Tovaal niet opgewassen tegen titelkandidaat 10 SPORT ZEEUWSE ATB-CUP Van de Swaluw wint in Wemeldinge eerste wedstrijd van het seizoen, nadat enige concurrent wegvalt. 66 Ik heb aan het vak mogen ruiken en weet wat er omgaat in het wereldje Niels Mesu negende in eerste marathon Schaatser Niels Mesu uit Middelburg is zaterdag tij dens de eerste marathon wedstrijd van het seizoen negende geworden op de Jaap Edenbaan in Amster dam. Hij verrichtte veel werk voor het team en was één van de tien mannen die een ronde voorsprong pakten. Uiteindelijk zag hij drie ploeggenoten de podium plaatsen opeisen en werd zelf negende. Niels' broer Er win Mesu fi nishte als 34e. Wiskerke op stoom met Aristocraat Dressuuramazone Emily Wiskerke kon zaterdag in Oude Tonge met de ruin Aristocraat op een uitste kend debuut in de klasse ZZ-Licht terugkijken. De amazone uit Kapelle liep met de zwarte Tango-zoon in beide proeven, met de aansprekende scores van 70,00 en 72,64 procent, naar de overwinning. Thuy trekt aan het kortste eind De Belg Liam de Meij uit Doei is zaterdag winnaar ge worden van de Hulster- loo-loop in Nieuw-Namen. Benny Thuy uit Sint-Jan steen werd tweede. Bij de vrouwen zegevierde Ingrid IJsebaert uit Hulst. De atlete liep de hele af stand van 12 kilometer solo en bereikte met zes minu ten voorsprong de finish. Voiieybalsters BOK hard onderuit De voiieybalsters van derde divisionist BOK keerden met lege handen terug uit Venray, waar ActiveRooy met 4-0 (25-14 25-23 25-20 25-16) won. De ploeg uit Ka pelle toonde wel vechtlust, maar boog voor een tegen stander die in alle opzichten beter was. In de tweede en derde set bood BOK verdienstelijk par tij. Het team speelde echter te wisselvallig om een set te kunnen winnen. Vijfde plaats voor Peter Maranus Enduro-rijder Peter Mara nus uit Aagtekerke staat na de vijfde wedstrijd van het NK in de klasse NV 40 nog steeds derde. In de 51e Oost- Gelderlandrit in Vorden werd hij vijfde in het dag klassement. Kees Zuidhof uit Hoedekens- kerke deed het met een vier de plaats prima bij de Inters in de 40+ klasse. Bij de Inters E2 kwam Cas per Ovaa uit Oost-Souburg tot een verdienstelijke ze vende plaats. WEMELDINGE - Twee jonge Zeeuw se renners toonden zich zaterdag bij de start van de Zeeuwse ATB- competitie tevreden. Marco Min naard was bij start van de wed strijd in zijn woonplaats Wemel dinge al goedgemutst, Pim van de Swaluw was dat achteraf. De cou reur uit Kwadendamme won na melijk, nadat Minnaard door mate- riaalpech afhaakte. Minnaard is zijn eerste seizoen tussen de professionele renners uitstekend bevallen. Dankzij de bemiddeling van Jan Raas vond de Wemeldingse coureur aan het begin van dit jaar onderdak bij de formatie Wanty-Groupe Gobert van de Belgische ploegleider Hi- laire Van der Schueren. „Ik heb een rustig programma mogen rijden en dat is goed beval len. In het eerste deel van het sei zoen reed ik zowat om en nabij de vijftigste, zestigste plaats, maar naarmate het jaar vorderde, werd dat steeds beter. Nu rijd ik al bij de eerste twintig, dertig en daar waren toch redelijk zware wedstrijden bij", vertelde Min naard zaterdag in een zonnig We meldinge. De neoprof werd ingezet in de Amstel Gold Race en de Waalse klassiekers die hem goed liggen. Hij won het bergklassement in de etappekoers La Tropicale Amis- sa Bongo en aan het einde van het seizoen werd hij nog vierde in de Tour de Vendée. Minnaard: „Ik heb nu aan het vak mogen rui ken en weet wat er omgaat in het wereldje. Nu kunnen we ons gaan voorbereiden op het komen de seizoen. Ik heb nog een con tract voor een jaar en nu zal ik me dus moeten bewijzen om een nieuw contract af te dwingen." Om wat bezig te zijn, deed Min naard in eigen woonplaats mee aan de eerste ATB-wedstrijd van dit seizoen („Ik vond dat ik hier mee moest doen"), maar door ma- terieelpech werd dat geen succes. Hij werd uitgeschakeld op het mo ment dat hij met Van de Swaluw aan de leiding reed. „Ik schrok wel toen die ketting brak", zei Van de Swaluw. „Marco maakte een behoorlijke smak. Toen moest ik dus in mijn eentje verder en dat was toch lastig. Mar co had behoorlijk zijn werk ge daan." In de slotfase kwam de Belg Dan ny Sleeckx nog wel dicht bij de in woner van Kwadendamme. „Toen heb ik nog wel even ge vreesd, omdat ik hem redelijk goed ken, maar mijn voorsprong bleek ruim voldoende", aldus Van de Swaluw, die in november geopereerd wordt aan zijn kaak en in de winter waarschijnlijk en kele wedstrijden zal moeten mis sen. Bij de vrouwen reed de nog pas veertienjarige Zoë Mulder uit Heinkenszand naar de eerste 'plaats. Zij is de nationale kam pioene in haar leeftijdscategorie bij de meisjes en zag zaterdag in Wemeldinge in eerste instantie al leen Simone Cornelisse aanha ken. Die kon uiteindelijk het tem po van Mulder niet volgen. iaiWiiwsi Eemland wil meedoen om het kampioenschap en haalde voor aanvang van de competitie een aantal buitenlanders naar Amers foort. Zodoende kwam er in Goes een flink aantal spelers met recen te ervaring in de ereklasse in het veld en oud-Tovaalspeler Arko Hoondert, die als toeschouwer langs de lijn stond, ontwaarde bij de tegenstander drie spelers die vorige week in het veld stonden bij het ereklasseduel Eemland-'t Gooi. Daar bleek de thuisclub niet tegen opgewassen, al hielden de Goesenaren zich het eerste halfuur knap staande. Eemland 2 nam weliswaar een 0-7 voor sprong, maar Giel Edam bracht Tovaal na twintig minuten terug tot 5-7. Tovaal had vervolgens pech dat goede acties van Edam en aanvoerder Jan Otte geen tries opleverden in de ogen van de ver der goed leidende scheidsrechter Bob Fuchs. De gasten scoorden voor rust nog wel twee keer en lie pen na rust vrij simpel uit naar een 5-36 overwinning. AMSTERDAM OUDE TONGE NIEUW-NAMEN VENRAY VORDEN Minnaard lacht, tot z'n door Wim de Vos Marco Minnaard a.j. - «MfeiiÉ •V. door Hans Markusse |Een aanval van Tovaal (blauwe shirts) wordt gestuit. De Goesenaren ble ken niet opgewassen tegen Eemland 2. foto Johan van der Heijden GOES - Rugbyclub Tovaal kwam op sportpark Het Schenge tekort te gen de reserves van Eemland. Na een 5-17-achterstand bij rust kwam de Goese derdeklasser er in de tweede helft amper nog aan te pas en liep Eemland 2 uit naar een 5-36-overwinning. Een flink aantal spelers met recente ervaring in de ereklasse kwam in Goes in het veld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38