no no, no no no no, no no no no, no no there's no limit Amal Clooney mengt zich in strijd Griekse beelden 'romanticus' BUITENLAND 9 Een maand lang onbeperkt data 66 Dit betekent dat niemand de sculpturen in één stuk kan bewonderen Kinderarts verdacht van misbruik Een kinderarts in de Duitse stad Augsburg wordt ver dacht van kindermisbruik. De 39-jarige man zou in juni 2012 en in juli en augustus van dit jaar zeker vier jon gens hebben misbruikt. Zij waren tussen 4 en 7 jaar. De verdachte benaderde wille keurige kinderen op straat of in een parkeergarage. Duitse treinen rijden weer Na een 14 uur durende sta king is het treinverkeer in Duitsland gisterochtend weer op gang gekomen. De machinisten staakten vanwe ge een slepend conflict over arbeidsvoorwaarden. Machi- nistenbond GDL wil voor het treinpersoneel 5 procent meer loon en een twee uur kortere werkweek. Pitbull bewaakt gevangen vrouw Een inwoner van de Marok kaanse stad Casablanca heeft zijn vrouw acht jaar lang in hun eigen huis opge sloten en door een pitbull la ten bewaken. De zaak kwam aan het licht, toen vrouwenorganisaties op ver zoek van familieleden de po litie inschakelden. aan wapens; het is geen strakke or ganisatie. We hadden het geluk dat het leger van president Assad verzwakt was, daardoor konden we ook successen boeken. Maar met groepen als IS is dat veel moeilijker. Naast bombardemen ten door Assad lopen we nu het extra gevaar onthoofd te worden. IS-strijders zijn veel beter ge traind en uitgerust. Zij hebben er varen soldaten uit de hele wereld. Ik denk dat het goed is om vooral de leiders van het Vrije Syrische Leger te trainen." Maar staan de gematigde rebellen te springen om de gevechtstrainin gen van de Amerikanen? „Helemaal niet. Veel van mijn vrienden aan het front zijn moe en cynisch. Ze willen wapens, geen trainingen. Ze zullen ook niet zomaar hun familie - sommi gen leven in door IS bezet gebied - achterlaten. De scepsis is groot. Niemand in Syrië vertrouwt bo vendien de Amerikanen nog. Ie dereen is moe van hun praatjes en beloftes. Assad heeft drie jaar lang ons volk uitgemoord en het land vernietigd en niemand deed iets. En nu duikt IS op en kan er ineens wel ingegrepen worden? Als IS weg is, dan blijft het Syri sche volk met Assad zitten. Voor de Thrken is meer sympathie. Ze hebben ook fouten gemaakt, maar ze hebben de oppositie altijd ge steund, onze gewonden ver pleegd. En de Turkse president Er- dogan blijft aandringen op het vertrek van Assad." Gaan de trainingen Syrië helpen? „Nee, ik ben heel pessimistisch over de toekomst van mijn land. Het haalt niets uit. Zolang het Westen ons niet echt op de grond wil helpen. Tegen IS en tegen As sad. Er wordt nu her en der in Sy rië en Irak wat uit de lucht op IS gebombardeerd. Wat is het resul taat? Mijn land wordt verder ver woest, maar IS raken ze er niet echt mee. Ik zou willen dat we drie jaar terug, tijdens het begin van de revolutie, hulp hadden ge kregen, toen was het nog een stuk simpeler. Maar als de wereld nog langer wacht, dan wordt alles nog complexer." Amal Clooney, Brits advocate en kersverse vrouw van Hollywood- acteur George, bracht deze week een driedaags bezoek aan Athene om de Griekse regering te advise ren over juridische stappen om de Parthenonsculpturen terug te krij gen van Groot-Brittannië. Het geschil draait om wat de En gelsen de Elgin Marbles noemen, ornamentele sculpturen die ooit het Parthenon sierden, de tempel voor de godin Athene in de Griek se hoofdstad. Het Parthenon wordt gezien als een van de be langrijkste cultuur-historische monumenten ter wereld. In het begin van de negentiende eeuw liet Lord Elgin, de toenmali ge ambassadeur van Groot-Brit tannië in het Ottomaanse Rijk, waar Athene destijds onder viel, de beelden verwijderen. Hij ver kocht ze aan 'de Britse regering. Uiteindelijk belandden ze in het British Museum in Londen, waar ze al decennia tot de topstukken behoren. Pure diefstal, zeggen de Grieken, die al jaren proberen de werken Dat argument lijkt steeds minder hout te snijden, helemaal sinds in 2009 het nieuwe en hypermoder ne Acropolismuseum open ging: een van de beste ter wereld, vol gens kenners. Demonstratief is er plek opengelaten voor de beelden in Londen. De echte reden van de Britten om aan de beelden vast te houden, is vermoedelijk dat teruggave een precedent zou scheppen. Veel in ternationaal vermaarde musea, waaronder het Louvre in Parijs, zouden bang zijn dat ze hun deu ren kunnen sluiten als ze hun bui tenlandse topstukken moeten te ruggeven. Advocate Clooney vindt het geen argument. „Een ruiter heeft bij voorbeeld zijn hoofd in Athene en zijn lichaam in Londen. De god Poseidon zag zijn torso ver deeld tussen Griekenland en het Verenigd Koninkrijk", zei ze na een rondleiding door het Acropo lismuseum. „Dit betekent dat nie mand de sculpturen in één stuk kan bewonderen, op de plaats waar ze vandaan komen. Het is tijd dat het British Museum er kent dat het onrecht lang genoeg heeft geduurd." De Griekse media volgden elke stap van Clooney waarbij de aandacht voor de goe de zaak enigszins verloren ging in discussies over haar schoenen, jur ken en lunches. ik ervan uit dat ik en jullie ten minste steun kunnen vinden in de wetenschap dat ik overleed als gevolg van mijn pogingen om lij den te verzachten en de grootste hulpbehoevenden te helpen'. Zijn ouders hebben alles gedaan om zijn ontvoerders ertoe bewegen hun zoon te sparen. Maar maan dag kreeg de familie een brief die las als een afscheid. 'Mentaal is dit het moeilijkste dat een mens kan doorstaan', schreef hij over zijn waarschijnlijke executie. terug te krijgen. De Britten bewe ren al die tijd dat het feit dat de kunstwerken überhaupt nog be staan, juist te danken is aan die 'diefstal'. Ze stellen dat Grieken land onvoldoende in staat is de sculpturen te conserveren. VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 AUGSBURG BERLIJN RABAT week bij Aleppo een raketlanceerinstallatie in stelling, foto Anadolu Agency/HH willen we!' door onze correspondent Thijs Kettenis ATHENE - Zelden zal een slepend, internationaal, juridisch conflict over cultureel erfgoed zo'n glamou- reuze wending hebben genomen. Kijk op vodafone.nl/4G Hét 4G netwerk Vodafone Power to you Abdul-Rahman (voorheen Peter) Kassig Amal Clooney, advocate Amal Clooney foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9