Clubs Borsele spreken voorkeur fusie uit Goese organisaties zetten zich in voor goede doelen in Congo Kapelle praat met sportverenigingen I I Eerste fair in Colijnsplaat 20 BEVELANDEN en THOLEN Trekpaarden 'jagen' voor de tweede keer historische vrachtschepen door kanaal bij Wilhelminadorp. EF GOEDE DOEL Verenigingen kondigden in mei aan te willen fuseren om in de toekomst levensvatbaar te blijven. Negen scenario's om dat voor el kaar te krijgen werden de afgelo pen maanden met de gemeente Borsele besproken. Volgende maand is duidelijk hoe de beide verenigingen het fusieproces het beste vorm willen geven. „We komen volgende maand bij elkaar om over de voorkeur te pra ten", zegt wethouder Ad Schenk. Sportvereniging Nieuwdorp (voet bal, tennis, gymnastiek), voetbal vereniging Lewedorpse Boys en de tennisvereniging in Lewedorp willen fuseren tot een geheel nieuwe vereniging. Het sportcomplex in Nieuwdorp wordt dan afgestoten. Alle sportac tiviteiten van Nieuwdorp en Le wedorp vinden dan plaats op het sportcomplex aan de Korenweg in Lewedorp. De wens tot fuseren komt van de verenigingen zelf. Beide verenigin gen hebben te maken met een te rugloop van het aantal leden en al le voetballers onder de 18 jaar van beide voetbalclubs voetballen nu al samen. Die vinden het gek dat ze weer apart moeten voetballen zodra ze in de seniorenelftallen gaan spe len. Schenk was aangenaam aange naam verrast toen de beide vereni gingen zelf met het fusieplan bij hem kwamen. „Als gemeente leg gen we een dergelijke ingrijpende operatie zeker niet van bovenaf op." Of het tot een daadwerkelijke fu sie komt, is nog lang niet zeker. Het moet financieel rond te breien zijn en aan de Korenweg moeten er zeker een of twee nieu we velden bij komen. „We moeten de gronden kunnen verwerven. Via het kavelruilbu reau kijken we of een ruiling mo gelijk is met andere landbouw gronden. Dan moeten de betrok ken agrariërs wel mee willen wer ken." De vraag is ook wat de ge meente moet doen met het sport complex in Nieuwdorp. gens symbolisch de bieten op te halen in Colijnsplaat, naar Bene- densas en heeft als eindbestem ming op 23 oktober, Willemstad. Het transport van en naar, en tus sen de Zeeuwse en Zuid-Holland se eilanden werd vroeger gevaren met traditionele zeilvrachtsche- WILHELMINADORP - Broers Piet en Ben Holster uit de Hoekse Waard hebben een bedrijf met trekpaar den. Zo houden ze bijvoorbeeld diverse huifkartochten in het land.Achter de paarden hing giste ren echter geen kar, maar een schip. De zes trekpaarden van Piet en Ben deden mee aan de Bieten- tocht, de opmaat tot de zeilrace van vandaag tot en met donder dag van meer dan 25 traditionele platbodems van Goes via Zierik- zee naar Willemstad. In totaal wa ren zo'n 37 trekpaarden in touw. „We hebben ook wel eens sche pen getrokken in Gouda, maar dit evenement is echt de grootste van het land. Die schepen op de paarden langs het kanaal van Wil helminadorp tot aan Goes zijn toch prachtig om te zien? Wij doen daar graag aan mee." Dat vonden de talloze toeschou wers langs de kant ook. De vier daagse Bietentocht wordt van van daag tot en met donderdag voor de zestiende keer gezeild, maar het traditioneel 'jagen' van de schepen door de trekpaarden vond gisteren voor de tweede keer plaats. De organisatie liet vorig jaar al dit mooi stukje historie zien. Gezien de vele positieve reacties was be sloten dit gisteren nog een keer te doen. De schepen werden gisteren tus sen 13.00 en 16.00 uur gejaagd van Goese Sas naar Wilhelminadorp (deel van het kanaal van de Oos- terschelde naar Goes. Vanaf de brug in Wilhelmina dorp gingen de schepen op eigen kracht verder naar de Ringbrug in Goes. Met de Bietentocht wordt de ge schiedenis-van de Zeeuwse bieten vaart, beurtvaart, in ere gehou den. De tocht voert vanuit Goes via Yerseke naar Zierikzee, om vervol pen. Tot ver in de twintigste eeuw werd er op deze