Birgen Martens draait Noad-verdedigers dol in bekerduel SPORT 7 Daniel Wissel schiet Zeelandia ronde verder -li_ \zooo Na vier nederlagen op rij in de topklasse zette Verhoene zijn oog appel in het duel met de amateurs van Ajax (1-1) op de bank. Het was voor de eerste keer sinds 2013, toen Birgen Martens bij Hoek ging spelen, dat hij niet in de basis begon. Zaterdag werd de status van Mar tens in ere hersteld, maar niet voor lang. Hoek kwam al in de zesde minuut op voorsprong via Mateusz Kuzmicki, maar kon het Noad'67 daarna nauwelijks moei lijk maken. Verhoene legde de schuld niet bij Martens: „Hij kreeg te weinig ruimte. Zijn team genoten liepen vaak de gaten dicht. Toen bedacht ik dat hij be ter vanaf links kon spelen. Dat gebeurde al na twintig minu ten en vanaf dat moment begon- Hoek beter te draaien. Noad'67, dat zich niet ingroef maar lekker opportunistisch meespeelde, her kende het gevaar echter al snel en zorgde er met een dubbele dek king voor dat het gevaar binnen de perken bleef. Na rust was het hek echter van de dam. Nadat Mateusz Kuzmicki met een droge knal vanaf twintig meter voor 0-2 had gezorgd - na tuurlijk na een oogstrelende actie van Martens - stortte de verdedi ging van Noad'67 als een kaarten huis in elkaar. De 27-jarige Martens hoefde niet meer te vrezen voor twee Flip- landse verdedigers en draaide rechtsback Thorn Buys helemaal dol. Binnen 25 minuten werd het van 0-2 0-6, met bijna steeds Bir gen Martens als voorbereider. En wanneer Hoek wat nauwkeuriger was geweest, had het toen ook al 0-10 kunnen staan. Martens be zondigde zichzelf ook aan slecht afwerken. Bij 0-5 miste hij na een kwikzilverachtige aanval alleen voor keeper Janko van Iwaarden opzichtig het doel. Niet veel later kwam hij weer tegenover Thom Buys te staan. De rechtsback werd centrale verdediger nadat zijn aan voerder Rob den Engelsman ge blesseerd naar de kant verdween en Martens ging vanaf de rechter flank en vanuit het midden de aanvallen opzetten. De inwoner van Lovendegem revancheerde zich zes minuten voor tijd, toen hij eerst twee Noad-verdedigers - onder wie Buys - in de luren leg de en met links verwoestend uit haalde. De bal verdween in de ver re hoek en het kersje was op de taart geplaatst. „Ik heb een heerlijke middag ge had", zei Martens na afloop. „Of het een experiment van de trai- KARAKTERISTIEK ner was weet ik niet, maar ik voel de me op links prettig. Ik snap ook wel dat het in de topklasse veel moeilijker is om zo te spelen, maar ik denk dat ik het wel kan." Tegen Scheveningen zal hij zijn te genstander zeker niet doldraaien, maar één geslaagde actie kan al ge noeg zijn voor drie punten. terin gebarricadeerd met twee li nies van vier heel kort op elkaar. En bij balverovering werd als een speer de aanval gezocht via de snelle broers Waisapy en Densley Sanchez. Zo viel ook de openingsgoal. De omschakeling van Kloetinge was niet vlekkeloos. Michel Maaskant gaf St. Jago te veel ruimte, waar door deze met een streep langs doelman Matthew Lentink kon scoren. Kloetinge raakte niet in pa niek. Het hield de druk hoog en betrachtte het geduld dat in derge lijke bekerduels nodig is. Na twin tig minuten veroverde Remco van Tiggele de bal van Ricardo Telus- sa en bediende Alex Jobse, die in de korte hoek Hamel voor het eerst passeerde (1-1). Bij de 1-2 werd de druk van Björn Quartel op Yannik Taniwel beloond. Jason Tjien Fooh rondde af. Een minuut later scoorde Tjien Fooh opnieuw na een voorzet (wel aangeraakt) van Daan Esser. Jong Ambon had toen een goede fase met twee doelrijpe kansen voor Levi Waisapy, maar toen Yves Nyemb de bal veroverde en promoveerde tot 1-4 was het pleit beslecht. Na de pauze kwam Jong Ambon al snel met tien man te staan na een tweede gele kaart voor Sardjiano Saridin, maar Kloe tinge wist maar moeilijk raad met de manmeersituatie. Pas