Hard2Beat Events: 'Uit de hand gelopen Foxxland zit ons in de weg' Supermarkt in Biervliet gerund door vrijwilligers Woudreuzen verduisteren ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Medaillewinnaars worden gehuldigd De wielrenners Marijn Stahl en Edwin Maas, die op de Spe cial Olympics European Games in Antwerpen (voor mensen met een verstandelijke beper king) een gouden en zilveren medaille wonnen, worden woensdagavond op het stad huis in Terneuzen gehuldigd. Stahl won goud, Maas zilver in de wegkoers. De huldiging be gint om 19.30 uur. Toonbeeld draait warm voor carnaval Het duurt nog een tijdje, maar Toonbeeld draait vast warm voor carnaval. Het is op zoek naar kunstenaars die hun ge dachten over carnaval graag overbrengen op een schilderij. Beeldmateriaal kan, samen met een cv, gestuurd worden naar Toonbeeld, ter attentie van mevrouw Wesselius, of naar wesselius@ zeelandnet.nl. Ad Vanderveen treedt op in Porgy&Bess Vanavond is singer-songwriter Ad Vanderveen te gast in Porgy&Bess in Terneuzen. De zanger krijgt ondersteuning van de groep The O'Neils. Vanderveen, die al zo'n 25 jaar solo optreedt, brengt een mix van country, folk, rock'n roll en Americana. Het optreden begint vanavond om 21.30 uur, kaarten kosten een tientje. Koffieconcert Trio Telepatico in belfort Trio Telepatico geeft morgen vanaf 10.30 uur een concert in het belfort in Sluis. Pianist Pie- ter-Jan Verhoyen wordt bege leid door violist Jeroen De Beer en cellist Martijn Dendievel. Het veelbelovende jonge Brug se trio, dat al een aantal prijzen in de kast heeft staan, speelt on der meer werk van Mozart en Erik Desimpelaere. Molenstraat is weer bereikbaar voor verkeer praten over allerlei andere man nenzaken. Hoe maak je de perfec te gin-tonic? Welke calvados smaakt het beste bij die Cubaanse sigaar? En hoe bereid je Zeeuwse schelpjes met wier uit de Ooster- schelde? Want kom op, hè; een beetje kerel moet ook lekker kun nen koken voor het vrouwtje, toch? „De veertig heren hebben het naar hun zin, volgens mij", zegt gastvrouw Blanche Vinke met genoegen. Dat mag ook wel, want deze mannen hebben een flinke bom duiten neergelegd om zich een dagje extra mannelijk te voelen. Inclusief lunch en diner kost dit vertier 375 euro per per soon. Opticien Henno Cysouw is er ook met zijn rallyauto, een Vol vo Amazon. Hij rijdt op verzoek rondjes met deelnemers aan de Mannendag. Cysouw: „Wat een man tot een echte man maakt? Een echte man stelt zijn grenzen, maar staat wel open voor nieuwe dingen. Hij doet dingen met passie en soms met een knipoog, maar steevast met een glinstering in zijn ogen." En weg is hij, voor nog een rondje. De beloofde Ferrari is overigens in geen velden of wegen te bekennen. „Ja, dat was ook wat", vertelt Blanche. „Die vertrok hier Een echte man stelt zijn grenzen, maar staat open voor nieuwe dingen voor de eerste keer en kreeg met een een lekke band. Nou ja, niets mannelijker dan een wiel vervan gen in de polder, toch? Wat voor Ferrari het is? Uhhh... een zwarte. Zeg, nou ga je mij geen mannen- vragen stellen, hè!" Terwijl de heren nog rookwolken uit monden en knalpijpen blazen, verklapt Blanche dat de mannen 's avonds nog op een appetijtelijk toetje worden getrakteerd. Tij dens het diner zullen de heren zich misschien weer even kleine jongens voelen, als ze worden ver rast met een modeshow van ero tiekbedrijf Pabo. En de sterke ver halen die na afloop zullen volgen? Die zijn maar op een manier te kwalificeren: als mannenpraat. De Molenstraat in Clinge is sinds donderdag weer bereik baar voor doorgaand verkeer. De riool- en herinrichtingswerk zaamheden in die straat en de kruising Molenstraat-'s-Graven- straat zijn afgerond. De werken aan de riolering in de 's-Gravenstraat zijn nog in volle gang. De gemeente Hulst streeft ernaar om rond 21 novem ber de rioolwerken afgerond te hebben. Vervolgens wordt op 24 november een begin gemaakt met de herbestrating van de rij baan, eerst vanaf de grens rich ting de Molenstraat. Als de weersomstandigheden het toela ten, zijn die werken rond februa ri 2015 afgerond. Ook de Teerlingstraat in Clinge moet eraan geloven. In januari wordt daar de riolering onder handen genomen. De bewoners van het apparte- mencomplex Dukdalf, vlak ach ter de Scheldedijk in Terneu zen, zien door de bomen de