'Ze hebben nu al schijt aan ruimen van hondenpoep' Oom gaat zelf naar rampplek MH17 IN HET NIEUWS 3 - Ga naar Kras.nl/37038 of bel 0900-9697 com HOLLANDS KROON - Minder betut teling en meer verantwoordelijk heid voor de burger. In de ge meente Hollands Kroon vinden inwoners het maar kul: regeltjes afschaffen zodat zij meer vrijheid krijgen. „Afschuiven van verant woordelijkheid noemen we dat hier", zegt Marit Jansen uit Anna Paulowna. „Voor overlast draaien wij dus op", zegt een boze plaats- genote. Als het aan de gemeente Hollands Kroon ligt, verdwijnt 8o procent van alle regels uit de algemene plaatselijke verordening. Mensen die hondenpoep niet opruimen, wildplassen of een winkelkarretje meenemen, krijgen geen boete meer. Handhaven kost namelijk tijd en geld, zegt burgemeester Jaap Nawijn. Burgers kunnen wangedrag best zelf oplossen door elkaar erop aan te spreken. Maar gaat dat ook daadwerkelijk gebeuren? Die vraag levert nogal wat hoongelach op in de kop van Noord-Holland. „Lekker makke lijk he? Burgers problemen laten oplossen", zegt André Gloch. „Het wordt alleen maar erger, want mensen spreken elkaar niet aan. De parken liggen nu al vol poep. Ze hebben er letterlijk schijt aan." Ook Brenda Jongejan vindt dat hierin een taak is weggelegd voor de gemeente. „Moet ik dan men sen die na een avondje stappen te- Als de regels er niet meer zijn, ben je ze kwijt ook, dus waarom afschaffen? gen een boom plassen, erop wij zen dat dat niet mag? Je krijg toch alleen maar een grote mond." „Ik kan me wel voorstellen dat de gemeente regels wil afschaffen", zegt Thea de Vries optimistisch. Het kan namelijk wel wat minder in Nederland-regeltjesland. „Daar bij zijn wij een nette gemeente." En inderdaad: winkelkarretjes worden teruggezet. Posters han gen op reclamezuilen. En ook op het grasveld aan de Molenvaart, waar continu mensen hun hond uitlaten, is geen drol te vinden. Toch is het bezuinigingsplan een schop tegen het zere been van veel inwoners. Helemaal omdat Hollands Kroon een dure woon boot huurt voor burgemeester Na- wijn, terwijl hij daar volgens be woners amper is. „Dat wordt alle maal betaald door ons. Laat ze daar maar op bezuinigen", zegt René Wijbrands. „Elke maand kost dat 8oo euro", zegt Evert Prijs lachend. Hoewel de gemeen te volgens hem weinig mist als de regels echt verdwijnen, zijn ze er niet voor niets. „Ze delen toch al nooit een boete uit, dus waarom afschaffen? Als de regels er niet meer zijn, ben je ze kwijt ook." Een eindje verderop laat Robert van Klaveren zijn hond uit langs de Molenvaart. „Voet! Voet!", roept hij naar de loslopende boxer die zich zichtbaar inhoudt om niet met een noodvaart naar de honden aan de overkant te ren nen. Ook Van Klaveren snapt wel dat Nawijn zich weinig populair maakt met uitspraken als 'meer verantwoordelijkheid voor indivi duen'. „In Heemskerk, de vorige gemeente waar-ie zat, waren ze blij dat ze van hem af waren. De gemeente huurde daar ook een huis voor niets. Een vos verliest zijn streken niet." Maar Van Klave ren neemt het toch op voor Na wijn. „Ik vind het eigenlijk heel goed dat ze niet meer willen handhaven. Honden mogen hier nergens loslopen. Dat is belache lijk." Oehlers zocht dit weekend naar sporen van zijn Rotterdamse nichtje Daisy Oehlers (20) en haar vriend Bryce Frederiksz (23), die in het vliegtuig zaten. Daisy is niet geïdentificeerd, haar vriend wel. Oehlers heeft op de ramp plek een koffer gevonden waar van hij denkt dat die van zijn nichtje is geweest. De Nederlandse autoriteiten ont raadden hem zijn reis vanwege de onveiligheid in het gebied. Na zijn bezoek heeft Oehlers meer begrip voor dat standpunt. Toen hij bij de wrakstukken was, ontploften niet ver weg mortier granaten, zo blijkt uit de NOS-re- portage. „Het is triest, maar er kan nu geen onderzoek gedaan worden." Eerder dit weekeinde deed een Australisch echtpaar dat drie jon ge kinderen verloor bij de crash, een oproep 'om deze onzinnige oorlog te stoppen'. Gisteren schreef het Duitse week blad Der Spiegel dat het hoofd van de Duitse geheime dienst in het parlement verteld heeft dat sa- tellietbeelden en foto's bewijzen dat MH17 is neergehaald door pro-Russische separatisten. Zij ge bruikten een op de Oekraïners veroverd BUK-raketsysteem. CDA en D66 in de Tweede kamer willen een hoorzitting naar aanlei ding van die uitspraken. SP*{n uiiJUJ J1'r 3UUIJUUlO>-»- J-1 COSTA £fcttgMA —-VI MAANDAG 20 OKTOBER 2014 Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reseryenrigskosten en Calamiteltenfonds door Marieke de Jong Evert Prijs, inwoner Hollands Kroon door Cyril Rosman ROSZYPNE - De oom van een van de slachtoffers van MH17 is zelf naar de rampplek gereisd. Hij regel de toestemming van de pro-Russi sche rebellen die het gebied be heersen. Robby Oehlers deed dat uit onvrede met het in zijn ogen trage onderzoek van de Nederland se regering. „Waarom kunnen jour nalisten er wél werken en onder zoekers niet?", zei hij tegen de NOS, die met hem meereisde. Robby Oehlers vindt op rampplek koffer die waarschijnlijk van zijn over leden nichtje is geweest Dubai cruise Nu of nooit! Profiteer nu tijdelijk van uitzonderlijk lage prijzen! Onze 9-daagse cruise naar Dubai de Emiraten boekt u al vanaf slechts 639! Reageer direct, deze uniekè prijzen zijn alleen te boeken t/m 27 oktober, VOL=VOL! Deze bijzondere cruise is inclusief: Cruise per Costa Serena**** Vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord Dagexcursie Dubai o.l.v. Nederlandssprekende gids Diverse verlengingen in Dubai mogelijk Klantbeoordeling 8,0 Vertrek: elke donderdag van 11 december t/m 26 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3