T Ik wil iedere voetballer beter maken 1 WERKEN 17 In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk? Wat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging? Vandaag: Rogier Veenstra (27), trainer bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). foto Ruben Oreel Waaruit bestaat uw werk? Naast coach van JVOZ C2 ben ik assis tent-trainer van het eerste senioren team van Zeelandia Middelburg. Bij JVOZ train ik 12- tot 13-jarigen. Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? Ik heb vroeger als prof bij NAC Breda gevoetbald en in die periode veel trai ners meegemaakt. Door een blessure heb ik mijn carrière vroegtijdig moeten beëindigen, maar ik wilde wel in de voetbalwereld blijven. Na mijn loop baan als voetballer ben ik de jeugd van Kloetinge gaan trainen. Om te kijken of het vak van trainer iets voor mij is, ben ik gelijktijdig de cursus Trainer Coach 3 gaan volgen. Mijn docent op de cursus was Dolf Roks, één van de coaches en oprichters van de Jeugd Voetbal Oplei- DE UITDAGING ding Zeeland (JVOZ). Roks zag mijn passie, gedrevenheid en enthousiasme en ik ben hem kennelijk opgevallen. Hij heeft me gevraagd of ik trainer wil de worden bij JVOZ. Waar haalt u de meeste voldoening uit? De ontwikkeling van de spelers van JVOZ C2. De jongëns uit mijn team zit ten bij de beste jeugdopleiding van Zee land, die vergelijkbaar is met die van be taalde voetbalclubs. Ze spelen wedstrij den op het hoogste niveau en trainen vier keer in de week. Wat ik prachtig vind, is dat je ze tijdens het seizoen be ter ziet worden. Het mooiste is als een speler uit mijn ploeg aan het eind van het seizoen naar een profclub vertrekt. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Dat je in de wedstrijden op zaterdag spelonderdelen waar je doordeweeks op getraind hebt goed uitgevoerd ziet worden. War is de grootste uitdaging in uw werk? Om de lat hoog te leggen, voor de spe lers en voor mezelf. Ik wil iedere speler uit mijn team beter maken. TRANSPORTBEDRIJF WIELEMAKER in erg belangrijk. Zo waren wij de eerste in de regio die met afzetcontainers gingen werken. Ei genlijk zijn we op veel punten de eerste in de re gio geweest. Je hebt dan wel wat tegenwind, maar het gaat ons om de lange-termijnrelaties. We denken actief mee in transportoplossingen. Ook bij Mercedes hebben wij hele goede contac ten. We zijn daar actief betrokken bij de ontwik keling van nieuwe producten. Zo'n contact heb ben we ook bij Hiab, de leverancier van veel van onze opbouwsystemen. Het Pro Future haakarmsysteem van Hiab is eigenlijk een 'Wie lemaker', vertelt Jasper Wielemaker (31) uit Vlis- singen. Ronald: „We hebben onze eigen werk plaats voor onderhoud en reparatie aan voertui gen en containers. Dat geeft ons een technisch inzicht dat voor Mercedes een meerwaarde biedt." Ontzorgen is ook een vitaal deel in het dienstenpakket van Wielemaker. Van de ver gunning en begeleiding bij exceptioneel ver voer, tot het regelen van rijplaten en een keetje op een bouwterrein. In 1916 begon overgrootvader Krijn Wielema ker als melkrijder van boerderijen naar de melk fabriek. Na de oorlog kwamen twee zonen in het bedrijf en ging Wielemaker meegroeien met de industrialisatie rondom Vlissingen. Hal verwege de jaren tachtig kwam de derde gene ratie in het bedrijf en sinds 2010 heeft de vier de generatie het voor het zeggen. Wielemaker maakt haar slogan 'Ervaren grensverleggers' he lemaal waar. ZATERDAG 18 OKTOBER 2014 actief mee Wielemaker is opgericht in 1916 door Krijn Wielemaker die begon met vervoer van melk van de boerderij naar de fabriek. Het bedrijf ontstond aan de voet van de dui nen bij Dishoek. Vanaf het moment dat het strandtoerisme zich begon te ontwikkelen is het bedrijf daar altijd bij betrokken geweest. Door het aanleggen van een duinovergang, het vervoeren van strandhuisjes, het schoon maken van het strand en alles wat zich daar omheen afspeelt. Wielemaker heeft in totaal een wagenpark van 120 eenheden, waarvan er 56 trekkende eenheden zijn. Wielemaker is actief in regulier transport, af valinzameling, afzetten van afval- en reststro men, lifting, uitzonderlijk transport, verhuur van rijplaten, opslagcontainers en strandhuis- vervoer. Met ingang van 1 september 2014 is een groot deel van de activiteiten gecertificeerd volgens ISO 9001 en ISO 14001. Wielemaker is nog steeds een familiebedrijf. De bedrijfsvorm van Wielemaker is een bv. Wielemaker biedt werk aan 70 fte. www.wielemaker.nl 1 Ronald Wielemaker (foto) vormt samen met zijn broer Jasper en John den Hollander de directie van transportbedrijf Wielemaker. foto's Lex de Meester ielemaker Wielemaker vervoert onder meer strandhuisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17