Stoomtrein ZEEUWS-VLAANDEREN almanak Gewonde door knappende tros Freeke wil subsidie jeugdwerkloosheid De Sluise wethouder Stan Lauret treedt af De WD'er voelt zich niet thuis in het college, krijgt niet voor elkaar wat hij wil. Buitenland Hoedekenskerke bleef bij droomland Koddige Django maakt meters bij het uitlaten SCHEEPSONGEVAL TERNEUZEN - Raadslid Cees Freeke van 55Terneuzen wil dat burge meester en wethouders aanspraak maken op Europese subsidie ter bestrijding van jeugdwerkloos heid. Dit kan nog tot eind okto ber. Het blijkt dat er nog 114 mil joen euro in Den Haag op de plank ligt en dat weinig gemeen ten aanspraak maken op dit geld. Freeke wil weten of B en W op de hoogte zijn van het bestaan van dit potje en aanspraak willen ma ken, of dat mogelijk de expertise ontbreekt om de aanvraag te doen. De treinloze week in Zeeland werd vrijdagavond vooraf gegaan door problemen die forse vertraging ople verden. Bij het knooppunt Lage Zwaluwe viel het raderwerk stil doordat er rook kwam uit een trein. Daardoor kwam het middenperron in Roosendaal propvol reizigers te staan. De NS koppelden bij aan komst van de eerste trein uit Dord recht naar Zeeland zoals gebruike lijk het achterste stel af. De fantasie ontbreekt om dit even naar Vlissin- gen mee te nemen en daarna weer terug. Dus werden de Zeeuwen als haringen in een ton vervoerd. Commentaar van een reiziger uit Veere op al dit klein leed: „Het stoomtijdperk is terug." SLUIS - Stan Lauret stopt als wet houder van de gemeente Sluis. De WD'er zegt zich niet thuis te voelen in het huidige team van burgemeester en wethouders. Lauret werd een half jaar geleden, na de raadsverkiezingen, wethou der, samen met Peter Ploegaert (CDA), Chris van de Vijver (Nieuw Gemeentebelang) en Al- bert de Bruijn (D66). „Ik had goe de hoop dat we een hecht team zouden vormen, met ruimte voor ieders inbreng", betoogt Lauret. „Maar dat is me tegengevallen." Lauret heeft het gevoel veel te vaak zijn standpunten te moeten bevechten, vertelt hij. „En dan nog krijg ik een heleboel dingen niet voor elkaar waarvan ik vooraf dacht dat ze vanzelfsprekend zou den zijn." Het opstellen van de begroting, waar Lauret als wethouder van fi nanciën het de laatste weken druk mee had, verliep bijvoor beeld nogal moeizaam. „We had den onder meer ook afgesproken vaker op een informele manier de pers bij te praten. Maar dat gaat er maar niet doorheen. Op deze ma nier kan ik mijn beloften niet na komen. Het bestuur van de WD heeft ook bepaalde verwachtin gen. Als ik die niet kan waarma ken, kan ik beter stoppen." Lauret wil niet met modder gooien, benadrukt hij. „Ik verwijt niemand persoonlijk iets hoor. Ik pas niet bij dit team. Dat kan ge beuren, daar moet je niet te dra matisch over doen. Ik hoop dat mijn opvolger er wat beter tussen valt." De VVD moet nu op zoek naar een nieuwe wethouder. „Dat is ook een mooi moment voor de partij om zich opnieuw te oriënte ren", meent Lauret. „Want de VVD moet natuurlijk wel fatsoen lijk mee kunnen blijven praten." Lauret overlegde zondagavond nogmaals met de fractie, omdat hij gedurende het weekeind toch nog twijfelde of hij alsnog niet verder kon om zijn karwei af te maken. „Maar we zijn tot de con clusie gekomen dat ik de ruimte niet krijg om onze uitgangspun ten te verwezenlijken. Als ik stop krijgt de partij de gelegenheid de standpunten te heroverwegen." Over de opvolging van Lauret is nog niets bekend. B en W én WD-fractie 'betreuren' het af scheid van Lauret, meldden zij zondagmiddag (vóór Lauret defi nitief terugtrad) in afzonderlijke persberichten. Fractie en bestuur van WD West-Zeeuws-Vlaande- ren bespreken deze week hoe het verder moet. De WD-fractie heeft met Conny Almekinders een ervaren kandi daat in huis, maar Almekinders is niet in voor een nieuwe periode als wethouder. „Ik ben nu fractie voorzitter in de gemeenteraad en dat blijf ik graag. Als fractievoor zitter ga ik me zelf niet als wet houder naar voren schuiven." Tip? redactie@pzc.nl MAANDAG 20 oktober 2014 17 TERNEUZEN - Een 27-jarige matroos die aan het werk was op een binnenvaartschip in de Oostsluis aan de Binnen- vaartweg in Terneuzen is gisterochtend rond acht uur ge wond geraakt aan zijn arm toen een tros knapte waarmee het schip vast lag aan de kade. De traumahelikopter uit Rotterdam, twee ambulances en twee brandweerwagens kwamen na de noodoproep ter plaatse. De brandweer heeft de matroos van het schip ge takeld. Uiteindelijk is de gewonde aan de wal gestabili seerd en per ambulance naar het Universitair Ziekenhuis in Gent vervoerd, foto Chris Platteeuw Wethouder Lauret treedt af door Martijn de Koning en René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53