ii Het mag zweverig klinken, maar de magie van Ibiza is dat het iets in de spirit losmaakt MEDIA 25 Hippe clubs, de beste dj's, maar ook de verstilde plekken. Tess Milne en Dennis Ruyer feesten op Ibiza, maar showen in Ibiza day night ook dë andere kant van het eiland. Hfj stapt er spe ciaal 'even' voor over naar tv. Hij staat met zijn voeten in het zand, de blik gericht op de golfjes, drankje in zijn hand. Radio 538-dj en mu- ziekproducer Dennis Ruyer (42) geniet van zijn verblijf op partyeiland Ibiza. Hij komt er al zo'n dikke zestien jaar en weet inmiddels: het is veel meer dan alleen een mooie plek om te feesten. Des te leuker is hét met Ibiza day night een tv-program- ma te maken over bijzondere plekken op het eiland, zo zegt hij. Samen met Veronica-presentatrice Tess Milne reisde de Radio 538-dj naar Ibiza om 'de mooiste hotspots, gaafste clubs en aller beste dj's' in beeld te brengen'. In welke club moét je echt zijn geweest? Hoe is het voor wereldberoemde collega's als Afro- jack, Hardwell, Armin van Buuren en Nicky Romero om er te draaien? Maar Ruyer en Milne gaan ook naar de dierenop vang van Abraham Barroso Sabino, hij laat zich beschilderen op een hippiecamping en zij prikt een vorkje in het sciencefiction achtige restaurant Sublimotion. Je kunt er voor 1.500 euro per persoon bij chef Paco Roncero bijzonder eten. Het duo probeert naar eigen zeggen 'vooral te ontrafelen waar de magie van Ibiza nou in zit'. Voor Ruyer is deze overstap naar televisie nog een beetje onwennig. Vorig jaar maak te hij online voor TV538 al wat afleverin gen. „Toen al merkte ik dat ik opeens aller lei interview-aanvragen kreeg, net als toen het persbericht voor dit programma eruit ging. Als radioman ben ik gewend in de anonimiteit te werken. Mensen herkennen mijn stem soms wel, maar daar blijft het bij. Nu wordt dat anders. Maar ik vind het prima. Dit is heel erg leuk om te doen." Ruyer had al eerder tv-plannen. In 2000 werd hij gevraagd voor MTV in Londen te werken, „Dat kwam op een ongelukkig mo ment in mijn leven. Mijn moeder was ern- stig ziek, dus ik bleef in Nederland. Ze stierf. Ik maakte een minder leuke periode door, waarin ik goed los ben gegaan. Prima dus dat ik die overstap toen liet schieten. Nu komt tv weer op mij pad. Dat voelt bij zonder, al blijft radio mijn grote passie." Ruyer heeft er inmiddels een aardige radio loopbaan op zitten. Toen hij 9 jaar was, wist hij al dat hij dj wilde worden. Op zijn 11e maakte hij zijn eerste radioprogramma. Via allerhande obscure radiozenders - on dersteund met bijbaantjes als sportscholen schoonmaken maar ook het werken in een muziekzaak - belandde hij in 1998 bij Vero nica FM. Twee jaar later stoomde hij door naar Radio 538. Hij is er te horen met WKND-kracht op zaterdag. En op dezelfde dag met 538 Dance department, waarvan de internationale versie in tien landen is te be luisteren. Op een idyllisch strandje op Ibiza vertelt Ruyer over zijn speciale band met het ei land. „Hoe vaak ik hier kwam? Ik ben de tel kwijt. Aanvankelijk kwam ik er privé, maar voor 538 Dance department nemen we hier altijd veel op. Die eerste keer, ik weet het nog goed, ging ik naar een feestje. Er kwam een meisje de dansvloer op, die zo'n stip op mijn voorhoofd tussen mijn ogen plakte. Er was steengoede muziek, onder anderen van dj Isis. Kortom, ik werd op slag ingepakt door het eiland. Want behal ve dat uitgaansleven heb je - vooral in het noorden - prachtige natuur, met indruk wekkende rotsformaties en geweldige strandjes. Daarbij tref je er mensen uit de hele wereld, vrije geesten, kunstenaars, mu zikanten. Komende winter ga ik ook. In het najaar is het juist compleet uitgestor ven. Dan neem ik wat yogalesjes. Daar kan ik ook weer ontzettend van genieten." Want al verwacht je het niet meteen van een dj, Ruyer zoekt regelmatig de rust op. „De balans is belangrijk. In de zomermaan den ben ik druk met draaien, festivals, live-' uitzendingen. In de winter drijf ik graag een beetje weg van al het feestgeweld. Ie leert vanzelf wel die balans te zoeken. Het klinkt heel zweverig, maar de magie van Ibiza is volgens mij dat het toch iets los maakt in de spirit. Het schijnt dat hier aller lei sterke energielij nen onder de aarde lo pen. In de voorspellingen van Nostrada mus schijnt het zo te zijn dat Ibiza blijft be staan als de wereld vergaat. Een van mijn favoriete plekken op dit eiland is het strandje Cala d'Hort, tegenover een enor me rots die uit de zee omhoog steekt, Es Vedra. Die zou volgens de overlevering een overblijfsel zijn van de verzonken bescha ving Atlantis." Lachend: „Hoe dan ook, er valt een hoop van je af als je daar met je voeten in het zand zit." ZATERDAG 18 OKTOBER 2014 door Monique Brandt Kenners van Ibiza 'by day and night' Radio 538-dj Dennis Ruyer en tv-presentatrice Tess Milne duiken in het dag- en nachtleven van Ibiza. foto's SBS en PR Dennis Ruyer Ibiza day night. Vanaf zondag 19 oktober op Veronica, 18.45 uur. ©reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77