Rutten prijst voorbeeld prof Mathijsen Cocu wacht met rentree van Depay Bondscoach baanwielrennen blij met brons SPORT 43 Luiten verslaat titelverdediger bij WK matchplay I Ajax met Serero en Sigthorsson tegen het ongeslagen FC TVvente Rabobank Vierde Velo d'Or voor Contador ASH - Joost Luiten heeft zich giste ren dankzij zijn derde zege in de groep geplaatst voor de kwartfina les van het Volvo World Match play Championship. Nederlands beste golfer was op golfclub The Londen in Kent met twee holes verschil te sterk voor de Noord- Ier Graeme McDowell. Luiten begon moeizaam en stond na acht holes al drie slagen achter. Hij herstelde zich echter op de 'back nine', waar hij liefst vijf van de negen holes wist te winnen. „Het is altijd lastig om van drie holes achterstand terug te komen, maar je moet je gewoon op je spel richten en goede ballen slaan en gelukkig heeft dat geholpen", ver klaarde Luiten. McDowell, die zijn titel verdedig de, was teleurgesteld over zijn ei gen spel. „Mijn putter liet me in de steek", zei hij. „Maar er wordt hier topgolf gespeeld. Als je geen ronde van 64 of 65 slaat, ga je naar huis." De 28-jarige golfer uit Bleiswijk klopte eerder in het toernooi al. de Fin Mikko Ilonen en de Frans man Alexander Levy en bleef zo ongeslagen in de groepsfase. In de kwartfinales treft Luiten de Span jaard Pablo Larrazabal, die zich dankzij winst op de Ier Shane Lowry bij de laatste acht schaar de. Beide mannen beginnen van daag om 13.10 uur aan hun acht tien holes. Het toptoernooi van de Europese Tour is gedoteerd met 2,25 mil joen euro. Voor de winnaar ligt er 650.000 euro klaar. SUCCES BRASPENNINCX EN LIGTLEE OP WK BAAN i 13 „Ik heb het ook anders mee gemaakt, met al wat oudere spelers, die in zo'n situatie ander gedrag gingen vertonen. Maar Joris, dat is echt ongelofelijk. Wat een professional vind ik dat." Vanavond keert de 34-jarige Mat hijsen in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo terug in de basis van Feyenoord als vervanger van centrale verdediger Sven van Beek. De twintigjarige jeugdinter- national moest afgelopen week ge blesseerd afhaken bij Jong Oranje voor de verloren EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Jong Portugal (5-4). Zijn bovenbeenblessure speelt hem nu nog steeds parten. Volgens Rutten heeft de rentree van Mathijsen geen gevolgen voor de speelwijze van zijn elftal. Hij zegt zich ook geen zorgen te ma ken over de vraag of de als traag bekend staande routinier het nog wel kan opbrengen om vooruit te spelen, zoals Feyenoord de laatste weken doet. „Als ik dat op de trai ning zie, is dat geen probleem." Verder laat Rutten het elftal, dat bijna twee weken geleden in de laatste competitiewedstrijd met 4-0 van FC Groningen won, volle dig intact. „Ik moet niet, als er voor een speler een wedstrijd iets te vroeg komt, op drie, vier posi ties gaan wisselen", aldus Rutten. Karim El Ahmadi, die door een lichte liesblessure de afgelopen week twee interlands met Marok ko miste, is er dus gewoon weer bij. Feyenoord, kan na de eerdere 4-0-overwinningen op Go Ahead Eagles en FC Groningen, van avond tegen Heracles de derde competitiezege op rij boeken. De crisissfeer, die amper een maand geleden nog dreigde te ontstaan in de Kuip, lijkt inmiddels volle dig bezworen. Volgens Rutten is de 'grondhou ding' van zijn spelers nu goed. „Maar de basis daarvan is wel dat wij elke wedstrijd honderd pro cent moeten geven. Er zijn in het verleden ook wel teams geweest die op tachtig procent een wed strijd konden winnen, maar dat kunnen wij nog niet volbrengen." Serero speelde woensdagavond nog met Zuid-Afrika tegen Congo. „Hij heeft alleen ver gevlo gen. Hij heeft geen jetlag", zei trai ner Frank de Boer over de speler die in de laatste competitie wedstrijd tegen PEC Zwolle als controlerende middenvelder ac teerde. De oefenmeester van Ajax beves tigde dat Kolbeinn Sigthorsson een basisplaats krijgt in Ensche de. „Hij ziet er fysiek goed uit. Ik heb geen reden om te wisselen. Hij is goed bezig. Ik wil hem nu niet remmen", verklapte hij. Luc Castaignos is op tijd fit voor de thuiswedstrijd van FC Twente. Hij heeft geen last meer van een hamstringblessure die hem de re turn van Jong Oranje tegen Jong Portugal kostte. Castaignos verkeert dit seizoen in uitstekende vorm bij de club uit Enschede. Hij tekende al voor vijf competitietreffers. FC Twente is dit seizoen als