ZEELAND Weinig animo Huizennacht almanak Hond A opnieuw onthuld 66 De gaten worden gedicht uit de algemene reserve, die daardoor stevig slinkt Delta verlaagt energieprijzen Gedeputeerde Kees van Beveren klampt zich vast aan weerstandsnorm. Buffer daar bovenop is niet noodzakelijk. Ja-woord in spijkerbroek is populair Cruijffs vervaagde debuut BETER DAN ACHTER HET FIETSENHOK MIDDELBURG - De coalitiepartijen WD, PvdA enjSGP in de Zeeuw se Staten maken zich zorgen over de financiële reservepositie van de provincie. Die keldert van ruim 46 miljoen dit jaar naar een krappe 17 miljoen euro in 2018. Dat is ver onder de afgesproken bodem van 25 miljoen. WD-fractievoorzitter Kees Bie- rens herhaalde vrijdag in de com- misie financiën zijn pleidooi voor een nieuwe takendiscussie. Daar voor moeten nog deze Statenperio- de de voorbereidingen worden ge troffen, vindt Bierens, zodat het nieuwe bestuur daar na de verkie zingen van 18 maart voortvarend mee aan de slag kan. Dat is nodig om financiële ruimte te creëeren waarmee de provincie kan inspe len op buitenkansjes die zich zou den kunnen aandienen in de toe komst. Met de nu snel slinkende buffer is die ruimte er nauwelijks meer, aldus de WD. Bierens: „We geven jaarlijks meer uit dan er aan inkomsten binnenkomt. De gaten worden gedekt uit de algemene re serve, die daardoor stevig slinkt." De PvdA is bovendien ongerust over de snel oplopende schuld van de provincie, vooral in het licht van financiële risico's waar in de begroting aan voorbij wordt gegaan. „Om er maar één te noe men: de saneringskosten van Thermphos pakken mogelijk ho ger uit dan ingeschat en dat is niet als risico opgenomen", wierp Frank van Oorschot CD A-gedepu teerde Kees van Beveren voor de voeten. PW, D66 en CU lieten in de commissie een soortgelijk ge luid horen. Van Beveren erkende dat het toe komstperspectief voor nieuwe in vesteringen 'niet al te gunstig is'. Maar hij benadrukte dat de vereis te weerstandscapaciteit van de provincie om grote tegenvallers te kunnen opvangen, voldoet aan de normen. Dat is iets te makkelijk geredeneerd, vindt Joan van Burg (SGP). De zogenaamde stille reser ves, zoals gebouwen in eigendom van de provincie, vertegenwoordi gen weliswaar een leuk bedrag, maar 'wanneer je er niet in slaagt die panden te verkopen, kan je er verder ook niks mee', stelt Van Burg. MIDDELBURG - Energiebedrijf Del ta verlaagt op 1 januari 2015 zijn ta rieven voor gas en stroom. Reden zijn de dalende marktprijzen, me de door de zachte winter. Hoe de tarieven volgend jaar precies uit vallen, kan Delta pas medio no vember zeggen omdat een aantal factoren nog onduidelijk is, zoals het belastingtarief voor energie. GOES - De eerste Nationale Hui zennacht heeft in Zeeland weinig enthousiasme gelokt. Slechts één makelaar deed eraan mee: West einde in Goes. Deze had zeven woningen daarvoor aangeboden. Eén potentiële koper bleek geïnte resseerd in een nachtje proefsla- pen. De betreffende woning is de ze week echter verkocht. De Nationale Huizennacht van af gelopen nacht was een initiatief van Nationale Nederlanden. Het idee is dat kandidaat-kopers een betere indruk van het huis krij gen door er een nacht te slapen. De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft niet mee gewerkt aan de actie. „Het is voor al een PR-stunt van Nationale Ne derlanden", zegt Mark Faasse van de NVM-afdeling Zeeland. Iedere maandag wordt in deze krant melding gemaakt van de avonturen van verslaggevers die een wandelingetje maken met een hond uit het dierenasiel. De ene keer is het een Duitse herder, de andere keer een terriër, maar meestal zijn het Vubara's ofwel honden van het type vuilnisbakken- ras. Op de site van de opvangcentra worden honden en katten aangepre zen. Dat gebeurt op een vlotte wij ze, compleet met welgemeende ad viezen voor het 'gebruik' van het huisdier, dat vaak smartelijk aan zijn lot is overgelaten. Eén van de teksten: „Als deze hond alleen thuis wordt achtergelaten, moet hij goed worden begeleid!" Reserve keldert naar 17 miljoen door Marcel Modde Kees Bierens, fractievoorzitter WD ZATERDAG 18 oktober 2014 25 VLISSINGEN - De 'A' van kunstenaar Antoine Mes (met groene das) is op nieuw onthuld. Het werk staat nu langs de Oostsouburgseweg in Vlissingen. Mes maakte het werk in de jaren tachtig voor het kantoor van de PZC. De let ter was toen PZC-blauw. Toen de PZC verhuisde van de Oostsouburgseweg naar Goes, bleef de A achter. Hij moest weg toen Orionis, de huidige eigenaar van het pand, een parkeerplaats wilde aanleggen. Oud-krantendirecteuren Koos Scherphuis en Frans van der Velde betaalden voor de opslag en redden het werk. „Het staat hier veel beter", zei Mes. „Bij de PZC stond het een beet je achter het fietsenkot. Al had ik liever nummerbordgeel gehad dan deze kleur." Het beeld is overgedragen aan de gemeente Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25