mensen bereid zijn iets extra's te doen voor een ander. Het is immers voor ieder een crisis", aldus Jos van Ginne- ken, CDA-raadslid. Van Ginniken postte zelfbij de Jumbo aan de Lo- rentzlaan. „Één mevrouw kwam naar ons toe met een mandje vol boodschappen. We dachten dat we wat mochten uitzoeken, maar alles was voor de voedselbank. Hartverwarmend!" De opbrengst is na de middag afgegeven bij de voedselbank in Terneuzen. Terneuzen deed mee aan de actie in het kader van Wereldarmoede- dag en omdat de gemeente is aan gesloten bij de Millenniumcam pagne. De millenniumdoelen zijn door de VN gesteld om armoede en honger de wereld uit te hel pen. IJZENDIJKE - In de bodem rond IJ zendijke zijn nog steeds de spo ren van de strijd in oktober 1944 te zien: gevechten die nodig wa ren om de plaats te bevrijden. Zaterdag vierde het dorp, met tal van activiteiten, dat het op 18 ok tober zeventig jaar was bevrijd. Zo trok een lange stoet oude leger voertuigen vanaf het 17 Oktober- plein door de polder richting het monument in de Paulinapolder en langs andere punten waar een hevige strijd had gewoed. Op die plaatsen zijn nog overal resten te vinden, die onder meer Pieter Mullaert met zijn metaalde tector heeft verzameld: „Er liggen nog duizenden attributen uit de oorlog in het land. Ik kom na een zoektocht nooit met lege handen thuis. Er is van alles te vinden, on gelofelijk soms. Veel kogelhulzen in alle maten, helmen, uitrusting en soms bajonetten, maar ook din gen van burgers die over het land zijn gevlucht, zoals pannen." Mullaert is een van de velen die naast oorlogsmuseum Switch back uit Oostburg en het For Freedom Museum in Knokke din gen voor de tentoonstelling in zaal Hofzicht hebben aangele verd. „Er is veel werk verzet", zegt mede-inrichter Frans van Op- durp. „We zijn al in september be gonnen met het verzamelen van foto's, het aanschrijven van omwo nenden en het inlijsten." KLOOSTERZANDE - Onder leiding van kaboutervrouwtjes mogen kinderen woensdag mee tijdens een kabouter-doe-tocht vanaf pan nenkoekenhuis 't Kabouterke in Kloosterzande allerlei opdrachten en activiteiten afwerken. Na af loop wacht de kinderen een pan nenkoek. Aanvang: 14.00 uur, vooraf opgeven via 0114681617. groen gestippelde album'. In april 2012 was het viertal te gast in de radiostudio van 3FM. En, last but not least, ze hebben zelfs een ei gen Wikipediapagina! De regionale HMH (Halve Maan Hulst) stroomde zaterdagavond al na achten vol, hoewel het af scheidsconcert pas om 21.30 uur zou beginnen. Het viertal nam ruim de tijd om met hun fans, vrienden en bekenden te 'ouwe hoeren' alvorens het podium te bestijgen. Daar kwamen daarna in dik twee uur tijd twintig hits voorbij in allerlei stijlen van rock, jazz en country, tot metal, folk en smartlap, maar allemaal in heer lijk dialect. Van Driel: „Via Face- book waren al wat verzoekjes bin nengekomen en die hebben we al lemaal op de setlist gezet. Alles voor de fans he?" Voor Bennie Hek en de Houdoe's is het doek dan wel gevallen, de muzikanten hangen hun instru menten niet aan de wilgen. Zo zal Van Driel verder gaan als zijn al ter ego Zeeuwse Peter, waar hij de afgelopen jaren menige regio nale hit mee scoorde. Alp aan de Zeeuwse Kust, samen met Heidi Weinhaus (Petra de Boevere) deed het dankzij YouTUbe ook lan delijk heel goed. Ook de Houdoe's zullen eigen muzikale projecten oppakken, want podiumbeesten krijg je nou eenmaal met geen stok uit de spotlights. Bennie Hek en de Houdoe's stop pen in stijl, met een prachtige, ij- zersterke laatste single, toepasse lijk De Leste geheten. De tekst be zorgde het publiek terecht kippen vel. Tot loat'r of ikzieje Is waddank nie hauwe zeg Wan op un keêr kom ik nie bieje En bluuf ik voö altied weg Dienk dan oan de leste M'n leste hroet, m'n leste lach Dienk toch oan de leste Elluk uur, van elkun dag De leste dans, 't leste hlas Ontou oe a t'n leste was Joa dienk oan noe, ajjie mi mis Wamme doe asof d'n lestun is Diddis de leste Diddis de leste Niks is zo lekker assut leste hlas Niks zo intens as de leste zoen De leste moe me voaker doen Dit is de leste!! CLINGE - De oorspronkelijk uit Clinge afkomstige Bert Vermeer sen (52) is aan de Technische Uni versiteit Delft gepromoveerd tot hoogleraar in de Geofysica. Pla neetwetenschapper Vermeersen voer enkele jaren geleden mee met de clipper Stad Amsterdam die voor omroep VPRO de reis van de Beagle nazeilde 'in het kiel zog van Darwin'. Goedkoper ban niet... leuker wel! MAANDAG 20 OKTOBER 2014 door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen heeft zaterdagochtend zeer succesvol actie gevoerd voor Voed selbank Zeeuws-Vlaanderen. door Wilma Valk 5 Bennie Hek (in neontenue) en de Houdoe's brengen vol vuur de laatste keer Het Schemerlampenlied: „Meiske, trek es aan m'm touwke." foto Peter Nicolai Traditioneel ceremonieel bij zeventigste herdenking, foto Peter Nicolai KUITAART - De doelstelling 'gezelligheid en leefbaarheid bieden voor de jonge ren uit de gemeente Hulst en omstreken' werd dit weekend ruimschoots ge haald tijdens de twaalfde editie van schuurfeest in Kuitaart Op twee avonden gingen bijna duizend feestgangers uit hun dak in schuur van de familie De Zwart. Ook veel Belgen kwamen meefeesten, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57