Gesprek, maar geen oplossing crisis Oekraïne Rechter treedt af om vrijspraak Berlusconi EJ/flJZ van vuur 'ffJZJfJ.fJI w 8 BUITENLAND P 459,- Hun gesprek over de situatie in Oost-Oekraïne, dat werd bijge woond door andere Europese lei ders, bracht echter geen door braak. De leiders waren in het Ita liaanse Milaan voor de Azia- tisch-Europese top. De meningen blijven ernstig ver deeld over de crisis in Oekraïne. Ook een oplossing over het gas- conflict tussen Europa en Rus land ligt niet in het verschiet. De Russische president zei dat het ge sprek met Porosjenko 'goed' en 'positief was verlopen maar zijn woordvoerder zei later dat ze 'vol misverstanden waren'. „De twee Ernstige verschillen van mening over de oorzaak van de binnenlandse crisis leiders hebben nog steeds ernsti ge meningsverschillen over de oorzaak van de binnenlandse cri sis in Oekraïne", liet het kantoor van Poetin weten. De Duitse bondskanselier Angela Merkel sprak 2,5 uur met Poetin maar de twee kwamen volgens het Kremlin niet echt nader tot el kaar. David Cameron, de Britse premier, zei dat Poetin duidelijk had gemaakt dat hij geen bevrie zing van het conflict of een ver deeld Oekraïne wil. Cameron maakte duidelijk dat de sancties tegen Rusland niet worden inge trokken. Eerst moet het vorige maand afgesloten akkoord van Minsk worden uitgevoerd voordat er over verlichting van de sancties kan worden gepraat. In dat ak koord is onder meer afgesproken dat zware wapens uit de gevechts zone in Oost-Oekraïne worden te ruggetrokken. Ook moeten bui tenlandse strijders het gebied ver laten. Oekraïne en de Europese Unie be schuldigen Moskou ervan de sepa ratisten te bewapenen en militai ren naar dat gebied te hebben ge stuurd. Rusland spreekt de aantij gingen tegen, maar eist wel het recht op de belangen van de Rus- sischsprekenden te beschermen. MILAAN - President Enrico Tranfa van het Hof van Beroep in Milaan is afgetreden. Hij is het niet eens met de vrijspraak van oud-pre mier Silvio Berlusconi in de zoge heten 'Rubygate'-zaak, meldde de krant Corriere della Sera gisteren. Het aftreden van Tranfa komt na dat het hof in Milaan donderdag de motivatie voor de vrijspraak be kend had gemaakt Het Openbaar Ministerie zou niet hebben bewe zen dat Berlusconi wist dat de nachtclubdanseres Karima El Mahroug, ofwel 'Ruby', minderja rig was, toen zij seksfeestjes bij de toenmalige premier thuis in Arco- re bezocht. De raadsheren achten wel bewezen dat er prostitutie plaatshad in Arcore, maar als dat met meerderjarigen en met we derzijdse instemming gebeurt, is dat in Italië niet strafbaar. Het hof sprak Berlusconi- in juli vrij. Het vernietigde daarmee de gevangenisstraf van 7 jaar die een andere rechtbank Berlusconi vo rig jaar oplegde. 6 dagen kerstcruise over de Rijn o.a. Düssel- dorf, Koblenz en Keulen 6 dagen Kerstreis Het Bayerische Wald 8 dagen Kerstreis Toscane, Florence, Pisa :T.. 8 dagen Kerstreis Zwitserse Alpen ■HMI WINNAAR ZOOVER AWARD 2014 zooVfer 8 dagen Kerstreis Kroatië Opatija door onze redactie buitenland MILAAN - Sinds augustus hadden ze elkaar niet meer ontmoet. Gister ochtend schudden de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense collega Petro Porosjen- ko elkaar ietwat ongemakkelijk de hand. Woordvoerder president Boetin ppM 1 itl PLOEGSTEERT - Ter herdenking van de honderd jaar geleden uitgebroken Eer- i-jCll 1111L ste Wereldoorlog vormden Belgen gisteren met fakkels een lint van vuur langs de frontlijn van destijds. Elisabeth, de 13-jarige kroonprinses van België, verraste de natie met een toespraak in het Frans, Nederlands en Duits waarin ze haar generatiegenoten opriep de slachtoffers van de Grote Oorlog nooit te vergeten, foto HH Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december awards Vertrekdatum: 22 december Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8