16 Herfst Partij voor Zeeland Goese wethouder Kerncentrale later wil Robesin kwijt SGP/CU onder vuur op orde dan gepland Gisteravond hoorden we gan zen overvliegen. In het najaar worden' vogels onrustig, ze willen weg, sommige mensen ook. De planten veranderen van kleur, sommige kleuren worden vager, andere weer dieper. De bomen hebben genoeg van hun bladeren. Mensen trekken dikke gewatteerde jassen aan als ze 's ochtends door de mist naar hun werk moeten fiet sen. Spinnen hebben hun webben klaar en wachten. De oude Chinese dichter Tao Yuanming (365-407), wiens gedich ten ik weer eens aan het lezen ben, heeft het in zijn herfstgedichten over oud zijn, over grijze haren en hij weet nog hoe hij in zijn jonge jaren ook zonder vreugde toch tevreden was. Maar zijn moed is zachtjesaan verdwenen en bij blijdschap voelt hij zich niet meer verheugd en tel kens weer wordt hij vervuld door zorgen en elke dag voelt hij zich weer wat min der. Dat is ook herfst. En vannacht dacht ik het te horen, de komst van de herfst; heel in de verte, stormvlagen en regen buien misschien, de wind fluitend in het windorgel bij de Nolledijk, het ruisen van de golven op de zee. Misschien een vliegtuig komend van Oostende? Ik werd er klaarwakker van, want ik dacht niet al leen aan indrukwekkende herfststor men, maar ook opeens aan pikzwarte vlaggen, in de verte wapperend aan de horizon. De ganzen hoorde ik niet meer, ze waren natuurlijk allang verdwenen in oneindig diepe donkere wolken. Ik kon ze geen ongelijk geven. (Gedichten van Tao Yuanming zijn te vin den in de Spiegel van de Klassieke Chinese Poëzie, vertaald door W.L. Idema.) M Y J J .3 -jJ Grote brand in Yerseke www.pzc.nl/video UW MENING 372 reacties De Partij voor Zeeland heeft het boeg beeld en huidig fractievoorzitter Johan Robesin aan de kant gezet. In een brief je aan Robesin laat partijvoorzitter Mare Rijk weten dat hij voor de Staten verkiezingen van 18 maart niet meer op de kieslijst zal worden geplaatst. Het be stuur schuift Marien Weststrate uit Krabbendijke naar voren als zijn opvol ger. „Uiteraard is dit enkel een bestuurs besluit, waar de ledenvergadering nog een besluit over moet nemen", aldus de mededeling aan Robesin. Die laat we ten het besluit aan te vechten op de le denvergadering in november. Hij weigerde in zijn functie van wet houder van Goes tijdens de Coming Out Day de regenboog vlag te hijsen. Dat is André van der Reest (SGP/CU) op een stroom aan kritiek komen te staan. Woorden als 'onacceptabel' vie len en de Jonge Democraten Brabant - gelieerd aan D66 - betitelden Van der Reest als 'een weigerwethouder'. De Goese PvdA-fractie was onaangenaam verrast en stelde vragen over de kwes tie. Van der Reest zegt dat hij heeft ge handeld zoals hij heeft gehandeld om niet in gewetensnood te komen. „Een bepaalde grens wil ik niet over." Exploitant EPZ van de kerncentrale in Borssele heeft meer tijd nodig dan aan vankelijk gedacht om alle maatregelen door te voeren die de internationale stresstest voorschrijft. Na de ramp in 2011 met de kerncentrale in Fukushima zijn 143 kerncentrales in Europa aan zo'n stresstest onderworpen. Uit dat onderzoek bleek dat de kerncen trale in Borssele weliswaar voldoet aan de veiligheidseisen, maar nóg veiliger kan en moet. De stresstest schrijft voor dat de kerncentrale ook onder extreme omstandigheden moet kunnen blijven functioneren. 1. Brandweer vecht voor leven stieren in Yerseke 2. Stieren Yerseke in veiligheid 3. Eigenaar Biet markantste horeca- man Zeeland 4. Een op vijf werknemers Necker- mann weer aan de slag 5. Komst moskee Clinge van de baan Sintgedicht moet AH redden Epke opnieuw 's werelds beste Koenders opvolger Timmermans Supermarktketen Albert Heijn probeert met een forse advertentiecampagne de schade te herstellen die ontstond nadat er berichten verschenen dat het bedrijf Zwarte Piet wilde weren. Op internet kwam al snel een oproep om AH te boycotten. In een gedicht meldde AH dat Zwarte Piet gewoon welkom blijft. Epke Zonderland heeft bij de WK turnen in het Chinese Nanning voor het tweede jaar op rij de wereldtitel veroverd aan de rekstok. De Fries turnde een zelden vertoonde hoge score: 16,225. De Japanner Kohei Uchimura werd tweede met 15,725- Het brons was voor de Kroaat Marijo Moznik: 15,000. Bert Koenders volgt Frans Timmermans op als minister van Binnenlandse Zaken. Even rustig inlezen is er voor Koenders niet bij. Hij moet meteen als hij in functie is aan de slag met talrijke zware dossiers. Op het to do-lijstje van Koenders onder meer de na sleep van de vliegramp en de strijd tegen IS. VIDEO VAN DE WEEK Sluiting brandweerposten op het platteland is onverantwoord EENS ONEENS 9% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68