SPORT 30 en 31 Argentijnse spits van FC Barcelona staat op het punt een bijna zestig jaar oud record te verbreken. naar volgende Jetro Willems plaveit weg naar zege PSV Wdk-S* NIJMEGEN - Over het bezoek dat Ajax morgen aan FC Barcelona brengt, wordt niet zo veel ge sproken in Catalonië. Hét onder werp van gesprek is de recordjacht van Lionel Messi. De Argentijn was zaterdag tegen het kleine Ei- bar (3-0) bij vlagen onnavolgbaar en kwam dankzij één treffer op nieuw een stap dichter bij een nieuwe mijlpaal. Komend week einde kan hij een bijna zestig jaar oud record evenaren en zelfs ver breken, uitgerekend in het hol van de leeuw. Zaterdag om 18.00 uur staat de eer ste Clasico van dit seizoen op het programma: Real Madrid-Barcelo na. Het is de wedstrijd waar Span je reikhalzend naar uitkijkt, want in stadion Bernabeu heeft Lionel Messi twee goals nodig om het re cord van Telmo Zarra te verbre ken. Zarra, oud-speler van Athletic de Bilbao en in 2006 op 85-jarige leef tijd overleden, is de all-time top scorer van de hoogste Spaanse divi sie, maar raakt zijn kroon kwijt aan Messi. De kleine grootheid heeft tien jaar na zijn officiële de buut nu 250 competitietreffers ge maakt en is nog lang niet klaar. Messi is nu 27, de leeftijd waarop een voetballer op zijn best zou zijn. De dribbelkoning combineer de zaterdagavond een paar keer heerlijk met Neymar en stond met een bekeken passje aan de ba sis van de 1-0 van Xavi. De aan voerder van Barga opende de score na een uur met een fraai stiftje, waarna Neymar en Messi de score verder opvoerden. Eibar-doelman Xabi Irureta zorgde ervoor dat de schade voor de bezoekers beperkt bleef en hield Messi in de slotse conden ook nog van nummer 251 af. Dat was, achteraf gezien, wel mooi omdat dat het duel van zater dag in Bernabeu op voorhand nóg smeuïger maakt. Het verschil tussen koploper Bar^a en rivaal Real bedraagt vier pun ten. Barcelona hoefde in acht com petitieduels nog niet één doelpunt te incasseren en kan in Madrid na vier maanden schorsing voor het eerst beschikken over Luis Suarez. Messi wil in Madrid het record van Zarra. pakken. Door de voor pret van deze Clasico, lijkt het duel met Ajax voor veel Catalanen niet meer dan een tussendoortje. Ruim een jaar geleden verloor Ajax in Barcelona met 4-0, maar won het later thuis wel verras send. Na het vertrek van coach Gerardo Martino krijgt de Catalaanse ploeg onder het bewind van oud-speler Luis Enrique weer langzaam het ti- ki-taka-gezicht terug. De trainer kwam niet onder vragen over de clash met Real Madrid uit, terwijl eerst Ajax nog langs komt. „We gaan naar Bernabeu om te winnen en om beter te zijn dan Real Ma drid", zei Luis Enrique. „We wil len goed voor de dag komen. Te gen Real Madrid, maar ook tegen Ajax." Messi zal morgen naar alle waar schijnlijkheid geen rust krijgen. Barcelona moet na de eerdere ne derlaag tegen Paris Saint-Germain namelijk winnen van Ajax. Luis Enrique spreekt veel met zijn ster speler, maar de Argentijn heeft nog niet over vermoeidheid ge klaagd. „Hij is een ontzettende sti mulans voor zijn ploeggenoten", zegt zijn trainer. „De vorm waarin 'Leo' verkeert is geweldig. Het is machtig om met zulke spelers te mogen werken." TOPSCORERS ALLER TIJDEN IN SPANJE JF MAANDAG 20 oktober 2014 Messi kan in Madrid Zarra al voorbij gaan door Barry van der Hooft 1Telmo Zarra (Athletic de Bilbao) 251 doelpunten in 277 wedstrijden 1940-1953 2. Lionel Messi (FC Barcelona) 250 doelpunten in 285 wedstrijden 2004-2014 3. Hugo Sanchez (Atlético Madrid, Real Madrid, Rayo Vallecano) 234 doelpunten in 347 wedstrijden 1981-1994 4. Raül (Real Madrid) 228 doelpunten in 550 wedstrijden 1994-2010 5. Alfredo di Stefano (Real Madrid) 227 doelpunten in 319 wedstrijden 1953-1966 fotoHH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29