0 6' e*ilr Kleine kans Ronald Koeman krijgt 36 SPORT RANOMI KROMOWIDJOJO Kromowidjojo doorstond een dubbele coachbreuk en een relatiebreuk, maar wil nu weer gaan knallen. U bent vandaag jarig. De kans dat dit klopt, is niet groot. Ten zij u Robert ten Brink bent, maar die kans is verwaarloos baar. Nog kleiner is de kans dat u Robert ten Brink bent en dat iemand met dezelfde ver jaardag ook All You Need Is Lo ve gaat presenteren. Toch is dat een beetje waar veel voet ballers mee te maken hebben. Als iedere verjaardag zijn ei gen voetbalelftal had, zou 5 fe bruari elk jaar de Champions League winnen. De dag schonk het levenslicht aan Cristiano Ronaldo, Carlos Tévez, Neymar en Stefan de Vrij. De meeste tegenstand zou komen van het altijd lastige 24 juni, met Lionel Messi, Keivin Leerdam en SP-Kamerlid Har ry van Bommel. Na IJsland-Nederland moest ik denken aan Patrick Kluivert en Ruud van Nistelrooij. Beide spitsen werden geboren op 1 juli 1976. Ondanks dat gegeven hebben hun carrières zich al lesbehalve parallel ontwik keld. Toen Kluivert in 1995 de winnende goal maakte in de Champions League-finale, speelde Van Nistelrooij bij FC Den Bosch. Toen Van Nistel rooij in 2007 kampioen werd met Real Madrid, zat Kluivert op de bank bij PSV. Of iets veel- zeggender: allebei speelden ze een WK, maar in een ander millennium. De Kameroener Rigobert Song is overigens ook van 1 juli 1976 en speelde vier WK's, in twee verschillende millennia.'Zo kan het dus ook. Als trainer bewandelen Klui vert en Van Nistelrooij de om gekeerde weg: Kluivert begon in de luwte bij AZ, NEC en FC Twente, terwijl Van Nistel rooij meteen bij het Neder lands elftal aan de slag ging. Om de vergelijking kloppend te houden, zou Oranje eigen lijk Europees kampioen moe ten worden. Die kans lijkt me aanzienlijk kleiner dan de kans dat u jarig bent. Van har te. AKEN - De ambiance oogt amateu ristisch. Knusjes zou je ook kun nen noemen. Alles is klein in Schwimmhalle Ost in het Duitse Aken. Het zwembad - een vere deld klotsbad - telt slechts zes startblokken, de tribune kan enke le tientallen mensen herbergen en het uitzwembad heeft meer weg van een pierenbadje. In deze setting maakt olympisch kampioene Ranomi Kromowidjo jo haar rentree in wedstrijdver band. „Ja, het is een beetje back to basic", zegt 'Kromo' met een glim lach. „Wij zijn natuurlijk een beet je verwend. Het is voor mij ook weer even wennen om een hele dag in het zwembad door te brengen. Normaal gesproken kun nen we tussen de series en de fi nale uitrusten in het hotel. Nu ben ik blijven hangen. Ik had van ochtend maar wat broodjes ge smeerd", aldus de ontspannen ogende topzwemster. Ze doet haar verhaal na haar race op de 100 meter vrije slag, waarin ze tweede werd achter Femke Heemskerk (51,66). Over haar ei gen tijd van 51,84 seconden is Kro mowidjojo meer dan content. „Een goeie tijd. Ik heb de race mooi opgebouwd. Ook de verhou ding slaglengte en frequentie klopte. Voor dit moment ben ik zeer tevreden", zegt Kromowidjo jo, die zaterdag wel de 50 meter vrij wist te winnen. Het was alweer drieënhalve maand geleden dat 'Kromo' haar wedstrijdpak had aangetrokken. Haar laatste wedstrijd dateerde van begin juli in het Franse Vi chy. Het was het