p I Ook kleding van belang tijdens de Bietentocht Zwembad Pluimpot los van vakantiewoningen BEVELANDEN en THOLEN 21 Siftè WINKEL Eigen pannenkoek op veiling te koop Kinderen kunnen donder dag hun eigen pannenkoek kopen via de veilingklok op de aardappelveiling van Sint-Annaland. Bij aankoop krijgen ze een tegoedbon waarmee op Streekmuseum De Meestoof hun pannen koek ter plaatse wordt klaar gemaakt. De veiling is om 13.30 uur. Scheurkalender is weer geschreven Kees van Boven uit Wissen- kerke heeft de vijftiende jaargang van de Zeeuwse scheurkalender gemaakt met 183 gedichtjes en Zeeuwse spreuken. Van Bo ven schreef eerder onder meer toneelstukken en boeken over Zeeland, maar vooral over Noord-Beve land. www.zeeuwsekalender.nl. GOES Meervoud Festival in Muziekuus In Ons Muziekuus in Goes is zaterdag 1 november vanaf 19.00 uur het Mini Meer voud Festival. Dit festival komt voort uit het Meervoud Project 'De schaduwkant van de maan'. De optredende bands Accen- dentalBird, Rigid Groove, Elsewhere en Leftovers. De entreeprijs bedraagt vijf eu ro. Brenda en Sterre missen net de finale Brenda van den Hoek heeft met haar hond Sterre zater dagavond de finale van Hol land's Got Talent op een haar na gemist Brenda was met haar dogact weliswaar doorgedrongen tot de laatste drie van de hal ve finale, maar de jury koos voor zangeres Angelique voor de laatste plaats in de fi nale. 'Zuinige Maria' in de Griffioen De gezamenlijke Goese ouderensozen houden dins dag een culturele feestmid dag in de Griffioen in Wolp- haartsdijk. De Vlaamse en tertainer 'Zuinige Maria' treedt op. Iedereen vanaf 55 jaar is welkom. Aanvang 14.00 uur. 'Zuinige Maria' wordt gespeeld door Rita Vereecke. Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Grauenpolder 1(0113)312244 M 06 53314189 GOES - Tijdens de Bietentocht (de zeilwedstrijd van historische zeil- vrachtschepen) vandaag tot en met donderdag gaat het niet louter om de snelste tijd. Ook de kleding van de bemanning en de aankleding van het schip dienen volgens Stichting De Zeeuwse Beurtvaart met deze periode in overeenstemming te zijn. Hoe meer de deelnemers de tradi tie van die tijd benaderen, des te hoger zal hun klassering zijn op 23 oktober in Willemstad. In café Matisse op de Grote Markt in Goes was gisteravond het pala ver. Dat is een bijeenkomst waar onder meer de reglementen van de zeilwedstrijd worden doorge nomen. De 25 traditionele platbodems ver trekken deze ochtend vanuit Goes via Yerseke naar Zierikzee. Op dinsdag vertrekken de zeil schepen vanuit Zierikzee naar de kade van Colijnsplaat. Daar laden zij symbolisch een hoeveelheid suikerbieten, die zij de gehele tocht meenemen. Vervolgens zei len zij weer terug naar Zierikzee. De verwachte aankomsttijd in Zie rikzee op dinsdagmiddag 21 okto ber zal, afhankelijk van de wind en het getijde, aan het eind van de middag liggen. Op woensdag 22 oktober vertrekken de schepen naar Benedensas/De Heen. Na Benedensas gaat de tocht naar Willemstad. Na aankomst in Wil lemstad, op donderdag 23 oktober vanaf ongeveer 16.00 uur, zullen de suikerbieten op ludieke wijze gekeurd worden door een oud-keurmeester van de Suiker unie. De Suikerunie is al vanaf het be gin van de Bietentocht, dus al 16 jaar, de hoofdsponsor van dit eve nement. De Suikerunie speelde dus vroeger en nu, een belangrij ke rol bij het vervoeren van de sui kerbiet. Veel informatie over het vroeger en het nu, is te vinden op de web site www.bietentocht.nl. De tocht is ook te volgen via Twitter bietentochten Facebook. Volker Wessels Vastgoed maakte die koppeling bewust wel. Het zwembad zou pas worden ge bouwd als 128 recreatiewoningen waren verkocht of langdurig kon den worden verhuurd. De nieuwe partner Tribosch/ Dor- mio laat deze koppeling los. Het dagelijks gemeentebestuur van Tholen maakt dit kenbaar in de programma rapportage 2014. Het nieuwe zwembad is ook bedoeld voor de lokale bevolking. Zodra het er is, kan de gemeente het be staande openluchtzwembad in Sint-Maartensdijk sluiten. De uitbreiding van het vakantie park zou eerst door Volker Wes sels Vastgoed gebeuren. Dit be drijf heeft zich echter teruggetrok ken. Sinds mei van dit jaar is De Pluimpot in gesprek met Tribosch/Dormio. Beide bedrij ven ontwikkelen, verhuren en ver kopen, exploiteren en beheren va kantieparken in binnen- en bui tenland. Zij onderschrijven de eerder door Volker Wessels opgestelde visie voor het park grotendeels, maar vertalen dit door minder vakantie woningen te realiseren. Het gaat dan om maximaal 250 tot driehon derd woningen in plaats van de in het bestemmingsplan toegestane aantal van 440. Ook zien zij kwalitatieve meer waarde in het introduceren van meer water en groen op het park, natuurbeleving en een natuurlij ke verbinding met de kern van Sint-Maartensdijk. Samenwerking met de lokale mid denstand is een middel waaraan Tribosch en Dormio, indien mo- gelijk, concrete invulling geven op hun parken. De bouw van een (publiek toegankelijk) zwembad wordt beschouwd als een belang rijke voorwaarde voor verhuur en verkoop van recreatiewoningen en wordt dus niet (zoals eerder door Volker Wessels) gekoppeld aan een minimaal aantal verkoch te of verhuurde recreatiewonin gen. Met de gemeente Tholen, Staatsbosbeheer en het water schap wordt overleg gevoerd om de afwijkingen ten opzichte van de eerdere plannen te toetsen en een kwalitatieve verbinding met het dorp te bewerkstelligen. Tribosch en Dormio besluiten in december over de doorontwikke len en of de benodigde grond wordt aangekocht. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 SINT-ANNALAND WISSENKERKE GOES WOLPHAARTSDIJK Goedkoper kan niet... leuker me'- De historische vrachtschepen worden 'gejaagd' door trekpaarden, foto's Johan van der Heijden door Frank van Cooten door Frank van Cooten SINT-MAARTENSDIJK - De bouw van een openbaar toegankelijk zwem bad in vakantiepark De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk wordt niet langer gekoppeld aan een mini maal aantal verkochte of verhuur de recreatiewoningen. De bouw van een zwembad in De Pluimpot is niet lan ger gekoppeld aan de ver koop van vakantiehuisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51