6 3 a a a a a PvZ bin fieri uit 36 MENINGEN brieven Cor de Jonge Tegen de jacht Tegen de jacht (2) Verzilting Vlissingse Dokhaven Tekengevaar Falend mestbeleid Kogelgaten puur. compleet. Loewe Art. EP Het is elk jaar hetzelfde gedoe met die jagers. Ik dacht 14 okto ber dat ik niet de krant had ont vangen maar een folder voor car navalskleding. Staat zo'n jager op de voorpagina, klaar voor zijn jaar lijkse slachtpartij. Jagers maken zogenaamd sport van het verwon den en - als de dieren geluk heb ben - doden. Ik snap niet dat dit nog mag in Nederland. Verder in de krant het belachelijke verhaal van de man die zegt elke dag wild te eten. Ik zou niet graag de afwas doen bij hem thuis, want ik ver moed dat de druppels er tegen het plafond zitten. De krant van 14 oktober besteedt veel aandacht aan het begin van het jachtseizoen. Maar van een sei zoen is volgens mij geen sprake meer. Het hele jaar door zijn die ren vogelvrij. In augustus worden vanachter een camouflagetentje houtduiven aan flarden gescho ten. Wat dit extra wreed maakt, is dat deze dieren dan nog volop aan het broeden zijn. Vanaf half au gustus zijn de eenden de klos. Zo als sommigen drie keer per week naar de sportschool gaan, liggen anderen in een slootkant om 'op de eenden te gaan'. Dezer dagen komen daar de konijnen, hazen en fazanten bij. Het is niet zo dat we hier struikelen over al het wild, dus de vlieger van schadebe- strijding en overlast gaat niet op. Nee, het is gewoon een hobby. Hopelijk houden partijen als de PvdA zich aan hun natuurplan en wijzigt de vogelvrije status van de ze dieren in een kogelvrije status. De krant van 15 oktober meldt dat de land- en tuinbouworganisatie LTO bang is dat het Volkerak zal verzilten door toenemende droogte en dat de landbouw daar veel last van zal krijgen. Waar ba seert de LTO die verwachting ei genlijk op? De Waterschappen zijn juist op veel plaatsen de wa terlopen aan het verbreden omdat men in de toekomst veel regenwa ter verwacht. Hebben die het dan mis? Of doen beide partijen maar wat in hun straatje te pas komt? Daar lijkt het wel op. Van samen werking merk ik niet veel. kost de gemeente geld, stelt wet houder John de Jonge in de krant van 10 oktober. Bijvoorbeeld voor het openen van de brug en door het gemis van liggelden op de plaats waar de jachthaven komt. Maar ik hebbehalve bij Sail Vlis singen, zelden boten in de ge plande jachthaven zien liggen. En de aanpassingen die nodig zijn ko men van de exploitant, niet van de gemeente. Dus de wethouder noemt wel de kosten voor de ge meente (die volgens mij meeval len of door de exploitant AW Be heer worden gedragen) maar hij schenkt geen aandacht aan de al gemene baten voor de stad. De tijdelijke jachthaven in het Vlissingse Dok is nog steeds niet gerealiseerd. Met scheepswerf Da- men is overeenstemming bereikt maar niet met de gemeente Vlis singen. Een tijdelijke jachthaven Chiel Jacobusse schrijft leuke ver halen in zijn Natuurjournaal in deze krant. Het is wel een beetje dom om in een natuurgebied on beschermd het pad te verlaten. Hij zal toch zeker wel op de hoog te zijn van het gevaar van een te- kenbeet. Het gevaar van een teken- beet wordt in ons land onder schat, zelfs door mensen die veel in de natuur zijn en er veel vanaf weten. Jammer, want met een paar simpele voorzorgsmaatrege len is veel ellende te voorkomen. Ammoniak is maar een klein pro bleem bij het dumpen van mest (zie de krant van 14 oktober), er is veel meer. Het dumpen van men selijke uitwerpselen is verboden vanwege gevaar voor de volksge zondheid, maar voor dierenmest geldt dit vreemd genoeg niet. Zo belagen we het milieu jaarlijks met 73 miljard kilo mest en 300.000 kilo diermedicijnen. Dat is een bron van gevaar. In de bo dem, in de lucht, op het voedsel, in en op mens en dier, leven steeds meer schadelijke micro-or ganismen, schadelijke soorten die ook via mest verspreiden. Wat komt er straks uit onze stallen? Het is hoog tijd om alle mest te verwerken met vergisting, gaswin ning en desinfectie. Het restpro- duct is dan veilig uit te rijden. Advocaat Bob van der Goen wil de staat aanklagen om de waar heid te achterhalen over het lot van vlucht MH17 (zie onder meer de krant van 11 oktober). Nu heeft premier Rutte het moeilijk want hij zit in met de VS en de Oekraï ne in het complot tegen Rusland. Het is immers wel duidelijk dat MH17 is neergehaald door twee straaljagers van de Oekraïne. De beelden van de kogelgaten in de cockpit staan op Google. Maar de waarheid mag nog niet naar bui ten komen, want eerst moet Poe- tin de schuld krijgen. vanaf 799 Pr/KK°'Uee, €300 Loewe actie geldig t.e,m. 31 oktober 2014. Minet. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614. binnenuit.nl q3 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 MJ.E. Keizer Weltevredendijk 2 Driewegen Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen A.J. Sauer Bellamypark 7, Vlissingen Margriet Zagwijn Nieuwstraat 18, Ovezande H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg K. Bartusek Prinses Margrietstraat 103, Nieuwdorp LOEWE "Sf f- <-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36