Kerkhove volstrekt kansloos in eindstrijd I I Tactiek van Van der V.. 32 SPORT Ducarmon zestiende op jeugd-WK MARATHON AMSTERDAM Schletterer eerste in leeftijdscategorie en tweede Nederlander overall Het is in de hoofdstad te zonnig en te winderig voor snelle tijden. Maar men is blij met het hoge aantal deelnemers. BANGKOK - Lesley Kerkhove was zaterdag compleet kansloos in de finale van het 25.000 dollartoer- nooi in Bangkok. De Russin Eliza veta Kulichkova liet de 22-jarige tennisster uit Zierikzee alle hoe ken van de hardcourtbaan zien. Het werd 6-16-0. De Zeeuwse speelster, die 242e staat op de wereldranglijst, slaag de er geen enkele keer in een breekpunt te krijgen tegen de nummer 170. In haar eigen opslag games kreeg ze ook geen voet aan de grond. Met haar finaleplaats doet Kerkho ve waarschijnlijk wel goede zaken voor de wereldranglijst. Mogelijk komt ze vandaag, als de nieuwe ranking uitkomt, rond haar hoog ste positie ooit (227e) uit. De Schouwse heeft nu één week Vrij'. Daarna neemt ze deel aan het 50.000 dollartoernooi van Nantes. Ze zal in Frankrijk eerst kwalificaties moeten spelen. PUNE - Schaker Quinten Ducar mon uit Terneuzen is op de ge deelde zestiende plaats geëindigd bij het WK voor jeugd. In het Indiase Pune was de Zeeuws-Vlaamse internationaal meester tot de laatste ronde de beste Nederlander. Hij hield met acht punten uit twaalf partijen Robin van Kampen (7,5), Benja min Bok (7,5) en Bart von Meijne- feldt (6,5) achter zich en stond (als 22e geplaatst) keurig in de top tien. Door een nederlaag in de slotronde tegen de Indiase groot meester Gujrathi Vidit Santosh konden Van Kampen en Bok hem nog passeren. AMSTERDAM - Al meteen werd het Valentijn Trouw gisterochtend duidelijk. De 'koersregisseur' van de Amsterdam Marathon zag gut send zweet en zwoegende toplo- pers, waar hij normaal in de begin- kilometers weinig transpiratie en een soepele tred ontwaart bij de beste atleten. Hij besefte dat de ambities moesten worden bijge steld. Trouw kreeg gelijk. De race veran derde - als gevolg van de cocktail van de vroege warmte, hoge lucht vochtigheid, de onaangekondigde zon en een windje uit de verkeer de hoek - in een waar slagveld. Op dat strijdtoneel sneuvelden niet de minste namen. Ayele Abshero, met een persoon lijk record van 2.04.27 uur op pa pier de snelste man, werd terugge floten door een opspelende kuit kwetsuur en haalde het einde niet. Wilson Chebet, die als drie voudig triomfator graag de record score van vier zeges van Gerard Nijboer had geëvenaard, werd ge lost en stapte gedesillusioneerd uit. En Abel Kirui, de tweevoudig wereldkampioen en winnaar van olympisch zilver, zag de energie door de naweeën van malaria uit zijn lichaam vloeien en finishte slechts op karakter. Zijn eindtijd (2.09.45) en klassering (zesde) vloekten met zijn status. Bernard Kipyego profiteerde. Hij won voor het eerst een grote stads- marathon en scherpte verrassen derwijs zijn beste tijd ooit tot 2.06.22 uur aan. De 28-jarige Keni- Blijf in de stad en haal het lange stuk langs de Amstel eruit aan werd daarmee de traagste win naar sinds 2008. Hij wist zich ove rigens in het gezelschap van de beste vrouw Betelhem Moges, de 23-jarige Ethiopische die op 2.28.35 bleef steken en de langzaamste winnares sinds 2005 was. Die constatering verleidde Jos Her mens, de samensteller van het wedstrijdveld, tot de opmerking te studeren op een sneller par koers. „Blijf in de stad en haal het lange stuk langs de Amstel eruit. Want op dat open traject lever je, vanwege de wind, steevast tijd in." Racedirecteur Cees Pronk maalde er ditmaal niet om. De beleving had, zo werd benadrukt, centraal gestaan. En de intensiteit die hij op de klassieke afstand over 42,195 kilometer bij het recordaantal van 16.000 deelnemers proefde, was een sensatie waarvan hij 'kippen vel' had gekregen. „Mij hoor je daarom niet klagen", zei Pronk. M'n bidons heb ik tot de laatste druppel moeten leegdrinken Het was trouwens alsof organisa tor Le Champion een vooruitzien de blik had. Met de slogan 'Calling All Superheroes' was