E3W Stichting biedt veteranen een kunstplatform fSwft- FNV START MELDPUNT 'RED DE ZORG' IN MIDDELBURG 30 WALCHEREN TENTOONSTELLING Souburger verdacht van mensenhandel NIEUWE KEUKEN Belg overleden bij aanrijding Oostburg Bejaarde vrouw treedt kordaat op OF RENOVATIE? De man wordt verdacht van men senhandel. Hij zou, aldus het Openbaar Ministerie (OM), een meisje hebben aangezet tot prosti tutie. Dat zou gebeurd zijn toen ze nog minderjarig was. Volgens de aanklacht van het OM zou de man haar onderdak en softdrugs hebben gegeven. Vervolgens zou hij haar via seksadvertenties op in ternet hebben aangeboden aan be talende klanten. Zijn raadsman Guy Koppen vroeg aan de rechters om het voorarrest van de inwoner van Souburg op te heffen of te schorsen. Vooral, zo zei hij, omdat er geen overtuigend bewijs is dat zijn cliënt zich schuldig heeft ge maakt aan mensenhandel. Vol gens hem zijn de beschuldigin gen gebaseerd op de verklaringen die op 'detailniveau niet overeen komen'. Officier van justitie Jo Valente ver zette zich tegen schorsing. Hij wees op het gevaar dat de man in herhaling valt. De rechtbank besloot dat de man in voorarrest blijft. Zijn strafzaak wordt begin januari daadwerke lijk behandeld. Kom naar SSK Keukenstudio OOSTBURG - Op de provinciale weg N253 van Oostburg richting Sluis, is bij Oostburg gistermid dag even voor één uur een 59-jari- ge automobilist uit het Belgische Adegem om het leven gekomen. De bestuurder van de personen auto (links in de berm), die rich ting Oostburg reed, kwam fron taal in botsing met een vrachtwa gen. Hij was door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft terechtgekomen. De weg tussen Oostburg en Draaibrug was voor politieonderzoek enige uren afge sloten. De vrachtwagen werd be stuurd door 46-jarige Oost-Sou burger. Hij bleef ongedeerd. WESTDORPE - Een bewoonster van woonzorgcentrum 't Verlaet in Westdorpe heeft woensdag door kordaat optreden waarschijnlijk een diefstal voorkomen. Dat meldt de politie. Rond 13.30 uur stond plotseling een vrouw met kind in de woonkamer van de be jaarde vrouw. De bewoonster be sefte dat er iets niet in orde was en riep onmiddellijk dat de vrouw moest vertrekken en dat ze anders de alarmknop zou indruk ken. Hierop verdween ze. versluis willeboer De Stichting Veteranen Kunst is echter platform voor veteranen van alle leeftijden en alle onderde len van de krijgsmacht. Ook de nog actief dienende militair (m/v) met missie-ervaring. In bij voorbeeld Kosovo, Irak, Libanon of Nieuw Guinea, Korea of Israël. De stichting organiseert exposi ties van werk van veteranen. Werk dat zij maakten naar aanlei ding van hun uitzending. Soms de enige mogelijkheid om te ver halen over hun ervaringen of trau ma's. Via hun kunst verbeelden zij het verhaal dat ze niet onder woorden kunnen brengen. De veteranen zijn overal ingezet; in oorlogsgebieden, voor VN-mis- sies of militaire operaties. Mijlen ver van het dagelijks leven thuis. Dat leven weer oppakken na te rugkeer is vaak niet eenvoudig. Het verwerken kan een pijnlijk proces zijn. De Stichting Vetera nen Kunst werd in 2007 opgericht door Iety Zonneveld, echtgenote van een Bosniëganger. Haar man had na terugkeer moeite zijn erva ringen te delen. De enige manier waarop dat uiteindelijk lukte, was op het canvas. Toen kwam zijn verhaal eruit. Iety Zonneveld ging op zoek naar veteranen die ook via beeldende kunst, met penseel of beitel, een uitlaatklep vonden. Zo wél konden communiceren. De stichting wil een zo breed mo gelijk publiek bereiken met expo sities in gemeentehuizen, musea en tijdens evenementen. De eer ste expositie was ter gelegenheid van de Nederlandse Veteranen- dag in 2008. Naast exposities houdt de stichting ook Kunste- naarsdagen, bedoeld voor vetera nen. Zij kunnen daar samen aan de slag. Ook bemiddelt de stich ting bij verkoop van werk. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwo ner van Oost-Souburg blijft in voor arrest, zo besliste deze week de Middelburgse rechtbank. Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl KEUKENSTUDIO De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Abvakabo FNV is op allerlei plekken in het land bezig om banen in de zorg te behouden. Door in te spreken bij gemeenten, te lobbyen en actie te voeren. Zo ook in het Zeeuwse. We vinden het belangrijk om de gevolgen van de vergaande bezuinigingen op de zorg in kaart te brengen. Zodat we weten wat er speelt en wanneer het nodig is om echt in actie te komen bij gemeenten en werkgevers. Daarom starten we een meldpunt in Middelburg. Dreig jij je baan te verliezen bij Zorgstroom of een van de andere Zeeuwse (thuis)zorg- instellingen? Of ben jij klant bij één van de Zeeuwse zorginstellingen en kom je straks behoorlijk in de problemen? Meld dan je verhaal in deze maand oktober door een mail te sturen naar E: middelburg@abvakabo.nl met als onderwerp 'Zorg in Zeeland' Je kunt ook bellen naar T: 0118 490 230 op maandag t/m vrijdag van 19.45 - 21.00 uur. Maak jij je ook zorgen over de toekomst van de (thuis)zorg in Nederland? Teken de zorgpetitie op www.fnv.nl/reddezorg Abvakabo FNV. Je werk is het waard ABVAKABO^ door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Bij het woord vete raan gaan de gedachten vaak naar oud-militairen die hun sporen ver dienden tijdens de Tweede Wereld oorlog. Stram in de houding, zwaar gedecoreerd en indrukwekkend tij dens herdenkingen. Na de Missie; de kunst van het verwer ken: Polderhuis Westkapelle t/m 30 december. Gemeentehuis Domburg, tot kerst. www-inruiteigtnwonmgnetaftd.iU Inlomwe, nu n«ar de mogelijkheden I Stef Fridael bij zijn Beautiful Warchild in het Polderhuis. Hij maakte twee schilderijen onder die titel. Fridael is één van de 26 exposanten in de dubbelten toonstelling 'Na de missie; de kunst van het verwerken' in Westkapelle en Domburg, foto Ruben Oreel Wij zijn blij met onze nieuwe woning! Wordt u onze nieuwe buurman?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30