Geflatteerde zege voor AEJ/Dallinga Motorcrossers laten Wemeldinge links liggen Desillusie Van 't Westende SPORT 41 SLECHTS ZILVER Voor de pauze won Eddy Merckx, afgelopen week nog winnaar van het wereldbekertoernooi in Zuid- Korea, op imponerende wijze van Frans van Schaik met 50-25 in slechts 19 beurten. In slechts twee beurten tikte hij de helft van zijn totaalproductie al bijeen middels series van 13 en tot slot 12. Zijn moyenne van 2.381 was een afspie geling van zijn grote klasse. Op de andere tafel worstelde Jean Paul de Bruijn zich in de nabeurt naast zijn tegenstander Jelle Pijl, iets wat lange tijd niet leek te gaan gebeuren. Na de pauze werd de strijd een vreemd verschijnsel. Invaller Ron- ny Hazewinkel van de bezoekers kende een geweldige pikstart te gen de invaller bij AEI/Dallinga Berry Dallinga. Het stond halver wege 10-26 voor de Achterhoeker. Die kreeg echter steeds meer de bibbers en miste daardoor veelvul dig. Dat deed Dallinga ook wel, maar hij scoorde toch vaker en kwam daardoor steeds dichterbij. Zeker toen op de andere tafel Dick Jaspers en Stefan Galla een demonstratie hadden gegeven, die Jaspers won met 50-42 in 21 beurten^ werd de druk op Haze winkel te groot en daardoor won Dallinga alsnog met 50-49 na liefst 72 beurten. „Ik voelde de tafel totaal niet aan", zei de hotelhouder uit Sluis kil. Dat hij ook geplaagd werd door een ontstoken oog wilde hij niet als excuus gebruiken. „Ik zal meer moeten trainen om het juiste gevoel weer te pakken te krijgen en in mijn ritme te ko men." Dallinga won met 0,694 gemid deld. Galla verloor op de tafel er naast na een formidabele inhaalra ce, het stond na 8 beurten 22-7 voor Jaspers, met precies 2.000 ge middeld. Hoe onberekenbaar drie banden kan zijn, werd hier nog eens duidelijk. De opkomst van de rijders was niet geweldig te noemen. Kwam het door het ongeluk? Waren er veel andere wedstrijden? Of was het toch de vakantie? Niemand had een verklaring voor de tegen vallende animo. Steven Ovaa uit Oost-Souburg was wel aanwezig. De 24-jarige motorcrosser verloor in Koote een echte vriend. „Het was moeilijk om hiernaartoe te komen. Maar mijn grootste hobby is motor cross en ook Wemeldinge hoort daarbij. Dan kan ik het nu wel uit stellen, maar de volgende keer wordt het dan nog moeilijker." Jochem van den Dorpel uit Kapel- Ie won bij de MX 2 viertakten. Hij was de hele wedstrijd in gevecht met Lars Geuze uit Nieuwerkerk, maar bleef hem in beide manches voor. Bart Kuzee uit Waarde moest bij de MX 2 2-takten André Voogd uit Ouddorp voor laten gaan. In de eerste manche kende hij pro blemen met het starthek en in de tweede manche kwam hij ten val en moest hij in de achtervolging. Het leverde telkens de tweede plaats op. Op het Schelde-circuit in Ril- land-Bath werd een wedstrijd ver reden die meetelde voor de West- Brabant Cup. Een goede opkomst zorgde voor dito wedstrijden. Ook een aantal Zeeuwen ver scheen aan de start. Zo vond er bij de MX 2 junioren een prachtig gevecht om de over winning plaats tussen Barney Ste- ketee uit Yerseke en Davy de Fouw uit Colijnsplaat Na voortdu rend stuivertje wisselen besliste De Fouw de strijd in zijn voor deel. In de tweede manche had Steketee, in tegenstelling tot De Fouw, een prima start. De zestien jarige Suzuki-rijder leidde van start tot finish en won daarmee ook het dagklassement. De Fouw moest aan een inhaalra ce beginnen en eindigde als der de. Dat was nog wel voldoende voor de tweede stek in de dagklas sering. Bij de Liefhebbers MX 2 was Björn Oreel uit Oost-Souburg de beste. Met twintig seconden voor sprong sloot hij beide manches winnend af. De wedstrijd bij de veteranen le verde een spannende strijd op. Erik van der Wekken uit Zierik- zee nam in de eerste manche de leiding. Hij had daar echter niet zo lang plezier van. René Wete- rings uit Zundert en Jeroen Kou- wenberg uit Elshout bleken te sterk. In de tweede manche werd de KTM-rijder opnieuw derde. Omdat hij Kouwenberg voor bleef, eindigde hij ook op de der de plaats in het dagklassement. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 ROTTERDAM - judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen heeft zaterdag naast de Nederlandse titel gegrepen in de klasse -73 kilo. De kampioen van 2012 en 2013 haalde wel de eindstrijd, maar verloor daarin van Ri chard Smit. De Walchenaar was door het ontbreken van Dex Elmont de huizenhoge favoriet, maar had in het Topsportcentrum zijn dag niet Hij miste de energie om iedereen omver te werpen. Hij moest derhalve genoegen ne men met het zilver. Het was voor de 23-jarige Van 't Westende het eerste NK als judoka van het Haarlemse Kenamju. Smit is daar zijn clubgenoot. De Vlissinger zat voorheen bij Budokan Rotterdam. foto André de Heus/VI Images door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Dat driebanden bij tijd en wijle een vreemd spel is, weten de insiders wel. Maar zo vreemd als in Sluiskil, gisteren tijdens de wedstrijd tussen AEJ/Dallinga en Holland Mineraal, zie je niet dage lijks. AEJ/Dallinga won het treffen uiteindelijk met 7-1. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Drie weken geleden stond hier de tijd even stil. De 24-jarige Erik Koote uit Sommels- dijk kwam op het circuit aan de Oude Polderweg bij Wemeldinge in de laatste manche zwaar ten val en overleed ter plaatse. Zaterdag werd er voor het eerst weer een wedstrijd verreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41