in het laatste kwartier liep de score ver der op. Ruben Hollemans, inval ler Julius Bliek (2x) en Daan Esser zorgden voor het slotakkoord. „Sommige jongens zijn hier ziek van", wist Mual. „Dat komt door dat het winnaars zijn. Maar als we straks met z'n allen gaan eten - dat doen we na elke thuiswed strijd - komt dat wel goed." Steen-Zeelandia Middelburg 0-5: Het klasseverschil was vanaf de eerste minuten duidelijk. Steen kwam zo af en toe nog wel tot een aardige aanval, maar Zee landia Middelburg bleek in alle opzichten een stapje verder. Door een eigen doelpunt van Remy de Bruijn werd het in de 18e minuut 0-1, waarna Daniel Wissel voor een 0-2-ruststand zorgde. De aan valler van de Middelburgers groei de daarna uit tot de meest opval lende speler. Na de hervatting trof Wissel nog eens drie keer doel. IJzendijke-Terneuzen 2-7: Ter- neuzen kende door twee doelpun ten van Remco van Leeuwen een vliegende start, maar binnen een tijdsbestek van amper twee minu ten kwam IJzendijke terug tot 2-2 door treffers van Martijn Rijckae- rt en Joël van Overloop. Nog voor de rust liepen de bezoekers weg naar 2-6. Jarno Waebeke, opnieuw Van Leeuwen en Hasan Basagnac (2x) waren tussen de 18e en 43e minuut de doelpuntenmakers. In de tweede helft was alleen Joris Corijn nog trefzeker. Philippine-Corn Boys 4-0: De derby ging in de eerste dertig mi nuten nog gelijk op, maar nadat Jorden Takiddine voor 1-0 had ge zorgd heerste de thuisclub. Ro land van de Wege verdubbelde de voorsprong. In de tweede helft bracht Lunven Vermeer eerst de 3-0 aan, voordat Ruben van der Meulen uit een strafschop de eindstand op 4-0 kon bepalen. RBC-Koewacht 8-0: RBC liep voor rust al weg naar een 5-0-voorsprong en voegde daar in de tweede helft nog eens drie tref fers aan toe. Drie spelers scoorden tweemaal: Mo Boulahyan, Mike Alderson en Skender Memisi. Mo el Moussaoui en Andrej Numano- vic waren eenmaal trefzeker. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 '■far- -,fY', door Koen de Vries SINT PHILIPSLAND - De beste ideeën ontstaan vaak wanneer dingen niet goed gaan. Dat besefte Kenny Ver- hoene na afloop van het met 7-0 gewonnen bekerduel met zater dag-derdeklasser Noad'67 als geen ander. De trainer van topklasser Hoek zag voor rust dat zijn ploeg aanvallend vierkante wielen had en dat zijn offensieve middenvelder Birgen Martens zich keer op keer vastliep. Verhoene dirigeerde hem daarop naar een positie waar hij zel den of nooit speelt: de linkerflank. Daar groeide hij uit tot absolute uit blinker. Noad'67-Hoek 0-7 (0-1). 6. Ma teusz Kuzmicki 0-1, 57, Mateusz Kuzmicki 0-2, 61. Mattis Persoons 0-3, 63. Mathieu Voets 0-4, 74. Ky le Doesburg 0-5, 77. Kyle Does burg 0-6, 84. Birgen Martens 0-7. Scheidsrechter M.A. Westdorp (Bergen op Zoom). Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Mitchell Braafhart; Thomas van den Houten (65. Thomas van Renterghem), Lionel Fitsch, Reguil- lo Vandepitte, Mathieu Voet, Ma teusz Kuzmicki, Gert-Jan van Lei den (65. Giovanni Siereveld), Bir gen Martens, Jelle de Schrijver, Ibrahim Eryürük (65. Kyle Does burg), Mattis Persoons. Noad'67: Janko van Iwaarden; Thorn Buys, Rob den Engelsman (77. Edwin Braat), Christian van Hekken, Maurice Kosten; Ton van Nieuwenhuizen (66. René Vos), Martijn Reijngoudt, Marvin Quist, Wesley Kievit (46. Koen van Dij- ke); Lars Steijn, Jeroen Verwijs. Dazz Hitijahubessy, de technisch vaardige linkspoot op het middenveld van Jong Ambon, controleert de bal in het verloren bekerduel met Kloetinge. foto Ruben Oreel door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Zeelandia Middelburg kende een eenvoudige middag in Sint Jansteen. Op bezoek bij Steen werd het 5-0. Daniel Wissel was de grote man bij de hoofdstedelingen; hij nam vier doelpunten voor zijn rekening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35