wijze veel vracht vervoerd, waaronder suikerbie ten. Een adequate motor was niet aanwezig en veel manoeuvres moesten dus ook onder zeil uitge voerd worden. Veel schippers durfden niet in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse delta te varen. De wateren waren berucht om hun sterke stromingen, steile banken, getijden en de kleine haventjes, waar het moeilijk manoeuvreren was. Tijdens de Bietentocht moe ten de deelnemers deze manier van zeilen ook zo veel als moge lijk toepassen. Met diverse activiteiten wordt geld ingezameld voor deze stich ting. Het gaat onder meer om dan sen, basketbal, koersbal, een proe- verij en een talentenshow. De he le dag kan iedereen, van jong tot oud, deelnemen aan diverse activi teiten met één doel: zoveel moge lijk geld inzamelen voor Stichting Adavoc. Initiatiefnemer van deze actie is dansschool Moves uit Goes. Eige naren Guus en Naomi Vos kwa men tijdens het evenement 'Kleurrijk Goes' mevrouw Safari tegen die met haar kraampje op de Grote Markt stond. „Haar doch ter Wany had vroeger als klein meisje bij onze dansschool ge danst. Wij waren - en zijn - enorm onder de indruk van de stichting die mevrouw Safari heeft en besloten haar te helpen." SMWO hoorde van het initiatief en besloot gelijk mee te helpen, zoals ook diverse bedrijven- en in- stellingen zoals Proball, stichting Variant, SVRZ, wijkgebouw de Spinne, gemeente Goes en diver se artiesten. De activiteiten zijn van 13.00 tot 23.30 uur op het Eras- muspark (koersbal), gymzaal de Spinne (basketbal), jeugdcentrum Goese Polder (proeverij van diver se Afrikaanse producten en Ada- vo needs Talent) en dansschool Moves (workshop). Meer informa tie is verkrijgbaar bij de dans school. Er is tevens een dagkaart beschikbaar voor tien euro. In schrijven kan bij de balie van dansschool Moves of tijdens de in loop in het jeugdcentrum of via info@moveszeeland.nl. „Daar is op zich niets mis mee", zegt Piet van der Schraaf, voorzit ter van de Sportraad in Kapelle. „Het is goed dat de gemeente eerst bij de betrokken verenigin gen informeert hoe ze tegen een mogelijke privatisering aankij ken." Een verkenning naar het mogelijk afstoten van de gemeen- telijke sportvelden staat als voor nemen in de begroting 2015. Dit zorgde voor behoorlijk wat com motie bij betrokken verenigingen omdat ze van niets wisten. De ge moederen zijn iets bedaard door de uitleg van wethouder Jon Her- selman dat het nog slechts om een verkenning gaat en dat de ver enigingen uitvoerig bij het hele proces worden betrokken. „Privatiseren is bij gemeenten meestal gebaseerd op geld bespa ren. Verenigingen zijn daar wat huiverig voor. Verkennende ge sprekken zijn prima, maar hoe de gemeente dat gaat aanpakken, dat is een ander verhaal." EF Schepen varen op één tot drie 'echte' pk's door Frank van Cooten LEWEDORP - Het is een spannende tijd voor de sporters van Lewedorp en Nieuwdorp. COLIJNSPLAAT - Annelies Steendijk hield zaterdag samen met drie vriendin nen de eerste Colijnse fair ten bate van Pink Ribbon en Artsen zonder Gren zen. Dit gebeurde in de nostalgische schuur van Steendijk. Dertien standwer kers toonden hun creativiteit op het gebied van onder meer mode, schoon heid, verzorging, decoratie, interieur en styling, foto Johan van der Heijden door Frank van Cooten De Bietentocht en het door paarden trekken van de historische zeilsche pen, trok veel bekijks. door Frank van Cooten GOES - Diverse Goese organisaties zetten zich vrijdag in voor Stich ting Adavoc in 's-Heer Arendsker- ke. Deze stichting biedt hulp aan vrouwen en kinderen die weduwe of wees zijn geworden door de bur geroorlogen in Congo. door Frank van Cooten KAPELLE - De gemeente Kapelle is deze week gestart met verkennen de gesprekken met buitensportver enigingen om de mening te polsen over een mogelijke privatisering van de sportvelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50