FZC Daten of snel weer vergeten De jacht op een medicijn tegen ebola IJKT zondag 18.50 uur Francis Lisette Alexander Een Dallas-waardige trap in een met marmer beklede entreehal, een gigantische woonkamer met uitzicht op de Vinkeveen- se plassen én het helikopterplat form. In de kelder een ver warmd zwembad, een sauna, een bubbelbad en een goedgevulde bar. Op de slaapverdieping badkamers met gouden kranen. De zes singles die aan John de Mol's nieuwste paradepaardje Is this love? meedoen, hebben over luxe niet te klagen. Ze leveren hun privacy wek in. De villa - die voor 8 miljoen euro te koop stond en nu tijdelijk wordt verhuurd - is voorzien van negentig vaste camera's en volgehan gen met microfoons. Zelfs in de douche en op het toilet ben je niet onbespied. En ja wel, pal boven het comfortabele logeerbed op zolder hangt ook een elektronisch oog. De wijze waarop de datingshow wordt ge maakt, is geënt op Utopia, het samenle vingsexperiment, waar SBS 6 in de voor avond aardig mee scoort. Inhoudelijk is er volgens eindredacteur Jan-Mathijs Bischoff wel een groot verschil met UtopiaBij het selecteren van de kandidaten is immers niet gekeken of ze 'lekker verschillend' van karakter zijn en liefst 'een beetje raar', ten einde een zo explosief mogelijke mix te ma ken. „Dit programma heeft ook geen com petitie-element. We richten ons volledig op de liefde. De kandidaten in het huis zijn oprecht op zoek naar een partner." Volgens eindredacteur Bischoff vraagt de tijdgeest om zo'n invulling. „De mensen thuis willen lekker ontspannen. Dit is tele visie om heerlijk bij weg te zwijmelen." Sharon Zes singles die zich suf mogen daten in een luxe villa. Dating show Is this love?, het nieuwste project van John de Mol, is net zo ambitieus als Utopia De zes kandidaten met wie de show maan dag aftrapt - drie mannen, drie vrouwen - gaan in het huis volledig zelfstandig op zoek naar de liefde. Via een speciale, gratis app kan heel tv-kijkend Nederland zich aanmelden voor een date met een van de zes. De programmamakers, die het com mandocentrum in een naastgelegen huis bemannen, bemoeien zich niet met het proces. Althans, zo lang de kandidaten zich aan de basisregels houden. Zo mogen ze niet met meer dan drie mensen tegelijk da ten en niet vaker dan vijf keer met dezelfde kandidaat afspreken. Na vijf keer moet een keuze worden gemaakt. Wie voor de liefde kiest, verlaat het huis en maakt plaats voor een nieuwe single. Dat kijkers straks massaal inschakelen, hoopt zendermanager René Oosterman na tuurlijk wel. Maar hij houdt slagen om de arm. SBS kampte tot voor kort nog met een behoorlijke kijkcijferdip. „We zijn de afge lopen jaren zoekende geweest om voor de vooravond de juiste formule te vinden. Dat is niet eenvoudig." Toch denkt hij dat SBS met dit fonkelnieuwe en 'zeer ambitieuze' concept wel eens goud in handen kan heb ben. Geen regie, geen scripts. Het program ma wordt écht, belooft hij. „Na Utopia is dit reality in de meest pure vorm. We laten gewoon zien wat gebeurt." Het interactieve karakter van het program ma is volgens Oosterman uniek. „Stel, je zit thuis televisie te kijken en er zit een kandidaat tussen die je wel interessant vindt. Dan kun je binnen een paar dagen al op de stoep staan voor je eerste date." Kandidate Francis (46) laat het aan de voor avond van haar grote avontuur maar over zich heen komen. „Ik heb me in een opwel ling opgegeven en werd de volgende dag al gebeld. Toen ik besefte dat er 24 uur per uaS o op je staan, moest ik even slik ken. Maar ach, op mijn leeftijd wordt de spoeling dunner. Ik zit op een flatje zonder man en kinderen en heb op dit moment geen werk. Wat heb ik te verliezen?" Alexander (41) neemt zijn hond Hera mee de villa in. „Een schoothondje van 45 kilo", lacht hij. Hij hoopt op een ontmoeting met een mooie vrouw. Een vrouw met humor, die bovendien van honden houdt. „Hera is altijd bij me. Daar moet ze tegen kunnen." Lisette (30) stapt er geheel onbevangen in. „Beter spijt van iets wat je wél hebt ge daan, dan van iets wat je niét hebt gedaan." Sharon (25) hoopt op gezellige kandidaten, liefst niet té ijdel. „Ik kan er niet tegen als iemand de hele dag in de spiegel kijkt." Ron (26), die in een dorp woont, verheugt zich erop zijn jachtgebied te vergroten. „Blond of donker maakt me niet uit. Ze moet spontaan zijn en een borrel lusten." Hunk Will (25) heeft over aandacht van vrouwen niet te klagen, maar hoopt nu op 'die ene huisje-boompje-beestje-waardige'. 1 Is this love? Vanaf maandag 20 oktober elke werkdag op SBS 6, 20.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl door Rivka Groenier foto's SBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75