vooraf bena drukt dat ieder optreden, onge acht het eindresultaat, ertoe deed. Zodoende was een voorschot op een prestatief tegenvallende af loop genomen. Ook voor de Nederlandse kam pioenen Paul Zwama (2.21.59 uur - een 'wijventijd', aldus de gerenom meerde oud-bondscoach Wim Verhoorn) en Jacelyn Gruppen (2-55-43) was er derhalve een 'hel denverering'. Een behandeling waar trouwens best iets voor te zeggen viel, gezien de slijtageslag. Of, om met Zwama te spreken: „M'n bidons heb ik tot de laatste druppel moeten leegdrinken en nooit heb ik kramp gekregen, maar nu wél. Leuk was het dus niet. Althans, tot aan de binnen komst in het Olympisch Stadion. Het onthaal was fantastisch." Voor Patrick Stitzinger duurde de marathon slechts twee kilometer. De Limburger, die de afgelopen twee jaar in Eindhoven de Neder landse titel veroverde, stapte al kort na de start uit de wedstrijd. Hij kampte met klachten aan een van zijn hamstrings. AMSTERDAM - Sébastièn Schlet terer uit Middelburg is gistermid dag tijdens de marathon van Am sterdam Nederlands kampioen in de klasse Mannen 40 geworden. Daarnaast werd hij tweede Nederlander overall. Voor dat laat ste kreeg hij geen medaille, want hij had zich alleen opgegeven voor de veteranencategorie. Schletterer (41) finishte in het Olympisch Stadion in 2.23.20 uur. Hij passeerde als veertiende de fi nish, op ruim een kwartier van de Keniaanse winnaar. Schletterer werd twee weken ge leden tot zijn grote teleurstelling tweede in de Kustmarathon. De Marokkaan Hamid El Mouaziz klopte hem toen met een halve minuut. Die race van Burgh naar Zoutelande gold als ultieme voor bereiding op de wedstrijd in Am sterdam. In de hoofdstad revan cheerde de enigszins geblesseer de Middelburger zich. Zijn tijd van 2.23.20 was evenwel geen per soonlijk record. Dat staat nog drie minuten scherper. Erwin Harmes, in de Kustmara thon vierde, kwam in Amsterdam als 23e over de meet Hij klokte 2.29.52. Hij werd daarmee vierde bij de mannen senioren. Zijn per soonlijk record (2.30.18) scherpte hij een beetje aan. De Zierikzeese Leonie Ton liep eveneens goed. Twee weken na haar tweede plaats in de Kustma rathon greep ze het NK-zilver in de klasse Vrouwen 35. Haar eind tijd was 3.18.12 uur. De 23-jarige coureur uit Amers foort keek de hele wereldbeker- koers nerveus over zijn schouder om in de slotfase te kunnen con cluderen dat hij iedereen op grote achterstand had gereden. Met ruim een minuut voorsprong op nummer twee Kevin Pauwels kwam hij over de finish bij het ca sino en zo kreeg de Caubergcross dezelfde nummers één en twee als vorig jaar. Dat kort daarachter Corné van Kessel derde en Thijs van Amerongen zesde werd, maak te de wedstrijd in Valkenburg een Nederlands feestje. Hoewel het in de wereldbeker al lang geleden was dat drie Neder landers bij de eerste zes waren geëindigd, was Van der Haar de eerste om de uitslag te relativeren. „Het gaat momenteel heel goed met de Nederlanders, maar ver geet niet wat er bij de Belgische jeugd aankomt en wat Sven Nys nog steeds kan." Maar van dat laatste was gisteren niets te merken tijdens de drukbe zochte cross. Nys streed op het technische parkoers op de Cau- berg vooral tegen zichzelf. De Bel gische veelvraat koerste in tempe raturen van boven de twintig gra den lang rond de zeventiende plaats en stapte uiteindelijk af Vol gens Van der Haar had het weer een belangrijke rol gespeeld in het teleurstellende optreden van Nys. „Ik weet dat hij niet goed tegen hitte kan. Hij had donderdag ook last van zijn evenwichtsorgaan en dit parkoers was bovendien meer F Langzaamste marathon van Amsterdam in jaren door Marco Knippen Jos Hermens Paul Zwama door Roeland van Vliet door Erwin Blatter I Lars van der Haar presteerde sterk in de warmte, foto Tim de Waele/Hollandse Hoogte VALKENBURG - In Gieten en Ronse had Lars van der Haar nog een prijs betaald voor al te driest aanvallen. Gisteren ging hij er in Valkenburg opnieuw vroeg in de wedstrijd van door, maar deze keer bleek die tac tiek de juiste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32