Extra bezuinigen niet nodig in gemeente Sluis 'Laat de mensen even tot zichzelf komen' ZEEUWS-VLAANDEREN 29 CDA-Kamerlid over nieuwe aanpak zorg Mona Keijzer, vice-fractie- voorzitter van het CDA in de Tweede Kamer, komt maandag naar Breskens. Ze zal er van 16.00 tot 17.15 uur praten en in discussie gaan over alle ingrijpende veran deringen in de zorg. De bij eenkomst is in het gebouw van projectbureau Zwakke Schakels op het Veerplein. Delta verlaagt energieprijzen Delta verlaagt op 1 januari 2015 zijn tarieven voor gas en stroom. Reden zijn de da lende marktprijzen, mede door de zachte winter. Hoe de tarieven volgend jaar pre cies uitvallen, kan Delta pas medio november zeggen, omdat een aantal factoren nog onduidelijk is, zoals het belastingtarief voor energie. Verkeershinder op E17 bij Sint-Niklaas Dit en volgend weekend moeten automobilisten reke ning houden met files rond Sint-Niklaas. Wegens wer ken aan de brug over de E17, gaat een gedeelte van de snelweg richting Antwer pen, bij Sint-Niklaas, dicht. Volgend weekend gaan de werken verder in omgekeer de richting. Beurs toont alles over huis en tuin Op de woonbeurs, die van vrijdag 24 tot en met zondag 26 oktober wordt gehouden in Den Dullaert in Hulst, ver strekken 40 standhouders informatie over woningen, tuinen en alles daaromheen: van koop tot inrichting en onderhoud. Vrijdag van 18 tot 22 uur en in het weekend van 10 tot 18 uur. Derde Kidzgames is dag vol spelletjes In de Statie in Sas van Gent worden woensdag voor de derde keer Kidzgames ge houden voor kinderen van 6 tot 12. Dat gebeurt in het ka der van de herfstvakantie, 's Morgens van 10 tot 12 uur treffen teams elkaar tijdens Kidz Olympics en na een frietje volgt nog een speel middag. Kosten: 10 euro. Jubileumexpositie van De Nachtegaal Vogelvereniging de Nachte gaal bestaat 60 jaar en viert dat van vrijdag 24 tot en met zondag 26 oktober met een jubileumexpositie in de Kauter. Er worden honder den vogels uit Nederland en België ingezonden. Wethou der Jean-Paul Hageman ver richt vrijdagavond om 19 uur de opening. De begroting in Sluis wordt, net als die van andere gemeenten, voor een fors deel bepaald door de hoogte van de uitkering uit het 'gemeentefonds' van het Rijk. Die is de laatste tijd lager dan eer der begroot. Een lagere dividend uitkering van nutsbedrijf Delta hakt er bij de Zeeuwse gemeen ten ook nogal in. Daardoor zou Sluis bij ongewijzigd beleid vol gend jaar verlies lijden. B en W rekenen echter structu reel op een ton méér aan bouwle- ges (vooral dankzij bouwplannen aan de kust) en op 150.000 euro aan extra inkomsten uit verkoop van gemeentelijke eigendommen. Dat laatste komt onder meer door dat de komende jaren naar ver wachting nogal wat gebouwen, zo als scholen, hun functie verliezen. Ook de reductie van het aantal medewerkers, die eerder al is inge zet, helpt flink mee: die leven in 2015 700.000 euro op, en de jaren erna 850.000 euro. Mede daardoor staat er nu onder de streep een plus van 85.000 euro. De belastingen gaan niet meer omhoog dan eerder afgesproken. De ozb stijgt met 4 procent. Wo ningeigenaren moeten volgend jaar al met al 2,9 procent extra (ge middeld twee tientjes) betalen en huurders met 2,5 procent extra (ongeveer 12 euro). In de begroting staan geen specta culaire nieuwigheden. Fors bezui nigen mag dan niet nodig zijn, geld voor nieuw beleid is er ook nauwelijks. Mochten raadsleden geld willen uittrekken voor nieu- we initiatieven, dan zijn elders kortingen nodig, waarschuwt het college. B en W willen volgend jaar wél 50.000 euro uittrekken voor het uitwerken van de recreatievisie. Dat geld is al gereserveerd. Zowel recreatie- als landbouwbedrijven krijgen de kans uit te breiden en de gemeente gaat werken aan een 'sociaal-economisch beleidsplan', waarin visies op zorg, economie en wonen worden gecombineerd. B en W zetten ook in op minder en grotere basisscholen, behoud van het veer Breskens-Vlissingen en minder regelgeving. De gemeenteraad praat komende week in commissieverband over de begroting en neemt er op 6 no vember een besluit over. Gastvrouwen Ria de Jonge-de Feij- ter (al 25 jaar vrijwilligster bij het ziekenhuis) en Nelly Goossen (vier jaar gastvrouw) van het Ter- neuzense ziekenhuis voelen zich niet geroepen commentaar te ge ven op de ontslagtsunami bij ZorgSaam. Maar met overtollig heid van verpleegkundigen kun nen de rigoureuze bezuinigings maatregelen niets te maken heb ben, weten de gastvrouwen. Want verpleegkundigen en ande re functionarissen werken hard, goeden kundig, verzekeren veel patiënten hen. De receptioniste van het zieken huis vindt het 'gemeen' dat haar wordt gevraagd hoe zij over de be zuinigingen denkt. Ze roept snel adviseur communicatie Margaret Lafort erbij. Die stelt het op prijs dat de media personeelsleden nog niet rechtstreeks benaderen. „Door de verse emoties gooien mensen er misschien toch dingen uit die ze over een paar weken lie ver niet hadden gezegd. Iedereen moet even de kans krijgen om het nieuws te verwerken." Lafort voegt eraan toe dat ook nog lang niet iedereen weet of haar of zijn baan verloren gaat „De bezui nigingen treffen alle afdelingen. Als de afdeling wordt opgeheven, weet je dat je baan is geschrapt. Maar anders is het nog even af wachten wie mag blijven en wie ZorgSaam moet verlaten." Bij Bachten Dieke, één van de vier zorgcentra van ZorgSaam, is nog niet meer duidelijk dan dat ook daar banen verdwijnen. Voor een reactie zijn de receptioniste en de teamleider dan ook niet te porren. Het herfstnummer van ZorgSaam Magazine, dat uitnodi gend voor iedereen klaar ligt, juicht nog wel: 'Ik kies voor ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen. De verpleegkundig specialisten staan voor u klaar!' Ria de Jonge (links) en Nelly Goossen blijven als gastvrouwen van De Honte patiënten en bezoekers helpen met al hun vragen, foto's Peter Nicolai ZATERDAG 18 OKTOBER 2014 BRESKENS MIDDELBURG SINT-NIKLAAS (B) HULST SAS VAN GENT NIEUW NAMEN door Martijn de Koning SLUIS - Fors bezuinigen is komend jaar niet nodig in de gemeente Sluis. Bezuinigingen op personeel en hogere inkomsten uit bouwver gunningen en verkoop van gemeen telijke eigendommen zorgen er voor dat de begroting voor 2015 zelfs een klein plusje laat zien. Sluis profiteert van vele bouwplannen aan de kust. Voor 2015 is een ton aan extra inkomsten ingeboekt door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het is 'onrustig1 in zie kenhuis De Honte. En de sfeer is 'zweverig', mensen lijken niet hele maal zichzelf te zijn, de afgelopen dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 149