Ook kleding telt bij de Bietentocht SCHOUWEN-DUIVELAND 21 KEUKEN OUTLET WINKEL Samen aan de pannenkoek in Dreischor Brenda en Sterre missen net de finale Brenda van den Hoek heeft met haar hond Sterre zater dagavond de finale van Hol land's Got Talent op een haar na gemist. Brenda was met haar dogact weliswaar doorgedrongen tot de laatste drie van de hal ve finale, maar de jury koos voor zangeres Angelique voor de laatste plaats in de fi nale. Wandeling langs paddenstoelen Staatsbosbeheer houdt van middag om 13.30 uur een paddenstoelenexcursie in het Gadrabos in Haamstede. In het bos staan altijd veel paddenstoelen. Morgen (dinsdag) is in de Boswach- terij Westerschouwen de kinderexcursie Kabouterpad (13.30). Aanmelden: VW Haamstede, 0111-450524. Kinderdag bij trammuseum Het RTM-trammuseum houdt woensdag een herfst- kinderdag. De remise is inge richt met spelletjes en springkussen en het mini- treintje rijdt de hele dag. 's Middags rijdt de stoomtrein diverse keren. Het museum staat op de Brouwersdam. Scheurkalender is weer geschreven Kees van Boven uit Wissen- kerke heeft de vijftiende jaargang van de Zeeuwse scheurkalender gemaakt met 183 gedichtjes en Zeeuwse spreuken. Van Bo ven schreef eerder onder meer toneelstukken en boeken over Zeeland, maar vooral over Noord-Beve land. Paraglider stort neer in duinen Een veertigjarige paraglider uit Woerden is zondagoch tend gewond geraakt toen hij neerstortte in de duinen bij Zoutelande. Zijn parachu te klapte dubbel. Een arts en de reddingsbrigade verleen den eerste hulp, waarna hij omhoog is gehesen. Hij heeft vermoedelijk zijn schouder gebroken. Spoorstraat 18c I 4431 NK 's-Gravenpolder 1(0113)312244 t "1 M 06 53314189 DREISCHOR - De dorpsraad Dreischor en de streekgemeente van de Nederlands Hervormde kerk Dreischor/Noordgouwe hou den op 1 november weer de tradi tionele pannenkoekenmiddag voor 60-plussers. De middag wordt gehouden bij manege Ba lans. Naast de pannenkoeken krij gen de deelnemers ook een paar- denshow voorgeschoteld. De Zwarte Parels (een groep van mi nimaal acht zwarte Friese paar den) treden op. Vooraf opgeven is noodzakelijk via de kerk 0111- 402200 of via de dorpsraad 0111- 401509. Opgeven vóór 25 oktober. GOES - Tijdens de Bietentocht (de zeilwedstrijd van historische zeil- vfachtschepen) vandaag tot en met donderdag gaat het niet louter om de snelste tijd. Ook de kleding van de bemanning en de aankleding van het schip dienen volgens Stichting De Zeeuwse Beurtvaart met deze periode in overeenstemming te zijn. Hoe meer de deelnemers de traditie van die tijd benade ren, des te hoger zal hun klasse ring zijn op 23 oktober in Willem stad. In café Matisse op de Grote Markt in Goes was gisteravond het pala ver. Dat is een bijeenkomst waar onder meer de reglementen van de zeilwedstrijd worden doorge nomen. De 25 traditionele platbodems ver trekken deze ochtend vanuit Goes via Yerseke naar Zierikzee. Op dinsdag vertrekken de zeil schepen vanuit Zierikzee naar de kade van Colijnsplaat. Daar laden zij symbolisch een hoeveelheid suikerbieten, die zij de gehele tocht meenemen. Vervolgens zeilen zij weer terug naar Zierikzee. De verwachte aankomsttijd in Zierikzee op dins dagmiddag 21 oktober zal, af hankelijk van de wind en het ge tijde, aan het eind van de middag liggen. Op woensdag 22 oktober vertrekken de schepen naar Benedensas/De Heen. Na Benedensas gaat de tocht naar Willemstad. Na aankomst in Wil lemstad, op donderdag 23 oktober vanaf ongeveer 16.00 uur, zullen de suikerbieten op ludieke wijze gekeurd worden door een oud-keurmeester van de Suiker unie. De Suikerunie is al vanaf het be gin van de Bietentocht, dus al zes tien jaar, de hoofdsponsor van dit evenement. De Suikerunie speel de dus vroeger en nu, een belang rijke rol bij het vervoeren van de suikerbiet. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 GOES BURGH-HAAMSTEDE OUDDORP www.rtm-ouddorp.nl WISSENKERKE www.zeeuwsekalender.nl ZOUTELANDE Goedkoper kon niet. ..leuker wel! of zelf aan de slag door Frank van Cooten Veel informatie over het vroeger en het nu, is te vinden op de website www.bietentocht.nl. De tocht is ook te volgen via Twitter (©bietentocht) en Facebook. Erik Brugmans leert de eerste beginselen van het kantklossen. „Leuk om te doen als ik het zou kunnen." foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47