Indoortrail Goes rekent op 1600 deelnemers Harthoorn revancheert zich tijdens Nighttrial Kerkhove finaliste in Bangkok Negende plaats in ONK 44 SPORT MOTORSPORT 'isife mm --ïgFES Motorcoureur Johan Fredriks rijdt zich in de kijker. Afgelopen seizoen eindigde hij als tweede bij de IRRC Superbike. „Met dat aantal zouden we ook nu weer tevreden zijn", zegt Mi chel Schrier, één van de organisa toren. Aan de formule van het eve nement is niet al te veel gesleu teld. Een verandering is dat de vrouwen nu allemaal op vrijdaga vond in actie komen. Vorig jaar kwamen zij op vrijdag of op zater dag in actie. Scholieren uit het speciaal onder wijs bijten vrijdag 23 januari het spits af. In de middaguren volgen de wedstrijden voor middelbare scholieren, 's Avonds staat de La- diesrun op het programma. Een dag later komen de jeugd ('s mor gens) en de senioren/masters ('s middags) in actie. De team estafette vormt het slotakkoord. Er worden verschillende afstan den gelopen. Tussendoor zijn er nog wedstrijden voor de moun- tainbikers. Schrier: „Bij de twee voorgaande edities zaten we voor de motorcross, terwijl we nu een week erna zitten. Dat komt ons goed uit. De grond ligt dan al wat langer in de hal en is wat droger. Hierdoor is er minder spoorvor ming." „Het blijft elk jaar weer lastig om alles financieel rond te krijgen", zegt Schrier. „We werken met een budget van 40.000 euro. We moeten de Zeelandhallen huren, we betalen mee aan de grond en de tribunes. Daarnaast moet er geld gestoken worden in de op bouw van het parkoers. We krij gen veel hulp van sponsoren en de gemeente Goes, maar dan nog is en blijft het een hele klus om al les rond te krijgen." Meer informatie is te verkrijgen op de site www.indoortrailzee- land.nl. Harthoorn vond dat hij begin ok tober een teleurstellende Kustma- rathon had gelopen. Hij werd, om dat de juiste vorm ontbrak, 27e in 3.08.51. In Zoutelande, ook de fï- nishplaats van twee weken gele den, revancheerde hij zich giste ren. Met een mijnwerkerslampje op zijn hoofd vond hij in het mak kelijkst de weg. Selmar Brand uit Dordrecht (1.54.56) en Gert van der Vinden uit Biggekerke (1.56.34) flankeer den hem op het podium. Bij het ter perse gaan van de krant was de eerste vrouw nog niet binnen. Op de afstand van elf kilometer zegevierde Wouter van Caspel uit Oost-Souburg. Met 48.34 minu ten hield hij de Duitser Gorge Heiman, die wereldwijd meedoet aan wedstrijden traplopen, en Vlissinger Michel Schrier achter zich. Bij de vrouwen kwam Anita Jo- ziasse uit Goes als eerste aan. In aanloop naar de marathon van Amsterdam, die morgen is, klokte ze 1.04.41. De Tilburgse Caroline Veringa en de Middelburgse Ma rian van Dijk eindigden ook nog in de top drie. ZEEUWSE ZIJSPANCROSSERS GOES - Johan Fredriks kon eigen lijk niets anders dan gaan motor rijden. Hij lijkt erfelijk belast met het motorvirus. „Mijn opa reed al 50cc-races", legt de dertigjarige Superbike-coureur uit 's-Heeren- hoek uit. „En mijn vader heeft ook altijd geracet. Als klein kind ging ik al mee naar zijn wedstrij den en toen ik vijfjaar was reed ik op mijn minicrossertje rondjes door het rennerskwartier." - Aan wedstrijden waagde hij zich toen nog niet, maar vanaf zijn elf de begon Fredriks toch in compe titieverband te rijden. „Ik ging eerst motorcrossen. In Wemeldin- ge en Vlissingen enzo, banen in de buurt. Maar rond mijn veer tiende ben ik overgestapt op brommerraces. Die werden verre den op kartbanen, straten- en zelfs wielercircuits." Op zijn zestiende switchte Fre driks naar de i25cc-wegraces. „Vooral in de brommerraces had ik veel plezier. Daar ben ik ook nog Nederlands kampioen mee geworden. Aanvankelijk ging het in de i25cc-wegraces ook erg goed en ik had zelfs de stille ambities om full professional te worden. Maar rond mijn achttiende zat ik prestatiefin een dipje en toen heb ik die ambitie maar laten va ren." Vijfjaar geleden pakte Fredriks, na een absentie in verband met onder andere zijn studie eco nomie, de draad weer op. Hij be gon in de drielandencup, de voor loper van het huidige Internatio nal Road Racing Championship (IRRC). Eerst op een Suzuki, later op een BMW. En de laatste twee In Tsjechië staan er gerust 20.000 toeschouwers langs de baan seizoenen is de coureur bezig aan een opmerkelijke opmars in de Su- perbike-klasse. Met dit jaar als re sultaat een tweede plaats in het eindklassement. Volgend sei zoen ga ik voor de titel", zegt de verder toch zeer bescheiden Bevel ander. „Ik ben nu dertig en heb het