Groene Ster verspeelt riante marge SPORT 45 «mmm Anderlecht heeft Vanden Borre terug Anderlecht kan weer een be roep doen op Anthony Van den Borre. De rechtsback is voor het eerst dit seizoen op genomen in de wedstrijdse lectie van de Belgische voet balclub. De formatie uit Brussel neemt het zaterdag op tegen KV Mechelen. Vanden Borre stond drie maanden aan de kant, nadat hij op het WK in Brazilië een barst in zijn linkerkuit been had opgelopen. Nadal vraagteken voor ATP Finais Het is onzeker of Rafael Na- dal half november zijn op wachting maakt bij de ATP World Tour Finals. De Spaan se tennisser kampt met een blindedarmontsteking. Hij probeert de ontsteking al enige tijd met antibiotica te bestrijden om een operatie uit te stellen, maar hij weet niet zeker of hij het presti gieuze toernooi met de bes te acht spelers van het jaar in Londen gaat redden. Volendam laat na NEC te passeren FC Volendam is er niet in ge slaagd om voor tenminste één dag koploper in de Jupi- ler League te worden. De ploeg verloor gisteren thuis met 3-2 van Almere City en verzuimde zo koploper NEC te passeren. Onderin boekte RKC Waal wijk de tweede zege van het seizoen. De gedegradeerde Waalwijkers zijn dankzij een overwinning op Telstar van de laatste plaats af. Gemakkelijke zege voor poolers Blues In de regionale eerste klasse van de poolcompetitie won nen de Roadhouse Blues met groot gemak van het nieuw gevormde team uit Goes. Het werd tegen Fluke Skywalkers: 6-o. De thuisspelers Patrick Gil de en Joris Lodder (twee keer) stonden geen rack af aan Johan de Vos en Mick Schoones, laatstgenoemde snoepte wel drie racks af van Chris van Renswoude in het 9-ball. Knap werk van De Stene Brug De driebanders van De Ste ne Brug behaalden in de der de divisie een punt bij de nummer twee op de rang lijst, Team De Distel 4:4-4. De oogst moest van de bor den drie en vier komen; want zowel Joey de Kok als Rob van Linden verloor kansloos. Wim de Kok liet echter Lars Ackermans volstrekt kans loos en Ad Menheere won met twee punten verschil van Adrie van Mechelen. co's. Ook als je op de motor zit. Je hebt een vriend verloren die hier ook had willen rijden." Fredriks roemt de goede sfeer bin nen het IRRC. „In plaats van de tweede manche hebben we toen met z'n allen een ereronde voor Vick gereden. Iedereen had op zijn kuip het nummer en de naam van De Cooremeter en het prijzengeld van die manche ging naar de nabestaanden. Op de cre matie drukte zijn vrouw ons op het hart dat Vick het liefste zou hebben gehad dat we door zou den gaan." Maar natuurlijk zijn er naast dit drama ook veel mooie momenten op te tekenen. „De coureurs gaan heel leuk met elkaar om en ook is er vaak veel publiek. In Tsjechië staan er gerust 20.000 toeschou wers langs de baan. De laatste keer werden we daar na de finish allemaal tegengehouden en kre gen we een halve liter bier in on ze handen geduwd", geeft hij als voorbeeld. Het nieuwe raceseizoen start weer in mei en duurt tot oktober. Met wedstrijden in (het Gelderse) Hen gelo en Oss in Nederland, Oos tende en Chimay in België, Horice in Tsjechië en tenslotte Frohburg in het voormalige Oost-Duitsland. Tot diè tijd blijft Fredriks bezig met zijn voorbereiding. Daar doet hij veel voor, maar van zichzelf moet hij ook dingen laten. „Het klinkt misschien gek voor iemand uit een risicosport, maar ik ga de ze winter niet op wintersport in verband met mogelijke blessures. Da's mij te gevaarlijk." Groene Ster, dat in de eerste vier speelrondes tweemaal gelijkspeel de en tweemaal verloor, moest in Noord-Holland drie punten pak ken om weg te komen uit de on derste regionen. Daar slaagde het team van coach Hicham Benham- mou niet in, hoewel het er lang goed uitzag. De Walcherse equipe heeft nu drie punten. Len Eversdijk zette Groene Ster voor rust op voorsprong. Hij be nutte een strafschop. Na rust ver dubbelde Salim Ben Sellam al snel de marge. Kort daarna kregen de Zeeuwen een uitgelezen kans op de 0-3. Eversdijk mocht - na dat Veerhuys-speler Mo El Bouzia- ni een rode kaart had gekregen - wederom een penalty nemen, maar hij miste. In overtal maakte Ben Sellam iets later wel de derde treffer. In de laatste tien minuten zette de thuisploeg alles op alles. HV/ Veerhuys wisselde de doelman in voor een veldspeler, waardoor hét druk werd op de helft van Groene Ster. De Vlissingers leken een veilige voorsprong te hebben, maar het werd toch nog spannend. Met nog zes minuten op de klok maak te Odinga Nimako de 1-3, om ver volgens ook de 2-3 te produceren. Op anderhalve minuut voor het einde zorgde Joey Papamelodias voor de gelijkmaker. ZATERDAG 18 OKTOBER 2014 BRUSSEL LONDEN VOLENDAM MIDDELBURG ROOSENDAAL Johan Fredriks met zijn BMW-Superbike, een 1000cc-machine waarmee hij het afgelopen seizoen beslag legde op de tweede plaats in het eindklassemenet van het International Road Racing Championship, foto Johan van der Heijden door Roeland van Vliet HOORN - De zaalvoetballers van ere- divisionist Groene Ster Vlissingen hebben gisteravond in Hoorn ver zuimd de eerste overwinning van dit seizoen te boeken. Ze speelden met 3-3 gelijk tegen HV/Veerhuys, na een 3-0-voorsprong. 1 ik veel te gevaarlijk'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45