DE STOEL dg3ndernemer Op zaterdag 15 november verschijnt de special dienstverlening - i Naam Functie Bedrijf Bijzonderheden Tekst: Ron Gregoor Foto: Dirk- Jan Gjeitema Hoe bent u in deze stoel terecht gekomen? Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Heeft u veel concurrentie? Hoe groot is het plaagdierprobleem in Zeeland? Welke plaagdieren komen in Zeeland het meeste voor? Hoe bestrijdt u die? Wordt het plaagdierenpro- bleem onderschat door bedrijven en instanties? Wat raadt u bedrijven aan om dit soort problemen te voorkomen? U heeft onlangs een nieuw keurmerk behaald. Vertelt u daar eens iets over? In 2012 kreeg u als eerste in Nederianahet keurmerk plaagdier Management? Wat houdt dat in? Wat is het voordeel van het hebben van een keurmerk? U bent in Nederland een vooraanstaand bedrijf in uw branche. Hoe komt u zo ver? Heeft u last (gehad) van de economische crisis? Merkt u dat het nu beter gaat? Wanneer bent u het meest in uw element? Wat is uw ambitie? Waar komt u uw stoel voor uit? Peter Traas (43) Directeur Traas Ongediertebestrijding Bestrijden en preventief weren van allerlei soorten ongedierte. 16 man personeel. Daarnaast heeft het bedrijf nog 10 franchisers, verdeeld over heel Nederland. De afdeling Traas Building Care nehaalde onlangs, als eerste in Nederland, het Komo-keurmerk Ik ben 18 jaar gele den gestart met dit bedrijf. Ik wilde altijd al graag een eigen bedrijf. Daar om had ik gekozen om Middelbaar Midden stands Onderwijs (MMO) op het Delta College in Middelburg te doen. Hier heb ik veel geleerd, onder meer over het opstarten van een fran- chiseorganisatie, wat ik in 2006 ben gestart. Na school, werkte ik vooral in supermarkten, waar ik ook lekker commercieel bezig kon zijn. Er is zeker concurrentie. Ons voordeel is echter, dat we dichter bij de mensen staan. Groot geworden "door klein te blijven. In Zeeland zijn er, ten opzichte van Nederland, vaak meer ratten (waterrijk gebied), en veel mollen (aantrekkelijke /wormrijke grond) Daarnaast ook meer wespen, om dat het in Zeeland warmer is, en minder hard vriest. r Bij alle ongedierte is preventie be ter dan bestrijden. Wij houden ons dan ook mee bezig met voorko men, oorzaak aanpakken, dan be strijden. Het bestrijden is een vak apart, en dat is het geheim van de smid :-) Ja, er wordt vaak gedacht dat wij maar wat strooien, en dat dit daar na voorbij is. Een goede hygiëne en muisdicht gebouw is echter veel belangrijker voor een duurza me oplossing. Wij maken rapporten met foto's, hoe zaken aangepakt moeten wor den. Bij dit rapport zit een offerte. Wij kunnen met onze specialisten echter alles van A-Z uitvoeren, ook de wering. Totale ontzorging! Onlangs heeft onze afdeling Traas Building Care het Komo-keur- merk gehaald. Dit is een keurmerk wat slechts nog 2 andere bedrijven in Nederland hebben. Dit keur merk is een proces-keurmerk, voor het aanhelen van verrotte balkkoppen met epoxy. Deze bal ken waren bijvoorbeeld aangetast door zwam en/of bonte knaagke- ver. Na onze ingreep zijn ze weer 100% hersteld, en draagkrachtig, terwijl er zoveel mogelijk authen tiek materiaal behouden blijft. Ja, hier zijn we erg trots op, en wij zien ook dit als een van onze hoog tepunten. Wij worden (fysiek) be oordeeld door een onafhankelijke partij, of wij voldoen aan wetge ving en kwaliteit. Zowel aangekon digd als onaangekondigd. Datje gemakkelijk kan voldoen aan allerlei eisen, die door de markt gesteld worden. Je bent sterk onderscheidend. Dat komt onder meer. door keur merken als KAD, ISO, VCA, KPMB en Komo. Er is geen enkel bedrijf in Nederland, die de lat zo hoog legt. Daarnaast hebben we met onze 10 (franchise-) vestigin gen een volledige dekking in Ne derland, waardoor wij makkelijk voor grote partijen kunnen wer ken. We hebben een enthousiast jong en dynamisch team. Daarnaast zijn we nauw betrokken in de branche, door zitting in allerlei commissies en kijken wij ook over de grenzen naar nieuwe methoden en technieken. Ik denk dat iedereen hier min of meer last van heeft (gehad). Ook zijn er van ons klanten omgevallen of ingekrompen, en dat is ongun stig. Bepaalde bedrijfstakken wel, bij voorbeeld voedingsindustrie, me taal en techniek. Als we in en grote uitdaging zitten. Een groot probleem vergt veel creativiteit, en dan ben ik in mijn ele ment. Onze ambitie is om een van de 3 grootste bedrij ven van Nederland te zijn, waarbij kwaliteit en kennis bovenaan staat. Te vens willen we op korte termijn starten in België, en binnen enkele jaren in Duitsland. Ik hou van muziek (Bruce Springsteen, Within Tempta tion e.d.) Daarnaast heb ik zelf veel dieren een mooie tuin. Ook rijd ik graag op mijn trike.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105