LANDELIJKE EXPERTISE LOKALE PROFESSIONALS wolter dros I TBi Persoonlijk Ondernemersclub Zilveren jubileum Bedrijfsbezoeken Diversiteit Energie Corporatie WIE: Olivier Verwest BEDRIJF: Traduco Asset Management VOORZITTER: OSD AANTAL LEDEN: 230 BESTAAT: 25 jaar Feest op Schouwen-Duiveland Olivier Verwest pleit voor een energieneutraal eiland. Met bijna 230 leden is de Ondernemers Vereniging Schouwen-Duiveland (OSD) één van de grootste bedrijvenclubs van Zeeland. Leuk voor de statistieken, maar voorzitter Olivier Verwest hecht veel meer waarde aan de inhoud. En die is zeker op orde. De OSD is een dynamische club, die veel initia tieven en activiteiten ontplooit. Onlangs werd in Feest Café de Zoom in Renesse het zilveren jubileum onder grote belangstel ling gevierd. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE -„Ons ledenstand is even uitgebreid als divers, variërend van lpitters tot de Koninklijke Zee- landia Groep. Met name de laatste ja ren is er een behoorlijke aanwas van nieuwe leden, vooral door de oprich ting van Jong OSD. Daardoor tellen we minstens een zestigtal jonge onder nemers tot 40 jaar, aldus Olivier Ver west (57) uit Scharendijke, die inmid dels acht jaar voorzitter is van de OSD. Hij is fier op het feit dat de be drijfsbezoeken telkens op veel respons kunnen rekenen van de leden. Zo wa ren er in mei zo'n 200 leden te gast voor een rondleiding bij Omoda. De toonaangevende schoenenketen in Nederland heeft enkele maanden gele den haar nieuwe hoofdkantoor en be drijfshal op het Business Park Zierik- zee officieel in gebruik genomen. Omoda beschikt over veertien filialen in Nederland, terwijl anderhalfjaar ge leden ook een exclusieve winkel in Antwerpen werd geopend. Met het enorme distributiecentrum in Zierik- zee wordt bij uitstek ingespeeld op het nieuwe wankelen. Bij het hele concern zijn er ongeveer 400 mensen werkzaam, goed voor zo'n 250 fte's. Binnenkort is Geronimo Lederwaren in Bruinisse gastheer voor de OSD, in 'combinatie met een algemene le denvergadering. Het is een vooraan staande Europese speler - onder lei ding van Lambert Pourquie, Jeroen Hoep en Ronnie de Waal - op het ge bied van productie en verkoop van modieuze lederen ceinturen. Het be drijf produceert jaarlijks twee miljoen riemen, terwijl er ook nog een mil joen stuks wordt geïmporteerd. De onlangs gerenoveerde Zeeuwse vesti ging blijft het episch centrum, hoe wel men in het oude vissersdorp nog maar over 28 medewerkers beschikt, tegenover 180 in de productieplant te Roemenië. De hele logistiek verloopt via Bruinisse. Alle grondstoffen zoals leer, gespen en garens worden vanuit heel Nederland, Italië en het Verre Oosten naar Bruinisse aangevoerd. Daar vindt het voorraadbeheer plaats en worden de grondstoffen naar de productieplant in Cisnadie vervoerd. Vervolgens gaan de in Roemenië ge produceerde riemen weer naar Brui nisse, om van daaruit wereldwijd naar 35 landen te worden gedistribueerd. Eerder zette de OSD onder andere koers naar Renesse voor een bezoek aan Camping Julianahoeve van Ed Troost. Bij dit recreatieconcern is er in de afgelopen jaren voor 28 miljoen euro uitgebreid en gerenoveerd. Het zijn slechts drie voorbeelden van de vele mooie bedrijven op Schou wen-Duiveland. Een eiland dat een grote diversiteit aan innovatieve on dernemers herbergt. „Schouwen-Dui veland is de poort van Zeeland voor de Randstad. Als je ziet hoe de toeris ten 's zomers massaal naar Zeeland trekken. Maar wij zijn veel meer dan recreatie toerisme. De OSD is be langenbehartiger voor ondernemers die actief zijn in een grote variëteit aan branches. Wij willen hen zoveel mogelijk ondersteunen. We zijn spreekbuis richting de overheid met betrekking tot gemeenschappelijke be langen zoals infrastructuur, bedrijfsbe- veiliging en subsidies", aldus Verwest, directeur en mede-eigenaar van Tra- duco, met vestigingen in Rotterdam, Heerhugowaard en Houston USA. Hij is wereldwijd actief, in het kader van asset- ofwel risico management: Hoe kan er zo efficiënt mogelijk wor den omgegaan met bedrijfsmiddelen, bijvoorbeeld op het gebied van spoor-, vliegveld- en haveninfrastruc tuur. „Ik ben zelf zakelijk extern ge richt, verdien geen dubbeltje op Schouwen-Duiveland, maar probeer ideeën van buiten mee naar Schou wen-Duiveland en de ondernemers vereniging OSD te nemen. Een paar jaar geleden hebben we met twintig ondernemers een miljoen euro aan IPC (Innovatie Prestatie Contracten) subsidies kunnen binnenslepen voor nieuwe innovatieve investeringen." Verwest pleit voor een energieneu traal eiland. Toch zeker in een provin cie als Zeeland, dat de meeste zon- uren van Nederland heeft. Hij legt uit dat Texel het eerste energie eiland van Nederland is en dat ideeën vanuit het Noorden op Schouwen-Duive land navolging hebben gevonden. Zo heeft de OSD in samenwerking met de sociale werkplaats de Zuidhoek on langs de Energie Corporatie 'Energie Werkt op Schouwen-Duiveland' op gericht. „Wij geloven in een energie- neutrale toekomst voor Schou wen-Duiveland, met toepassing van duurzame energie op bestaande en nieuwe bedrijventerreinen. Windmo lens, zonne-energie en getijdenener- gie vormen de toekomst. Het land schap van Schouwen-Duiveland biedt veel kansen voor de ontwikke ling van duurzame energie. Boven dien hebben de sector recreatie toe risme, de industrie, de bouw en de landbouw op het eiland steeds meer energie nodig. Als extra stimulans wil len we een jaarlijkse verkiezing hou den van de meest duurzame onderne mer van de streek. Het is ook goed voor de branding en het imago van Schouwen-Duiveland als de buiten wereld een energieneutraal eiland op rijdt. De concurrentiekracht van het bedrijfsleven op Schouwen-Duive land wordt erdoor versterkt en tegelij kertijd wordt de gemeente als energie- neutrale regio op de kaart gezet. Duurzame energie en sociaal onderne merschap zijn voor de OSD belangrij ke speerpunten van beleid. De Ener gie Coöperatie stimuleert dat mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, werk vinden in zowel, de coöperatie als in een van de energieprojecten, daar een opleiding krijgen en even tueel door kunnen stromen naar het bedrijfsleven", aldus Olivier Verwest die daarmee tevens anticipeert op de Participatiewet die in 2015 van kracht wordt. Thuis in uw regio. Wolter Dros ontwerpt, installeert, onderhoudt en beheert klimaatinstallaties en elektrotech nische installaties voor de zakelijke en particuliere markt. Wolter Dros regio Zuidwest is een goede buur, die over de efficiency, expertise en zekerheid van een landelijke speler beschikt en snel, slagvaardig en flexibel optreedt. Uw partner om de hoek! www.wolterendros.nl/zuidwest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121