Voor het eerst een speldje voor leden Anbo Herinrichting van Clara's Pad H'zand 30 BEVELANDEN en THOLEN NIEUWE KEUKEN Souburger verdacht van mensenhandel Werkzaamheden aan N658 Belg overleden bij aanrijding Oostburg OF RENOVATIE? I versluis willeboer De man wordt verdacht van men senhandel. Hij zou, aldus het Openbaar Ministerie (OM), een meisje hebben aangezet tot prosti tutie. Dat zou gebeurd zijn toen ze nog minderjarig was. Volgens de aanklacht van het OM zou de man haar onderdak en softdrugs hebben gegeven. Vervolgens zou hij haar via seksadvertenties op in ternet hebben aangeboden aan be talende klanten. Zijn raadsman Guy Koppen vroeg aan de rechters om het voorarrest van de inwoner van Souburg op te heffen of te schorsen. Vooral, zo zei hij, omdat er geen overtuigend bewijs is dat zijn cliënt zich schuldig heeft ge maakt aan mensenhandel. Vol gens hem zijn de beschuldigin gen gebaseerd op de verklaringen die op 'detailniveau niet overeen komen'. Officier van justitie Jo Valente ver zette zich tegen schorsing. Hij wees op het gevaar dat de man in herhaling valt. De rechtbank besloot dat de man in voorarrest blijft. Zijn strafzaak wordt begin januari daadwerke lijk behandeld. ben. Ik ben meer dan een num mer of iemand die contributie be taalt.' En ik heb gelukkig een be stuur achter me dat me alle vrij heid geeft en ook zelf hard mee werkt." Want bij het vergaren van infor matie hield het niet op. Om daad werkelijk iets voor de leden te doen, was geld nodig. Via Premie- plan, die de opbrengst van geldinzamelingsacties voor lokale initiatieven van senioren verdub belt, begon Hommel een ijzerinza melingsactie. Hij versjouwde en demonteerde de meest uiteenlo pende materialen; van oude veewagen tot cv-ketel en van staafmixers tot pannen. „We zijn er alles bij elkaar wel een jaar lang heel fanatiek mee bezig geweest. Maar ik ben heel blij dat het is ge lukt." Bij het zestigjarig jubileum van zijn club begon het bij voorzitter Jos Hommel te kriebelen. Dol graag wilde hij de Anbojubilaris- sen in het zonnetje zetten, maar lokaal noch landelijk waren de in- schrijvingsgegevens geregistreerd. Het kostte Hommel en zijn mede bestuursleden bloed, zweet en tra nen om die data te achterhalen. Maar, met succes. Koploper onder de leden bleek Anna Stoutjesdijk (83). Zij is al 44 jaar lid van de be langenorganisatie voor senioren. Daarnaast telt de afdeling Oud-Vossemeer drie leden die 35 jaar lid zijn, 21 leden die tussen de 25 en 35 jaar lid zijn en 29 leden die tussen de 15 en 25 jaar lid zijn. De afdeling is 230 leden groot. De zes bestuursleden zijn bij al die mensen persoonlijk langs ge weest om - onder meer met be hulp van de oude stempelboekjes voor de contributie - te recon strueren wie wanneer in de ge schiedenis precies tekende voor het lidmaatschap. „En weet je wat leuk is? Dat mensen die nooit meededen aan activiteiten er nu wel bij zijn. Dat zijn mensen die hebben net even dat zetje nodig gehad", zegt Hommel. Hij maakte zich als eerste sterk voor het ach terhalen van de gegevens. Klopte aan bij de Regio Zuidwest en het hoofdkantoor om zijn plannen groots tot uitvoer te brengen. „Ik vind het sociaal gezien een must om aandacht te besteden aan men sen die zo lang en zo trouw lid zijn. Het is ook een prikkel, een motivatie. 'Hé, ze weten dat ik lid Ik vind een must om aandacht te besteden aan mensen die zo lang en trouw lid zijn In deze woonstraat geldt een maximumsnelheid van dertig kil- meter per uur, maar veel wegge bruikers lappen dat aan hun laars. Volgens wethouder Kees West- strate van de gemeente Borsele ligt dat vooral aan het asfalt dat uitnodigt tot 'racebaangedrag'. Het asfalt maakt daarom plaats voor klinkers. Het gaat om het gedeelte tussen de Dorpsstraat en de Kraaijendijk. „We pakken tevens die vervelen de kruising aan. Deze kruising gaan we veiliger maken." De aanpak van Clara's Pad staat in het Gemeentelijk Verkeer- en Vervoersplan. Daarin staat een aantal maatregelen om het wegen net in de gemeente Borsele een stuk veiliger te maken. In dit plan staat een aantal priori teiten aangegeven. Op de eerste plaats staat de Monsterweg in Borssele en op plek twee staat Cla ra's Pad. De herinrichting van Clara's Pad wordt volgende maand door de ge meenteraad besproken. OOSTBURG - Op de provinciale weg N253 van Oostburg richting Sluis, is bij Oostburg gistermid dag even voor één uur een 59-jari- ge automobilist uit het Belgische Adegem om het leven gekomen. De bestuurder van de personen auto (links in de berm), die rich ting Oostburg reed, kwam fron taal in botsing met een vrachtwa gen. Hij was door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft terechtgekomen. De weg tussen Oostburg en Draaibrug was voor politieonderzoek enige uren afge sloten. De vrachtwagen werd be stuurd door 46-jarige Oost-Sou- burger. Hij bleef ongedeerd. OUD-VOSSEMEER - In opdracht van de provincie wordt van 20 tot 24 okober het asfalt van de hoofdrij baan van de N658 (Oud-Vosse- meer-Sint-Annaland) tussen de Broeksedijk en de Hollaereweg vernieuwd. De rijbaan is tijdens de werkzaamheden afgesloten voor al het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via Oud-Vosse- meer, Poortvliet en Sint-Anna- land en vice versa. De omleidings routes worden aangegeven, enige overlast is niet te voorkomen. Kom naar SSK Keukenstudio De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl MIDDELBURG - Een 31-jarige inwo ner van Oost-Souburg blijft in voor arrest, zo besliste deze week de Middelburgse rechtbank. Voorzitter Jos Hommel en Anna Stoutjesdijk, die al 44 jaar lid is van de Anbo. foto Leo Adriaansen Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUPIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl door Esme Soesman OUD-VOSSEMEER - Voor het eerst in de geschiedenis van de 63 jaar oude afdeling Oud-Vossemeer van de Anbo hebben jubilarissen een speldje opgeprikt gekregen. Die huldeblijk gisteravond in de Vossen- kuil was de kroon op drie jaar lob byen van het plaatselijke Anbobe- stuur. Anbo-voorzitter Jos Hommel door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele treft een aantal maatregelen om de snelheid uit het Clara's Pad in Heinkenszand te halen. Wij zijn blij met onze nieuwe woning! Wordt u onze nieuwe buurman?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 138