Hoedekekenskerke liep in 2009 al niet warm voor de paalwoningen in de Westerschelde. Het project 'Buitenland' is uiteindelijk bij 'droomland' gebleven. 24 ZEELAND PAALWONINGEN HOEDEKENSKERKE mm m IX*. X) TUSSEN DROOM EN DAAD Architecten Lilian Bos en Jos Jobse en beeldend kunste naars Carla Kesteloo en Joop Kroon stelden zich het in 2009 prachtig voor. De sensa tie van verblijven op het wa ter zonder zeeziek te worden, verrast worden door een aalscholver die vlak naast je zijn vleugels droogt en slapen met het geluid van de wind en het rustgevende ge klots van het water. De gelukkige bezitter van een paalhuisje bij Hoedekenskerke zou dat allemaal gaan bele ven en meemaken. De initiatiefnemers beoog den dit met het project 'Buitenland', dat zij in het kader van het provinciale initiatief Kansen in Zeeland maakten. De bedoeling was de jachthaven en de Ee-ha- ven Hoedekenskerke met elkaar te verbinden door een twintigtal kubusvormige paalhuls- jes, die in de Westerschelde staan. In 'Buiten land was ook een drijvend zwembad gepland en een plek voor mossel- en oesterteelt. Want ook bezoekers zouden alle aspecten van de Westerschelde moeten kunnen ervaren. Bos en Jobse zagen het al helemaal voor zich. Zo'n twintig fleurige huisjes op palen van een meter of vijftien in het water, die als een ver binding tussen de jachthaven en de landbouw- haven dienden. Op laatstgenoemde stek kwam ruimte voor campers, een weekmarkt met streekproducten en eventueel een aanleg plaats voor de Zeeuwse bruine vloot. Toenmalig wethouder Marga Vermue, thans burgemeester van Cranendonck, was enthou siast. „Ik hoop dat er mensen zijn die het idee oppakken. Al is er ook zo een A4-tje vol te schrijven met mogelijke bezwaren", zei ze toen. Wethouder Ad Schenk was in de tijd van de presentatie raadslid. „In 2003 was de 'Bors At las' gepresenteerd. Dit leidde tot een visiedo cument op het gebied van wonen, werken en recreatie. Daar werd tijdens verschillende bij eenkomsten breed over gesproken. Ik herin ner me nog bijeenkomsten in De Stenge in Heinkenszand waar meer dan honderd men sen op afkwamen." In de 'projectatlas' van 2006 stonden talloze projecten zoals ontwikkeling van het Amac-terrein in 's-Heerenhoek (nog steeds niet gelukt), aanpak van het centrum van Kwa- dendamme (wordt nu uitgevoerd), het master- plan Ovezande (uitgevoerd), het uitplaatsen van de grote ui verwerkende bedrijven (is las- De paalwoningen zijn afgeserveerd maar niet het idee iets met de omgeving van Hoedekenskerke te doen. zonnecollector Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die blijkens indruk wekkende artist's impressions het Zeeuwse landschap zouden her scheppen? door Frank van Cooten Ad Schenk, wethouder Borsele Het 'Buitenland'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24