idee dat er nog rek in zit. Di- dier Grams, de Duitser die kam pioen is geworden, was voor mij altijd onbereikbaar. Maar afgelo pen seizoen heb ik hem een paar keer verslagen en zelfs op zijn thuiscircuit (Frohburg) kon ik het hem moeilijk maken." Fredriks denkt wel te weten waar de progressie vandaan komt. „Ten eerste heb ik mijn materiaal goed voor elkaar. Dankzij een heel team. Mijn vader zorgt voor de technische ondersteuning en de Jïnetuning van de motor. En dan heb ik sinds twee jaar ook een coach, Lee Saman. Die neemt me een hoop dingen uit handen en zorgt ervoor dat ik rijtechnisch en mentaal sterker word. Zo kan ik me een half uur van tevoren al he lemaal focussen op de race en rij ik in gedachte al mijn rondjes. Daardoor start je beter en heb je minder goed te maken tijdens de race." Daarnaast werkt de BMW-rijder veel aan zijn fysiek. „Veel hardlo pen bijvoorbeeld, bij AV'56. Maar ik heb dit jaar ook de Kustmara- thon gelopen. Krachttraining is ook belangrijk. En dan zo dat je wel sterk, maar niet te breed wordt. En in de winter stap ik vaak op de crossmotor. Maar ver geet niet dat je er ook mentaal vaak mee bezig bent. Het is een soort verslaving." Naast de overwinningen en goede resultaten kende dit seizoen ook een absoluut dieptepunt voor Fre driks. Tijdens de training in Chi- may kwam de Belg Vick de Coore- meter ten val. Die val kostte hem zijn leven. Voor Fredriks was De Cooremeter meer dan een colle ga-rijder, hij was inmiddels een vriend geworden. Het kost hem dan ook zichtbaar moeite om over het voorval te vertellen. „Eigenlijk zijn de stratencircuits binnen de ze competitie heel veilig. Chimay heeft echter wel een paar gevaarlij ke punten. En daar was Vick dus H Mllli ook gevallen. Ik zag hem liggen toen ik er langs reed en zag gelijk dat het er niet goed uitzag. De dag erna is de eerste manche nog verreden. De tweede race is afge last, toen was inmiddels bekend dat hij was overleden. Wat mij be treft had dat hele weekeinde beter afgelast kunnen worden." Is Fredriks niet angstiger gewor den na dat ongeval? „Nee, angst heb ik niet. Maar je bent je uiter aard heel goed bewust van de risi- 87 I www.delmeco.nl De twee speelden in de hitte en hadden .er moeite mee hun eigen servicegames te winnen. In vijf tien van de 21 games was er een break. Dat Mrdeza liefst negen keer haar opslag inleverde, kwam door het hoge aantal dubbele fou ten. De Kroatische sloeg er zeven tien. In de finale van vandaag treft: Kerkhove een tegenstandster die al de hele week sterk speelt in de Thaise hoofdstad. De Russin Eli zaveta Kulichkova gaf in haar vier partijen namelijk pas negentien games weg. Gisteren zette ze de Thaise veterane Tamarine Tanasu- garn - ooit een wereldtopper - met 6-0 en 6-2 opzij. Kerkhove en Kulichkova troffen elkaar één keer eerder. Dat was eerder dit jaar in het Franse Crois- sy-Beauborg. Toen verloor de Zeeuwse in drie sets. Kerkhove stond gisteren al in de finale van het dubbelspel. Samen met de Tsjechische Martina Bo- recka delfde ze het onderspit te gen de Thiase zussen Varunya en Varatchaya Wongteartchai. De ver lies in de eerste set (6-2) en winst in de tweede (7-5) ging de super tiebreak met 10-7 naar de thuis- speelsters. door Jan Dagevos GOES - De Indoortrail Zeeland werpt zijn schaduw vooruit. De in schrijving voor het evenement, dat op 23 en 24 januari in de Zeeland hallen in Goes wordt gehouden, wordt vandaag opengesteld. De or ganisatie rekent op zo'n 1600 deel nemers. ZOUTELANDE - Maarten Harthoorn heeft gisteravond in Zoutelande met overmacht de tweede editie van de Nighttrial by the Sea gewon nen. De Kapellenaar legde het lood zware traject van 25 kilometer in het donker afin 1.42.56 uur. Hij had liefst twaalf minuten voor sprong op de concurrentie. 'Wintersport vind door Willem Adriaansens Johan Fredriks VLISSINGEN - Wouter Vermeule uit Oudelande en bakkenist Toon Harthoorn uit Colijnsplaat zijn als negende geëindigd in het open Nederlands kampioen schap zijspancrossen op de weg. De twee, bezig aan hun tweede seizoen sa men in de 1000cc-klasse, presteerden daarmee beter dan in 2013. De twee Bevelanders mikken volgend jaar op een nog hogere notering. Met een sterkere motor moet dat ook mogelijk zijn. BANGKOK - Tennisster Lesley Kerk hove uit Zierikzee is er gisteren in geslaagd de finale te halen van het 25.000 dollartoernooi in Bangkok. Ze versloeg in de halve eindstrijd de Kroatische Tereza Mrdeza met 7-5 en 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44