Koddige Django maakt heel wat meters tijdens zijn dagelijkse rondjes Mindful eten in de Schotse Huizen 22 ZEELAND FESTIVAL ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen werd in Groede afgesloten door topmusici. UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Van daag: Django, het vuilnisbakken- rasje uit het dierenasiel in Terneu zen. Volgende week leest u of hij een nieuw thuis heeft gevonden. 11»%. V '---V en goedzak is het, klei ne Django. Het enige wat hij wil, is exclusie ve aandacht, je vriend je zijn. Django is een fijn vuilnisbakken- rasje met onmiskenbaar ook een terriër als (voor)ouder. Want: die knopoortjes, dat spitse bekkie en die mooie amandelvormige diep bruine oogjes! Daarnaast is hij ook heel intelligent en eigenwijs. Waar hij zijn handzame grootte, zwarte ruwharige vacht met wit te bef en dito sokjes en naar de rug gekrulde zwarte staart van daan heeft, dat mag Joost weten. Django is een reu van zes jaar oud en hij is hartstikke fit. Dat moet ook wel, want hij heeft een nogal aparte manier van uit wandelen gaan. Hij zigzagt letterlijk over het wandelpad op de Scheldebou- levard. Van links naar rechts en dat de hele wandeling. Hij maakt dan ook behoorlijk wat meters. Gewoon, omdat ie dat leuk vindt. Geen boom of paal laat hij onbe- snuffeld. Django is een koddige hond en nogal wat mensen wil len hem onderweg even aanha len. Dat laat Django graag toe, maar het allerliefste wil Django een baasje dat er helemaal alleen voor hem is. flij is ontzettend aan hankelijk en hecht zich het liefst aan één persoon. Vandaar dat Django het beste af zou zijn bij ie mand die alleen woont, zodat ze elkaar gelukkig kunnen maken. Zijn baasje krijgt er dan een hele trouwe en lieve hond voor terug. Django is echt een hondje wat aan je moet wennen. Daarom mag hij bij een 'gastuitlater' niet los, want dan neemt hij de benen en luisteren, ho maér. Hij ging wel netjes zitten toen hem een hondenkoekje werd aangeboden, dus manieren heeft hij zeker. Heeft hij zich eenmaal gehecht aan zijn baasje en voelt hij zich vertrouwd en geliefd, dan luistert hij perfect. Hij kan dan ook mee op de fiets en af en toe alleen thuis zijn. Hond van vorige week Voor rottweiler Chico uit het die renasiel in Vlissingen is interesse. Hij ontmoet gauw zijn mogelijk nieuwe baasjes. Husky Aidan uit Terneuzen was geadopteerd, maar is weer terug in het asiel. Zijn nieuwe baasjes hadden zich verkeken op de lichaamsbewe ging die een husky nodig heeft. Het Trio Belle Image zorgde voor een aan gename avond met zelfs een wereldpre mière van het Pia notrio van Hans Henkemans. Zijn Pianotrio uit 1935 is één maal ge speeld voor de Nederlandse Om roep en daarna vergeten. Pianist Ed Spanjaard vindt het een span nend en virtuoos werk en wil het met violiste Emmy Verhey en cel list Lodewijk Spanjaard op CD zet ten. „Volg het televisieprogram ma Vrije Geluiden en mijn websi te (www.edspanjaard.nl), ik denk dat we de CD in januari 2015 lan ceren. Maar Groede krijgt de we reldpremière." Het Trio speelde in Groede met duidelijk plezier en met aandacht voor alle details. De balans was mooi en het samenspel wonder lijk soepel. Four Miniatures van Frank Bridge is een heerlijk werk. Soms zangerig en lieflijk, soms Hoogtepunt van het concert was de uitvoering van de Enigma Variaties van Elgar snel, spits en vrolijk. Vooral de Sal- tarello werd knap en virtuoos ver tolkt. Het Pianotrio van Henke mans is een compacte compositie waarin de musici een aangename afwisseling etaleerden tussen de zachte en