weekend waarin ze bekendmaakte de Europese kampioenschappen in Berlijn aan zich voorbij te laten gaan. Kromo widjojo had even de tijd nodig om te 'resetten', zoals ze het zelf verwoordde. Een dubbele coach breuk (eerst met Marcel Wouda en acht maanden later met Chris- tiaan Sloof die zelf opstapte) wa ren niet in haar koude kleren gaan zitten. Even later moest zij een nieuwe tegenslag incasseren toen haar relatie met Pieter van den Hoogenband strandde. „Ja, nog een breuk. Dat kon er nog wel bij. Ik kwam tot het besef dat ik me nu echt op mezelf moest gaan focussen. Het moet weer om Ranomi draaien. Ik ga alles op al- les zetten om weer tot toppresta ties te komen", aldus Kromowid jojo, die de hele zomer had door- getraind. Na een korte vakantie is de meer voudig olympisch kampioene nu bijna vier weken in training. De samenwerking met haar nieuwe coach Patrick Pearson verloopt pri ma. „Eén op één gaat het heel goed. En we hebben ook een leuk team van ervaren krachten en en kele jonkies. Ik heb mijn teampje laatst bij mij thuis uitgenodigd om roti van pa Kromo te eten. We hebben een mooi gemêleerd gezel schap." De afgelopen weken hebben Kro mowidjojo en Pearson vooral ge traind op de accenten. Pearson: „Denk bijvoorbeeld aan het tijdig uitstrekken van de benen bij het keerpunt. Deze wedstrijden zijn een goede oefening voor haar." De scherpe tijden die zijn pupil af gelopen weekend noteerde, had den hem 'wel wat verbaasd'. „Dat laat zien dat haar basis heel goed is." Volgens Pearson is er tussen hem en Kromowidjojo sprake van we derzijds vertrouwen. „Ik ben open en eerlijk en ik durf ook vóór haar te gaan staan. Ik merk dat Ranomi dat prettig vindt." Kromowidjojo zegt eveneens pro fijt te hebben van gesprekken die ze sinds enkele maanden voert met een klankbord. „Een vriend van buiten het zwemmen. Dat maakt mij hier sterk", wijst ze naar haar hoofd. Alles is weer sta biel in mijn leven. Ik heb echt zin om te knallen." Eerst op de wereldkampioen schappen kortebaan in Doha, in december. En dan volgend jaar op de WK langebaan in Kazan. 'Kro mo' is nog lang niet klaar. Koeman drukte zijn lippen stevig op elkaar. Loslaten was geen op tie. Anders zou hij in schaterlach ten zijn uitgebarsten. Gus Poyet, op de bank van het weinig for tuinlijke Sunderland, merkte het niet eens op. Zijn prominente juk beenderen leken van pure ellende nog dichter onder de oppervlakte van zijn huid te zitten. Als de Zuid-Amerikaan opzij had geke ken, zou hij zich niet aangespro ken hebben gevoeld. Poyet en Koe man zijn goede bekenden van el kaar, wat een Latijnse begroeting voor de aftrap accentueerde. Koeman, van binnen nog altijd spinnend als een kater, onder streepte hun band door na afloop een ongeloofwaardig verhaal af te steken. Sunderland had volgens hem zomaar kunnen winnen. Een aparte samenloop van om standigheden, iets anders kon hij er niet van maken, leidde uitein delijk tot de grootste overwin ning van Southampton op het hoogste niveau in meer dan ne gentig jaar. Niemand nam zijn woorden se rieus. Onder leiding van Graziano Pellè en Dusan Tadic verpulver den The Saints de hulpeloze te genstander. Pellè, uitgeroepen tot speler van de maand in Engeland, bevestigde zijn vorm met twee