EEN GREEP UIT HET BELASTINGPLAN 2015 Terneuzen Zoals gebruikelijk zijn op Prinsjesdag de begrotingsplannen voor 2015 gepresenteerd door het kabinet. Het Belastingplan 2015 is daar een onderdeel van. In het Belastingplan 2015 spreekt het kabinet het voornemen uit om een aantal maatregelen door te voeren. Wij hebben enkele van deze maatregelen uitgelicht en voor u op een rijtje gezet. Maatregelen die dit jaar eindigen Een aantal van de maatregelen die dit jaar gelden, keren volgend jaar niet meer terug. Het kan nuttig zijn daar de komende maanden nog eens rekening mee te houden. Wij doelen hier op de volgende maatregelen: - de tijdelijke verlaging van het box 2-tarief voor dividenden van 25% naar 22%; - detijdelijkeverruimdeschenkingsvrijstelling van 10O.OOOvoor de eigen woning; - de fiscaal voordelige afkoop van een stamrecht als gevolg van een gouden handdruk. Ondersteuning woningmarkt Het kabinet wil de doorstroming op de huizenmarkt blijven bevorderen en neemt daarvoor een tweetal maatregelen. Door de prijsdalingen op de huizenmarkt staan momenteel veel woningen 'onder water'. Bij een eventuele verkoop houden woningbezitters dan vaak een restschuld. Het kabinet heeft daarom besloten om de maximale periode voor aftrek van rente en kosten op restschulden met ingang van 1 januari 2015 te verlengen van 10 jaar naar 15 jaar. Deze maatregel leidt volgens het kabinet tot een vermindering van de maandelijkse lasten voor de oude woning en maakt aankoop van een andere woning beter mogelijk. Wie een nieuwe woning heeft gekocht maar tegelijkertijd nog een oude woning heeft, kan onder voorwaarden zowel de hypotheekrente over de nieuwe woning als de oude woning aftrekken. Er geldt een tijdelijke regeling die ervoor zorgt dat maximaal drie jaar (in plaats van twee jaar) dubbele renteaftrek mogelijk is. Deze verruiming zou aanvankelijk op 1 januari 2015 eindigen, maar is nu structureel gemaakt. 6% btw op renovatie Bepaalde renovatie- en herstelwerkzaamheden vallen momenteel onder het verlaagde btw-tarief van 6%. Het gaat daarbij om werkzaamheden aan woningen die meer dan twee jaar geleden voor het eerst in gebruik zijn genomen. De toepassing van het verlaagde btw-tarief op de renovatiewerkzaamheden zou aanvankelijk eindigen per 1 januari 2015, maar wordt alsnog verlengd tot 1 juli 2015. Het lage btw-tarief geldt alleen voor arbeid. Voor materialen geldt het normale btw-tarief van 21%. Beschikking geen loonheffingen (BGL) voorzzp'ers Zoals aangekondigd in het Belastingplan 2015 is ook de Wet 'invoering Beschikking geen loonheffingen' ingediend bij de Tweede Kamer. Als gevolg van deze wet verdwijnt de VAR (Verklaring Arbeidsrelatie) en wordt deze vervangen door de BGL, de Beschikking geen loonheffingen. Opdrachtgevers en zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) worden beide verantwoordelijk voor de beoordeling of hun arbeidsrelatie moet leiden tot afdracht van loonbelasting en premies. Overigens duurt het nog minimaal enkele maanden voordat de Wet'invoering Beschikking geen loonheffingen'zal worden aangenomen.Tot die tijd is de VAR voor 2014 ook in 2015 nog geldig. Maakt u gebruik van een VAR dan hoeft u geen nieuwe aanvraag in te dienen, mits u hetzelfde werk onder dezelfde omstandigheden en voorwaarden blijft doen. Tot slot Naast de bovenstaande maatregelen bevatten de wets voorstellen nog tal van andere maatregelen. Op onze website www.drv.nl treft u een uitgebreid overzicht van alle maatregelen. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel? Of wilt u meer informatie over het Belastingplan 2015? Neem dan gerust contact met ons op. Wij helpen u graag verder! BDRV Anja Zandee is belastingadviseur en partner bij DRV Accountants Adviseurs. Tel. 0118-634000 Email: azandee@drv.nl DRV Accountants Adviseurs is met een team van ruim 400 medewerkers en 11 vestigingen in Zuidwest-Nederland een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. ief door crisis Winkelleegstand is een landelijk feno meen, maar volgens marktonderzoe ker Locatus vertoeft Zeeland met Limburg op de ranglijst van provin cies in de hoogste regionen. Afge rond acht procent. Er zijn uitschie ters. In het rapport MKBA Zeeuws-Vlaanderen (2013) noteert het Economisch Instituut voor de Bouw negentien procent leegstand voor Terneuzen. Het laatste halfjaar zijn daar in de belangrijkste winkel straat nog meer zaken verdwenen. In mkb-kringen geldt Terneuzen als de gemeente hoe het bestuurlijk zeker niet moet. Leegstand tast niet alleen de binnen steden aan, maar heeft ook gevolgen voor werkgelegenheid. ING bere kent tussen 2007 en 2013 een verlies van 430 banen in de Zeeuwse detail handel; de groei van webshops levert nauwelijks vijftig nieuwe jobs op. Zeeland, zegt ING, loopt achter in e-commerce: met iets meer dan 300 onlinewinkels bungelt Zeeland onder aan. In de analyse Winkelgebied 2025 stelt ING dat provincies en gemeenten te weinig doen om leegstand in winkel gebieden te voorkomen. Met name de starre regelgeving is een hindernis. Binnen de brancheorganisaties in de detailhandel (Initiatief Overbewinke- ling) is grote zorg over ongebreidelde uitbreiding van winkelruimte in de periferie tegenover gebrekkige aan dacht voor versterking van de centra in dorpen en steden. Het adviesbu reau DTNP voorspelt negatieve ge volgen voor de binnensteden van Middelburg en Vlissingen bij vesti ging van de Franse sportwinkèl Deca thlon op het ZEP-terrein aan de rand van de Zeeuwse hoofd stad. Lees verder pagina 5 oplossingen met langetermijnvi- sie, geen hapsnapbeleid. Met ini tiatieven als facebook en sponso ring hoopt VOM de vaart er in te houden. Beleving is een sleu telwoord. "Je moet realistisch naar de toekomst kijken. Als VOM hebben we ook een so ciale, maatschappelijke en cul turele taak om de binnenstad leefbaar te houden, dat de binnenstad groeit en bloeit, dat klanten blijven komen. Bin ding, daar gaat het Donderdag, altijd een drukke dag in Middelburg, vooral ook door de weekmarkt. liggen plannen voor ontwikkeling van de binnenstad. Bestuurslid Ton Begijn van de Vlissingse Onderne mers Centrale (VOC): "Onderne mers hebben moeten leren om gaan met een andere markt. De goede on dernemer pakt het op." Dat is nodig ook, beseffen de onder nemersverenigingen. Klagen helpt niet. Weliswaar lijkt de consument de hand wat minder op de knip te hou den, in de Zeeuwse stadscentra stijgt de leegstand van winkelpanden al ja ren, mede onder invloed van econo mische crisis en webwinkelen (meer dan tien miljard omzet in 2013).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 99