Aftrap Serious Request Westkapelle Bietenrace houdt Zeeuwse beurtvaart in ere keuken WALCHEREN 21 OUTLET WINKEL Spoorstraat i8c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312244 M06 53314189 Quiz Veerse historie in Schotse Huizen Tijdens de Museumnacht op vrijdag 31 oktober vindt in De Schotse Huizen de jaar lijkse Grote Veerse Quiz plaats. Teams uit het stadje strijden dan om de wisselbeker van Maximiliaan. Het gaat daar bij om kennis van de lokale historie. Aanvang 20.00 uur. Gratis toegang. Herdenking oorlog bij monument Aagtekerke herdenkt zater dag zeventig jaar vrijheid za terdag bij het nieuwe monu ment aan het Kalfhoekse- pad. Dit begint om 9.30 uur. De onthulling is op film ge zet. 's Avonds, om 19.30 uur, dragen in de gereformeerde kerk inwoners herinnerin gen voor, muzikaal omlijst door koor en schooljeugd. Tentoonstelling in Simnia Tot januari exposeert verzor gingshuis Simnia schilde rijen, sieraden en kaarten. Danny Baetens uit Middel burg en Joh. den Herder uit Serooskerke tonen schilder werken, Annet de Smidt ex poseert sieraden, en be woonster Bebelaar-van de Kreeke showt haar unieke prentkaarten. Auto in brand op Pablo Picassoplein Aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen is zaterdag avond een geparkeerde auto in vlammen opgegaan. De brand ontstond om streeks kwart voor negen. Van de auto restte na de brand slechts schroot. De po litie vermoedt brandstich ting. Dat gebeurt al geruime tijd met enige regelmaat. Weer Zeeuwse Scheurkalender Van de hand van Kees van Boven uit Wissenkerke is cfe vijftiende jaargang versche nen van de Zeeuwse scheur kalender. De kalender bevat 183 ge dichtjes en Zeeuwse spreu ken. Van Boven is ook bekend vanwege zijn toneelstukken en boeken over Zeeland, en met name Noord- Beveland. Info: www.zeeuwsekalender.nl. WESTKAPELLE - Nog twee maan den te gaan, maar Westkapelle warmde zich zaterdag al op. Hore cazaak Kasteel van Batavia was volgelopen voor de bekendma king van de vier dj's die daar in de week voor kerst zes dagen vas tend plaatjes draaien om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor Serious Request. Westkapelle neemt daarmee het stokje over van Oostkapelle, waar de afgelopen twee jaren bedragen van 118.000 en 88.000 euro zijn in gezameld. Onder het motto 'Han den af van onze meiden' komt Se rious Request dit jaar op voor vrouwelijke slachtoffers van sek sueel geweld in oorlogs- en con flictgebieden. In Westkapelle wordt er een Gla zen Huis voor gebouwd tegen de gevel van Kasteel van Batavia. De dj's die er hun intrek nemen zijn oudgedienden Jordy Conté uit Westkapelle en Jeroen Burgs uit Oostkapelle, en twee nieuwe ge zichten: Sander Willemse uit Domburg en Jan Theune uit West kapelle. De laatste is er bij ge haald om zijn dorpsgenoot Jordy Conté een tijdje te vervangen. Die moet namelijk twee dagen verstek laten gaan wegens werk zaamheden elders. Er komt bij het Glazen Huis ook een evenemententent te staan. Het streven om zo veel mogelijk Walchenaren, en liefst ook andere Zeeuwen in beweging te krijgen, heeft inmiddels al veel weerklank gevonden. Nu al hebben meer dan vijftien bedrijven hun mede werking toegezegd en zijn tiental len geldinzamelingsacties in voor bereiding, vooral ook in Westka pelle zelf Zo houdt voetbalvereni ging De Noormannen op 11 de cember een sportquiz ten bate van Serious Request, heeft korf balvereniging De Stormvogels een speculaaspoppenactie aange kondigd en hebben ook muziek vereniging OKK en het koor Exau- di toegezegd in actie te komen. Op vrijdag 28 november vindt er een Noordse Wintermarkt plaats met een grote diversiteit aan kra men, met muziek, eten, drinken, vuurkorven, feestverlichting en een springkussen. De markt is van 15.00 tot 20.00 uur in de Noordstraat. Er is dan van alles te koop, van sieraden tot natuurpro ducten, van brocante tot bloe men, en van steigerhout tot mut sen, sjalen en etenswaren. Je kan er zelfs terecht voor een massage. „Gelukkig is Westkapelle nu ook besmet met het Serious Request- virus", zei initiatiefnemer Hans Burgs van de twee vorige edities in Oostkapelle zaterdagavond bij het overdragen zijn 'sleutel' aan het organisatiecomité in Westka pelle. Dat gebeurde in het bijzijn van burgemeester Rob van der Zwaag, die nog maar weer eens opmerkte trots te zijn op het saamhorigheidsgevoel in de Veer se dorpen. Zaterdag vonden in Westkapelle ook alvast een muziekquiz en een loterij plaats ten bate van de actie. WILHELMINADORP - De gebroeders Holster uit de Hoekse Waard ge bruiken hun zes trekpaarden veel al voor huifkartochten. Gisteren trokken ze geen kar, maar een schip. Ze deden mee aan de Bie- tentocht langs het kanaal van Wil- helminadorp naar Goes. Dat was de opmaat tot de jaarlijkse bieten zeilrace met 25 traditionele platbo dems. Die vertrekken vandaag in Goes en finishen donderdag in Willemstad. De schepen doen ook Yerseke, Zierikzee en Colijns- plaat aan. Het is al de zestiende editie van de race, maar het traditioneel 'ja gen' van de schepen door de trek paarden vond gisteren voor de tweede keer plaats. De Bietenrace houdt de geschiedenis van de Zeeuwse beurtvaart, met onder andere suikerbieten, in ere. Tot ver in de twintigste eeuw bleef deze niet ongevaarlijke vorm van vrachtvaart in stand. Omdat een adequate motor ontbrak, moesten in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren veel manoeuvres onder zeil worden uitgevoerd. Niet alle schippers durfden dat, gezien de sterke stromingen, steile banken, getijden en de kleine haventjes. Tijdens de race gaat het niet al leen om snelheid. Ook de kleding van de bemanning en de aankle ding van het schip moeten de his torie zo veel mogelijk recht doen. MAANDAG 20 OKTOBER 2014 Goedkoper kan niet... leuker wel! VEERE AAGTEKERKE DOMBURG VLISSINGEN WISSENKERKE De dj's voor het Glazen Huis Westkapelle: oudgedienden Jordy Conté (links) uit Westkapelle en Jeroen Burgs (rechts) uit Oostkapelle, met in het midden nieuwkomer Sander Willemse uit Domburg. Jordy Conté zal zich enkele dagen laten vervangen door zijn plaatsgenoot Jan Theune. foto Izaak Verkeste door Henk Postma Meer info: www.srwestkapelle.nl door Frank van Cooten Trekpaarden op het jaagpad trekken een van de platbodems voor de Bie- Info: www.bietentocht.nl tenrace. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21