enige club in de eredivisie nog zonder nederlaag. Depay is nagenoeg hersteld van een liesblessure. Hij trainde afge lopen week al volop mee met de koploper van de eredivisie. Geor- ginio Wijnaldum, Stijn Schaars en Oscar Hiljemark zijn nog altijd geblesseerd. Jeffrey Bruma, Jos hua Brenet en trainer Cocu zitten vanavond een schorsing uit. De van AS Monaco gehuurde Nicolas Isimat-Mirin heeft vermoedelijk een basisplaats. Het duel in Eindhoven komt nog te vroeg voor Aron Jóhannsson. De spits van AZ is hersteld van een liesblessure maar maakt volgende week eerst zijn rentree in het beloftenelftal van de club uit Alkmaar. Kans Schippers op mondiale eretitel Dafne Schippers maakt kans op de titel van beste atlete van de wereld in 2014. De in ternationale atletiekfedera- tie IAAF heeft gisteren de drie finalisten bekendge maakt. Naast Schippers zijn dat de Nieuw-Zeelandse Va lerie Adams en Genzebe Di- baba uit Ethiopië. Schippers veroverde dit jaar de Europese titel op de 100 en 200 meter. Ze werd vo rige week als eerste Ne derlandse ooit uitgeroepen tot beste atlete van Europa. Engelse prijzen Koeman en Pellè Ronald Koeman en aanval ler Graziano Pellè zijn on derscheiden met de eretitels beste coach en beste speler van de Premier League in de maand september. De twee zijn bij Southampton met een uitstekend seizoen be zig. Koeman leidde zijn nieuwe club in september naar over winningen op Newcastle United (4-0), Swansea City (0-1) en Queens Park Ran gers (2-1). Pellè was uitblin ker in die wedstrijden met drie doelpunten. Alberto Contador is door de internationale wielerpers uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Het is de vierde keer (na 2007,2008 en 2009) dat de Spaanse renner van TinkofF-Saxo de prestigieu ze Velo d'Or heeft gewon nen. Contador legde de basis voor zijn uitverkiezing on der meer met de eindzeges in de Ronde van Spanje, de Tirreno-Adriatico en de Ron de van het Baskenland. Europcar stapt uit wielersport Het Franse autoverhuurbe drijf Europcar stopt na vol gend jaar met de sponsoring van de gelijknamige wieler ploeg. Het sponsorcontract, dat eind 2015 afloopt, wordt niet verlengd. „We maken deze beslissing nu al be kend, zodat het team de tijd heeft om een nieuwe spon sor te zoeken", aldus een woordvoerder van Europcar. Giants plaatsen zich voor World Series De honkballers van San Francisco Giants hebben zich gisteren verzekerd van een plek in de World Series. De ploeg won in de vijfde wedstrijd van de best-of-se- ven series met 6-3 van St. Louis Cardinals en bepaalde de eindstand op 4-1. De formatie uit Francisco pakte in 2010 en 2012 de ti tel. ZATERDAG 18 OKTOBER 2014 GUADALOUPE - Shanne Braspennincx (links) en Elis Ligtlee hebben gisteren bij het Europees kampioenschap baanwielrennen in Guadeloupe de bronzen medaille behaald op de teamsprint In de strijd om de derde plaats versloe gen de Nederlandse rensters het Franse koppel Sandie Clair en Virginie Cueff. Ligtlee en Braspennincx finishten in 45,302, de Franse vrouwen in 45,428. Het goud was voor Rusland. Elena Brezjniva en Anastasia Voinova klopten in de finale het Duitse duo Miriam Welte en Kristina Vogel. Bondscoach René Wolff was tevreden over het begin van het toernooi voor zijn sprinters. „Ik ben heel blij met de medaille. De vrouwen hebben er hard voor gewerkt. Voor mij als coach gaf het ook voldoening dat het een echt teamsucces was en dat er niet eentje op het vermogen van de ander mee lift" foto Wim Hoste/Hollandse Hoogte door Jan Martens ROTTERDAM - Feyenoord-trainer Fred Rutten kwam gisteren woor den tekort om de houding van Jo ris Mathijsen te prijzen. De ervaren verdediger, die sinds de 2-1-neder laag tegen Willem II op 13 septem ber zijn basisplaats bij de Rotter dammers kwijt was, heeft zich vol gens Rutten daarna als een ware voorbeeldprofessional gedragen. AMSTERDAM - Thulani Serero kan vandaag met Ajax tegen FC Twente voetballen. De middenvelder train de vrijdag volledig mee met zijn ploeggenoten. EINDHOVEN - Trainer Phillip Cocu van PSV is voorzichtig met Mem phis Depay. Hij neemt de aanvaller nog niet op in zijn selectie voor het thuisduel van vandaag met AZ. „Het is een belangrijke maar geen beslissende wedstrijd", zegt hij. „Er komt een enorme reeks wedstrij den aan. Ik wil geen risico met hem nemen." LAUSANNE LONDEN PARIJS PARIJS SAN FRANCISCO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43