hardere passages. Melo die flarden werden met pizzicati begeleid en opvallend waren het soms strakke ritme en de subtiele versieringen. De langzame delen klonken zwaarmoedig en het fla geolet, na aandringende pianoak koorden, klonk prachtig. Circulo van Hirina is een fantasie over het verloop van de dag van de op gang tot het ondergaan van de zon. Een verfrissend cyclisch sfeerstuk. Het middendeel klonk feestelijk met vinnige Spaanse rit mes. Het recital werd besloten met het 2de Pianotrio van Dvo rak. Het werk is erg fragmenta risch en daardoor is het moeilijk om de spanningsboog vast te hou den. Opvallend waren de smarte lijke exclamaties in het Allegro en de gedragenheid in het Adagio. Het Scherzo kreeg een spitse in vulling, het trio klonk helder en soms melancholisch. Sterk waren het accelerando en de verstilling in de Finale. Het slotconcert begon met de Aca demische Festouverture van Brahms waarin het feestelijke maar langzaam op gang kwam. Violist Nikita Boriso-Glebsky speelde de sterren van de hemel in het moeilijke Vioolconcert van Brahms. De cadens in het Allegro was een knap staaltje van tech niek. Storend waren de invallen van de hoorns. Het Adagio was aan de langzame kant Het slot al legro werd met meer schwung ge bracht. Hoogtepunt van het con cert was de uitvoering van de Enigma Variaties van Elgar. Het enigma (raadsel) is wie de vrien den en kennissen zijn die door El gar muzikaal werden weergege ven in de variaties. Die variaties krijgen verschillende vormen en ritmes en dat maakt het werk zo sprankelend. Zo zijn in de varia ties karaktertrekken herkenbaar: het smijten met deuren, de verfij ning van een dame, het geblaf van een hond, het vertrek van een schip en natuurlijk de imposante 9de variatie Nimrod (de Jager). Dit deel werd nog eens als toegift gespeeld. Groede krijgt de wereldpremière van de CD van werk van Hans Henkemans VEERE - De beeldenzaal van de Schotse Huizen in Veere dient vrijdag 24 oktober als locatie voor een diner 'mindful eten'. Het is een initiatief van mindfulness trainer Joke de Vrieze van Medita- tieZeeland en Corjan Hoogerhei- de chef-kok van de Struiskelder in Veere. Corjan Hoogerheide: „De meeste mensen houden van lekker eten maar vaak eten we ge haast en doen we intussen allerlei andere dingen." Er wordt op de automatische pi loot gegeten. „En dat is jammer, want daardoor missen we veel. We proeven niet echt en we genie ten niet van de dingen die we lek ker vinden en goed voor onze ge zondheid zijn." Mindfulness staat voor bewuste aandacht in het hier en nu. „Door mindful te eten leer je om be wust te kijken, te ruiken, te voe len en te proeven, kortom door ge bruik te maken van alle zintui gen." Om mindful te eten hoef je dan ook niets weg te laten uit je eetpatroon. „Je voegt alleen iets toe, namelijk aandacht. De gedach te dat bijvoorbeeld spruitjes niet lekker zijn, is een gedachte van vroeger. Deze avond wordt er op nieuw geproefd, met een open houding. Het vijfgangen menu kost 35 euro. V MflUHB door Sheila van Doorsselaer Slotconcert met bescheiden vuurwerk RECENSIE door Jeanette Vergouwen Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen Door Trio Belle Image en Bochumer Symphoniker o.l.v Conrad van Alphen. Gehoord vrijdag 17 in de Grote kerk in Groede en zaterdag 18 in het Schel- detheater in Terneuzen. Ed Spanjaard, pianist 4 Wie wordt Django's beste vriend? foto Peter Nicolai Roger McGuinn, oprichter/ zanger van The Byrds. foto John Chiasson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52