doelpunten. Tadic, goed voor één treffer en vier assists, stond aan de basis van vrijwel elke aanval. En nog altijd deed Koeman ver woede pogingen een slappe lach te kanaliseren. De Nederlander moet 's avonds voor de tv nog vrolijker zijn ge- s Het moet weer om Ranomi gaan door Natasja Weber Ranomi Kromowidjojo werd gisteren in Aken op de 100 meter vrij geklopt door Femke Heemskerk. De samenwerking met haar nieuwe coach Patrick Pear son verloopt prima. „Eén op één gaat het heel goed." BUITENLANDS r België: KV Mechelen-Anderlecht 1-1, KV Oos- tende-Royal Mouscron Péruwelz 0-0, KV Kor- trijk-Waasland-Bevéren 2-1, Cercle-Brug- ge-Lierse SK 1-2, KAA Gent-Sporting Charle roi 2-2, Standard Luik-Zulte-Waregem 1-2, KSC Lokeren-Club Brugge 1-3, KRC Genk-KVC Westerlo 3-1. Anderlecht 11-23 Mouscron 11-13 Club Brugge 11-20 KRC Genk 11-16 KAA Gent 11-19 Sp. Charleroi 11-12 KSC Lokeren 11-18 Standard Luik 11-12 KVC Westerlo 11-17 Lierse SK 11-12 KVKortrijk 11-16 Waasland-B. 11-11 KV Oostende 11-15 Cercle Brugge 11-9 KV Mechelen 11-14 Zulte-W. 11-9 Duitsland: Bayern München-Werder Bremen 6-0, FSV Mainz 05-FC Augsburg 2-1, Hannover 96-Borussia Monchengladbach 0-3, SC Frei- burg-VFL Wolfsburg 1-2, VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 3-3, 1 .FC Koln-Borussia Dortmund 2-1, FC Schalke 04-Hertha BSC 2-0, Hambur ger SV-1899 Hoffenheim 1-1, SC Paderborn 07-Eintracht Frankfurt 3-1. Bayern M. 8-20 Hannover 96 8-10 Borussia MG 8-16 I.FCKoln 8- 9 Hoffenheim 8-14 FC Augsburg 8- 9 FSV Mainz 05 8-14 Hertha BSC 8- 8 VFL Wolfsburg 8-14 Bor. Dortmund 8- 7 B. Leverkusen 8-13 VfB Stuttgart 8 - 6 Paderborn 07 8-12 Hamburger SV 8- 6 Eintracht Fr. 8-12 SC Freiburg 8- 5 FC Schalke 04 8-11 Werder Br. 8- 4 Engeland: Manchester City-Tottenham Hots pur 4-1, Arsenal-Hull City 2-2, Burnley FC-West Ham United 1-3, Crystal Palace-Chel sea 1-2, Everton-Aston Villa 3-0, Newcastle United-Leicester City 1-0, Southampton-Sun derland 8-0, Queens Park Rangers-Liverpool 2-3, Stoke City-Swansea City 2-1. Chelsea 8-22 Hull City 8-10 Manchester C. 8-17 Aston Villa 8-10 Southampton 8-16 Everton 8- 9 West Ham U. 8-13 Leicester City 8 - 9 Liverpool 8-13 WB Albion 7- 8 Manchester U. 7-11 Crystal Palace 8 - 8 Arsenal 8-11 Sunderland 8- 8 Swansea City 8-11 Newcastle U. 8- 7 Tottenham H. 8-11 Burnley FC 8- 4 Stoke City 8-11 QPR 8-4 Spanje: Levante-Real Madrid 0-5, Athletic de Bilbao-Celta de Vigo 1-1, FC Barcelona-SD Ei- bar 3-0, Cordoba CF-Malaga 1 -2, Atletico Ma- drid-Espanyol 2-0, Deportivo la Coruna-Valen- cia 3-0, Elche CF-Sevilla 0-2. FC Barcelona 8-22 Espanyol 8- 9 Sevilla 8-19 SD Eibar 8- 9 Real Madrid 8-18 Granada CdF 8- 8 Valencia 8-17 Getafe 7 - 7 Atletico M. 8-17 Dep. la Coruna 8- 7 Celta de Vigo 8-13 Real Sociedad 7 - 5 Malaga 8-12 Athl. Bilbao 8- 5 Villarreal 7-11 Elche CF 8- 5 Rayo Vallecano 8-11 Levante 8 - 5 UD Almeria 7 - 9 Cordoba CF 8-4 door Geert Langendorff SOUTHAMPTON - Onderuitgezakt op zijn stoel langs het veld, alsof hij thuis met zijn vrouw een film aan het kijken was, bewogen de ogen van Ronald Koeman richting het scorebord van St. Mary's Sta dium. De stand, 8-0 in het voordeel van Southampton, deed zijn mond hoeken omhoog krullen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36