zee niet meer. De bomen die de gemeente ooit voor het flat gebouw plantte, zijn volgens het Terneuzense raadslid Ma rian Steenbakker (ssterneu- zen) uitgegroeid tot ware woudreuzen. Ze verduisteren de woonkamers en ontnemen de bewoners het uitzicht op de Westerschelde. Steenbakker weet dat verschillende bewo ners daarover hebben ge klaagd. Ze kregen te horen dat de bomen gesnoeid zouden worden, maar dat gebeurde niet. Steenbakker wil van B en W weten wanneer de bomen alsnog worden gekortwiekt. De stichting bestaat sinds 2012 en organiseert feesten voor jongeren die van de stevigere beats houden. De eerste twee edities werden ge houden in café Lazarus in Sint Jan steen. Sjoerd van Campenhout van Hard2Beat Events: „Daar was een mannetje of 200. Door een groeiend bezoekersaantal werd die locatie te klein." En dus begon de zoektocht naar een grotere loca tie. Die werd uiteindelijk over de grens gevonden, in de Parochie zaal in De Klinge. „Daar kwamen we uit door het gebrek aan ge schikte locaties in de gemeente Hulst. Ook durfden veel partijen niet, omdat dit soort evenemen ten vaak als risicovol gezien wordt, wat betreft ongeregeldhe den met vechtpartijen en drugsbe zit bijvoorbeeld. Belachelijk, want bij ons is nog nooit iets gebeurd." De feesten in de Parochiezaal sloe gen aan, de laatste editie was met 350 man zo goed als uitverkocht. Waardoor hetzelfde probleem als een jaar eerder zich voordeed: de locatie werd te klein. „Bovendien Het lijkt alsof iedereen met het mislukte Foxxland in z'n hoofd zit kwam het gebouw weer in han den van de gemeente en die stelt het alleen nog beschikbaar voor Belgische organisaties." Een nieu we zoektocht, langs zeker twintig locaties, leverde tot nu toe niets op. De Bourgondiër in Absdale was in beeld, maar kon als com mercieel bedrijf geen medewer king verlenen. In Sint-Niklaas is misschien plek voor de janua- ri-editie, maar de voorkeur van Hard2Beat blijft Hulst. Van Cam penhout: „Wij doen dit vrijwillig. Er wordt altijd geroepen dat er in Hulst niets te doen is, maar nie mand wil meewerken." Van Cam penhout denkt dat het probleem te maken heeft met de afgelopen Nieuwjaarsnacht in Hulst. Het feest Foxxland liep toen compleet uit de hand. „Het lijkt alsof ieder een dat feest nog in gedachten heeft." Dat er geen winkel meer is waar mensen hun dagelijkse bood schappen kunnen doen, wordt door veel inwoners nog altijd als een gemis ervaren. Nadat de At tent de deuren sloot, zijn ze aan gewezen op omliggende dorpen. Adri Schilleman: „Maar een win kel heeft ook een belangrijke func tie als ontmoetingsplek." Hij trof in Bianca een medestander die al eerder met haar ideeën naar de dorpsraad was gestapt. De twee zijn druk bezig met ge sprekken en proberen her en der subsidie los te krijgen om (de huur van) een pand te betalen. Schilleman heeft verschillende lo caties op het oog: niet alleen de voormalige super aan de Keizer Karelstraat, maar ook de leegstaan de bakkerij achter bakker Ris- seeuw op de Markt en een plek in zorgcentrum Annelot. De bevoorrading gebeurt door de toekomstige Plus in IJzendijke, is al geregeld. Biervliet krijgt eind oktober een deel van de oude in boedel en kassa cadeau van de IJ- zendijkse supermarkt die nu nog een C1000 is. Verse producten ko men van boerderijen en mogelijk volkstuinders in de buurt. Schille man verwacht de supermarkt te kunnen runnen met vrijwilligers, Dethon-personeel en misschien werklozen met een uitkering. ZATERDAG 18 OKTOBER 2014 TERNEU-ZEN TERNEUZEN TERNEUZEN SLUIS CLINGE I De deelnemers aan de Mannendag in De Kromme Watergang werden ver rast met een modeshow door erotiekbedrijf Pabo. foto Peter Nicolai Henno Cysouw TERNEUZEN door Bob Maes HULST - Ze zitten met de handen in het haar, de vijf jonge kerels van Hard2Beat Events. Want ondanks het succesvolle Rebellious, een hardstyle-evenement dat ze eens in de zoveel tijd houden, komen ze maar moeilijk aan een locatie voor het feest. Sjoerd van Campenhout door Pascalle Cappetti BIERVLIET - Wat in Groningen en Gelderland kan, kan in Biervliet vast ook: een supermarkt runnen met vrijwilligers. Adri Schilleman en Bianca de Wever uit Biervliet hebben het plan om in het dorp weer een supermarkt te openen. In maart moet de winkel open gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 151