Kruisbestuiving voor ondernemers Ondernemer Rijper Stimulans Een boost voor je ontwikkeling De organisatie van het jaarlijkse B2B-evenement B02 heeft over ondersteuning vanuit het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven geen klagen. Deelname van ruim 120 sponsors onderstreept de impact van de grootste zakelijke netwerkbijeenkomst van Zeeuws-Vlaanderen. 'Een onmisbaar platform voor nieuwe ideeën'. Tekst: Peter Oggel Foto: Manon Koopman TERNEUZEN - Trouw. Dat is voor Richard Reyniers het sleutelwoord in de organisatie van het jaarlijkse B2B-evenement van Junior Kamer (JK) Zeeuws-Vlaanderen. Als voorzit ter van de commissie die dit jaar ver antwoordelijk is voor B02 -Business Opportunities in het kwadraat- prijst hij zich gelukkig met de loyaliteit van de Zeeuws-Vlaamse ondernemers. Qua opzet, planning en uitvoering vergt de netwerkbijeenkomst niet al leen tijd en energie, maar ook geld. Voor de financiering doet JK een be roep op het regionale bedrijfsleven. In een tijd waarin ondernemers toch wat aarzelender omgaan met verzoe ken om (financiële) ondersteuning, wordt de relatie tussen JK en (hoofd)sponsors vrijwel elk jaar op nieuw bestendigd. Reyniers vindt dat bijzonder, maar ook een bewijs van de invloed van het B2B-event op het Zeeuws-Vlaam se bedrijfsleven. "Bedrijven willen er graag bij zijn. We hebben trouwe Horeca staat centraal tijdens het B02 event van 2014. De horecaman/vrouw met het beste idee krijgt de prijs. sponsors. Daar zij we vanzelfsprekend blij mee. Het geeft de draagwijdte van B02 weer." De sponsorlijst voor de 22e editie telt dik 120 bedrijven, van wie elf hoofds- Zoiets krijgen de aanwezigen voorgescshoteld. ponsors. Dat resultaat had Reyniers begin dit jaar eigenlijk niet verwacht. "Er is wederzijds vertrouwen. Elke branche is wel vertegenwoordigd. We hebben enkele nieuwe hoofds ponsors, bedrijven die met name inha ken op ons thema horeca. Dat onder streept toch de verbondenheid van het bedrijfsleven met het evene ment." De organisatie van het evenement is voor de commissieleden een dynami sche, maar vooral leerzame periode. Reyniers: "Learning by doing. Met de commissie zijn we vanaf februari bezig. Je leert elkaar door en door kennen, inclusief de goede en minde re eigenschappen. Je lëert gebruik ma ken van eikaars netwerken, je wisselt kennis en ervaringen uit. Als je zo'n evenement mag organiseren, is dat zonder meer winst voor je persoonlij ke ontwikkeling. B02 maakt rijper, ontwikkelt meer verantwoordelijk heidsbesef." De commissie 2014 be staat naast Reyniers uit Ube van der Zee, Stijn Guilliet, Bas Oprins, An- ne-Marie Roffel, Frederic Kole, Ro bin van Hal, Robert Rijnberg en Ma- rijn Regoort. De commissie heeft dit jaar wat gesleuteld aan inhoud en uit voering van B02. De keuze voor het thema horeca, zegt Reyniers, heeft al les te maken met het belang van de sector voor de Zeeuws-Vlaamse eco nomie. Maar ook is de horeca Junior Kamer in de afgelopen decennia bij achtereenvolgende netwerkbijeen komsten zeer ter wille geweest. B02 wil een stimulans zijn voor het regionale ondernemersklimaat. De Zeeuws-Vlaamse economie, beseft Reyniers, kan wel een duwtje in de goede richting gebruiken. Zelf keer de hij na studie in Breda en een baan in Tilburg terug naar zijn geboorte grond. Daarmee is hij min of meer een uitzondering: ontgroening be hoort niet vergrijzing tot de majeure problemen van Zeeuws-Vlaanderen. Jongeren trekken weg bij gebrek aan opleidingsmogelijkheden en keren na voltooiing van hun studie niet terug -met name door een tekort aan hoog waardige arbeid. Toch twijfelt de commissievoorzitter niet aan de economische toekomst van zijn regio. "Er is en wordt fors geïnvesteerd in infrastructuur. Verbreding van N61 en Tractaatweg, straks een nieuwe zeesluis. Er zijn steeds meer grensover schrijdende contacten. Met Vlaande ren vormen we tenslotte een econo mische regio. Dat alles moet voor een boost gaan zorgen. Waar het omgaat is dat we gezamenlijk kansen zien en die ook benutten. Samen sterk. Over heid en bedrijfsleven. Dan komt het wel goed met Zeeuws-Vlaanderen." Sinds 1993 organiseert Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen het grootste B2B-event in de regio. Van en voor ondernemend Zeeuws-Vlaande ren is de basis: met het netwerkevenement beoogt JK in wisselende formules de ontwikkeling van de Zeeuws-Vlaamse economie te stimuleren. Naast ontmoeting hecht JK vooral aan inhoud: voor ondernemers en bestuurders moet de bijeenkomst een bron van inspiratie zijn. Met als thema 'Horeca' is de glazen stad bij Westdorpe op vrijdag 31 okto ber het decor voor de 22ste editie. Gastheer is paprikakwekerij De Wes- terschelde van de gebroeders Johan en Piet Reedijk. In deze bijlage -sa- menwerking tussen JK en deOnderne- mer- aandacht voor het B2B-event. In ruim twee decennia heeft JK -net werkorganisatie van jonge onderne mers en managers- vorm gegeven aan B2B-events. Te beginnen met BOV (Beste Onder- nemings Visie), aansluitend BOS (Bu siness on Stage), vervolgens BOOST en sinds 2012 B02, afkorting voor Business Opportunities in het kwa draat. Voor ondernemend Zeeuws-Vlaande ren is het evenement bijna niet te mis sen, blijkt uit de reacties van de elf hoofdsponsors (zie elders deze bijla ge). Directievoorzitter Johan de Win ter van Rabobank Zeeuws-Vlaande ren omschrijft B02 voor onderne mers als 'een kruisbestuiving'. Elke editie trekt ruim vijfhonderd bezoe kers, vertegenwoordigers van het be drijfsleven en (semi-)overheidsinstel lingen. Voor de realisatie krijgt JK on dersteuning van het regionale bedrijfs leven. "Ondernemers leggen contac ten waardoor de economie in deze re gio kan blijven draaien", legt notaris Gideon Peijnenburg uit. Inzet van het event is de jaarlijkse bu- sinessprijs van JK Zeeuws-Vlaande ren, vooral bedoeld als impuls voor het regionale bedrijfsleven. Voor de BO-kaal 2014 zijn na een voorronde drie restaurants genomineerd: De Vij verhoeve in Sluis, Het Arsenaal in Terneuzen en Hemelrijk in Hulst. Het publiek kiest de winnaar. Inhou delijk wordt het evenement gedragen door de Vlaamse informatie- en inter- netdeskundige Jef Staes QDe ontvangst in kwekerij De Westerschelde is vanaf 16.00 uur. Aanvang programma is 16.30 uur. Het officiële gedeel te duurt tot 18.30 uur. De win naar is rond 21.30 uur bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 111