49 i-k «lllll Bietentocht houdt beurtvaart in ere Kerstshoppen in Thüringen Kat dood door Meeste Zeeuwen vuurwerk in anus niet kerkelijk Een juridische procedure beginnen wordt door digitale revolutie veel gemakkelijker. Passie vormt recept voor succes van Jamie Oliver J& treffer Herfstweer 16C MAANDAG 20 oktober 2014 Messi scoort 250e voor Barcelona DEN HAAG - Wie ruzie heeft met zijn buren of een conflict met de huisbaas, is straks nog slechts één muisklik verwijderd van een juri dische procedure. De komende jaren wordt het mo gelijk om van achter de computer via een digitaal loket (eenvoudi ge) zaken aan te spannen. Zelfs een leek moet dan zijn weg kun nen vinden in de rechtspraak. Justitie werkt al maanden aan een omvangrijk project dat de recht spraak de 21e eeuw in moet hel pen. Vandaag wordt een volgende mijl paal bereikt: het wetsvoorstel dat de modernisering mogelijk maakt, gaat naar de Tweede Ka mer. Als het parlement instemt, gaat de nieuwe werkwijze halver wege 2015 van start voor professio nele partijen als advocaten en het Openbaar Ministerie; het jaar er op geldt dat ook voor burgers. „Het doel is de rechtspraak begrij pelijker, sneller en toegankelijker te maken", zegt Frits Bakker, voor zitter van de Raad voor de Recht spraak. Vooral in het civiele recht, waarin burgers tegen elkaar proce deren, wordt een grote slag ge maakt. Niet alleen worden proce dures eenvoudiger en ontdaan van jargon, ook gesjouw met pa pier verdwijnt. Alle stukken ko men digitaal beschikbaar voor ie dereen die bevoegd is ze te zien. j Voor de tweede keer werd gisteren de I historische Bietentocht gehouden, i Paarden trokken oude vrachtschepen I door het kanaal bij Wilhelminadorp, 3P Kras.nl/53308 of bel 0900-9697^ ROTTERDAM - De politie in Hoog vliet is op zoek naar de eigenaar van een dode kat die op een ver schrikkelijke manier om het leven is gekomen. Vermoedelijk is er vuurwerk in het achterste van het beestje gestopt. Daardoor is het geslacht van het dier ook niet meer te achterhalen. De dierenpolitie heeft het zondag naar buiten gebracht. Op Twitter wordt met afschuw ge reageerd. MIDDELBURG - Meer dan de helft van de Zeeuwen (51 procent) zegt niet verbonden te zijn aan een kerk of godsdienst. D^t blijkt uit het onderzoek 'De staat van Zee land' van Scoop. In het kader van dat onderzoek zijn 11.000 Zeeuw en ondervraagd. Vier jaar geleden gaf 46 procent aan niet tot een kerkgenootschap te behoren. DE STELLING UW MENING 339 reacties 57% i 43% 7116 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 247 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Procederen met één muisklik door Sandra Donker pagina 2: Digitalisering gaat inrichting rechtszaal veranderen I Lees meer in het regiokatern J foto Johan van der Heijden Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,0 iét** 3-8 dagen al v.a. |rjfIpn® Hotel Jembo Park ligt op ca. 7 km van het centrum van Jena. Geniet van de natuur en cultuursteden zoals Weimar en Erfurt. inclusief ontbijt, gratis parkeren en gebruik wifi Ontdek vanaf 25 nov. de unieke sfeer op de kerstmarkt in Jena Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds O zie pagina 18 en 19: Zeeuwen zijn niet kerkelijk De kerk heeft haar functie verloren Reageer op pzc.nl De mooiste dag van je leven mag best wat kosten EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1