K Stichting biedt veteranen een kunstplatform Lastige Vlissinger krijgt straatverbod fïwft- 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Souburger wordt verdacht van mensenhandel NIEUWE KEUKEN TENTOONSTELLING Bankmedewerkers serveren maaltijd OF RENOVATIE? De man wordt verdacht van men senhandel. Hij zou, aldus het Openbaar Ministerie (OM), een meisje hebben aangezet tot prosti tutie. Dat zou gebeurd zijn toen ze nog minderjarig was. Volgens de aanklacht van het OM zou de man haar onderdak en softdrugs hebben gegeven. Vervolgens zou hij haar via seksadvertenties op in ternet hebben aangeboden aan be talende klanten. Zijn raadsman, Guy Koppen, vroeg aan de rechters om het voor arrest van de inwoner van Sou burg op te heffen of te schorsen. Vooral, zo zei hij, omdat er geen overtuigend bewijs is dat zijn cliënt zich schuldig heeft ge maakt aan mensenhandel. Vol gens hem zijn de beschuldigin gen gebaseerd op de verklaringen die op 'detailniveau niet overeen komen'. Officier van justitie }o Valente ver zette zich tegen schorsing. Hij wees op het gevaar dat de man in herhaling valt. De rechtbank besloot dat de man in voorarrest blijft. Zijn strafzaak wordt begin januari daadwerke lijk behandeld. versluis willeboer mm HHHaMP De Stichting Veteranen Kunst is echter platform voor veteranen van alle leeftijden en alle onderde len van de krijgsmacht. Ook de nog actief dienende militair (m/v) met missie-ervaring. In bij voorbeeld Kosovo, Irak, Libanon of Nieuw Guinea, Korea of Israël. De stichting organiseert exposi ties van werk van veteranen. Werk dat zij maakten naar aanlei ding van hun uitzending. Soms de enige mogelijkheid om te ver halen over hun ervaringen of trau ma's. Via hun kunst verbeelden zij het verhaal dat ze niet onder woorden kunnen brengen. De veteranen zijn overal ingezet; in oorlogsgebieden, voor VN-mis- sies of militaire operaties. Mijlen ver van het dagelijks leven thuis. Dat leven weer oppakken na te rugkeer is vaak niet eenvoudig. Het verwerken kan een pijnlijk proces zijn. De Stichting Vetera nen Kunst werd in 2007 opgericht door Iety Zonneveld, echtgenote van een Bosniëganger. Haar man had na terugkeer moeite zijn erva ringen te delen. De enige manier waarop dat uiteindelijk lukte, was op het canvas. Toen kwam zijn verhaal eruit. Iety Zonneveld ging op zoek naar veteranen die ook via beeldende kunst, met penseel of beitel, een uitlaatklep vonden. Zo wél konden communiceren. De stichting wil een zo breed mo gelijk publiek bereiken met expo sities in gemeentehuizen, musea en tijdens evenementen. De eer ste expositie was ter gelegenheid van de Nederlandse Veteranen- dag in 2008. Naast exposities houdt de stichting ook Kunste- naarsdagen, bedoeld voor vetera nen. Zij kunnen daar samen aan de slag. Ook bemiddelt de stich ting bij verkoop van werk. Twee weken geleden heeft een an dere inwoner ook zo'n ontzeg ging gekregen. Deze man mocht er al eerder niet komen. Zijn ont zegging is volgens de burgemees ter verlengd omdat hij vaak voor overlast zorgt. Dat geldt ook voor de man die deze week de gebieds ontzegging kreeg. Tegen de gemeenteraad zei Dem mers dat opnieuw met alle par tijen is afgesproken dat het bestrij den van overlast in de Aagje De kenstraat topprioriteit heeft. En dat geldt volgens haar ook voor het gebied rondom de Nieuw- straat en het Groenewoud en de Michiel de Ruijter-jachthaven. Met die partijen doelt ze op poli tie, justitie, woningbouwvereni ging, ondernemers en anderen. Het mag niet zo zijn, zo zei ze, dat de aandacht na verloop van tijd weer wat verslapt waardoor, de overlast weer fors toeneemt, zoals bij de Aagje Dekenstraat. Ze vervolgde dat de bikers van de po litie nu vaak te vinden zijn in die straat en ook al mensen hebben aangehouden. De gebiedsontzeg- gingen zijn een gevolg van het op treden van die fietsende agenten. Voor het gebied rondom de Nieuwstraat, Groenewoud en jachthaven is permanente aan dacht ook nodig om te voorko men dat stappers overlast veroor zaken voor omwonenden. Ze wees daarbij ook naar de mensen die overnachten in hun jachten in de Michiel de Ruijterhaven. „Hoe wel jachten niet echt gezien kun nen worden als woning, hebben de mensen die daar slapen toch ook recht op een behoorlijke nachtrust", aldus Demmers. ZIERIKZEE - Tien medewerkers van ABN AMRO staken donderdag avond de handen uit de mouwen bij verpleeghuis Cornelia in Zie- rikzee. Ze waren als vrijwilliger actief bij het serveren en afrui men tijdens een vis- en mossel- maaltijd. Het idee hiervoor is ont staan op de Beursvloer Zeeland tij dens een ontmoeting tussen me dewerkers van Allévo en de bank. Voor de maaltijd waren bewoners van Cornelia en andere belangstel lenden uitgenodigd. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwo ner van Oost-Souburg blijft in voor arrest, zo besliste deze week de Middelburgse rechtbank. Kom naar SSK Keukenstudio m Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Te| 0113 - 33 00 04 vw.ssk-keukenstudio.nl De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl ri Stef Fridael bij zijn Beautiful Warchild in het Polderhuis. Hij maakte twee schilderijen onder die titel. Fridael is één van de 26 exposanten in de dubbelten- toonstelling 'Na de missie; de kunst van het verwerken' in Westkapelle en Domburg, foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Bij het woord vete raan gaan de gedachten vaak naar oud-militairen die hun sporen ver dienden tijdens de Tweede Wereld oorlog. Stram in de houding, zwaar gedecoreerd en indrukwekkend tij dens herdenkingen. Na de Missie; de kunst van het verwer ken: Polderhuis Westkapelle t/m 30 december. Gemeentehuis Domburg, tot kerst. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Een Vlissinger mag de komende tijd niet in de Aagje De kenstraat en directe omgeving ko men. Volgens burgemeester Letty Demmers heeft hij deze week een gebiedsontzegging gekregen. Burgemeester Demmers geeft bestrijden van over last rondom de Aagje De kenstraat topprioriteit Wij zijn blij met onze nieuwe woning! Wordt u onze nieuwe buurman? www.inruitaiganwanin*Jealand.nl Informeer nu naar da mogelijkheden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 128