Duizenden motorrijders toeren dagje door Zeeuws-Vlaanderen Young Ones brengen weer 'vermaak met smaak' ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl De Herfstrit is één van de groot ste en meest bekende motorritten van België. Voor veel motorrijders is het de laatste rit van het sei zoen en dus kan de organisatie ie der jaar weer duizenden deelne mers inschrijven. Het hoogtepunt was 1999, toen 7000 motorrijders op pad gingen. Het dieptepunt was vorig jaar, toen er 1200 deelne mers waren. Velen haakten toen af vanwege de zware herfststorm. Bij het uitstippelen van de route heeft de organisatie voornamelijk oog voor het landschap. De Hart rijders proberen de deelnemers een route voor te schotelen waar bij ze tijdens hun tocht volop kun nen genieten van de omgeving. Meestal voert de tocht door Vlaan deren, maar dit keer dus voor een deel ook over de polderwegen in Zeeuws-Vlaanderen. „De combi natie van landelijke wegen met daarop enkele duizenden motor rijders, in soms zeer slechte weersomstandigheden, hebben er toe bijgedragen dat de Herfstrit een ware legende geworden is", zegt voorzitter Philippe Snoek. Een ploeg van 100 leden en 50 vrijwilligers staat klaar om alles in goede banen te leiden. Boven dien doen ze automatisch mee aan een loterij. De hoofdprijs is dit jaar een motorfiets Mash-Se- venty 125CC. De motorrijders kun nen zich tussen 8.00 en 11.00 uur inschrijven in een aantal kroegen op het dorpsplein in Moerzeke. Al 45 jaar serres en verbouwingen compleet voor u verzorgt door Veraso Bevrijdingstocht voert langs de kust Cadzand Cultureel en wan delclub Strandloper Bres- kens houden zondag de Be vrijdingstocht: langs de kust van Cadzand-Bad naar Bres- kens en terug, of andersom. De route is 30 kilometer lang. Starten kan bij de Hoo- ge Platen in Breskens én bij De Sporthal in Cadzand- Bad. Vanuit beide locaties is ook 15 of 7,5 kilometer te lo pen. Vertrekken vanaf 8 uur. Philip Catherine in Porgy&Bess De vermaarde Belgische jazz- gitarist Philip Catherine treedt zondagmiddag op in Porg&Bess in Terneuzen. Ca therine, die faam heeft ge maakt in heel Europa, be klimt regelmatig het po dium van het jazzcafé. Hij wordt op bas begeleid door Martin Wind. De twee pre senteren zondag in P&B hun cd New Folks. Het con cert begint om 15 uur. Kermis keert terug dankzij de fanfare De Young Ones, onder leiding van dirigent John Curfs, vieren dit jaar hun 25-jarig jubileum. En dus mocht een derde editie van de Winter Wonderland Diner show niet ontbreken, vonden de muzikanten. Marjon van Iwaarden uit Hein- kenszand is een veelzijdig zange res. Ze zong onder meer bij de groep 2Unlimited, Rent a Vip (een band van Babette van Veen) en Flairck. Ook was ze vorig jaar te zien op televisie bij The Voice of Holland. Samen met The Young Ones brengt Marjon van Iwaarden een serie bekende covers, muziek van Sinatra tot Trijntje Oosterhuis. Nanouck Brassers is één van de beste trompettisten van Neder land en daardoor een veelge vraagd lead-trompettist. Hij is ver bonden aan de Koninklijke Mari nierskapel. Met The Young Ones speelt hij onder meer Children of Sanchez, een bijzondere uitvoe ring van het Zuid-Amerikaanse Mas Que Nada en ook een paar ballads. De Young Ones beloven een 'spet terende' opening te verzorgen van het avondvullende muzikale en culinaire evenement. Zelf noe men ze het 'vermaak met smaak'. Het eten wordt verzorgd door Foodplaza. De after-party wordt verzorgd door de Winter Wonderland Big- band, gevormd uit uit leden van The Young Ones. De band speelt een afwisselend programma met 'dansbare muziek', van Glenn Mil ler tot recent repertoire. „Er is flink gerepeteerd om een leuk pro gramma te kunnen spelen", zegt Jessica Kramers. Dit weekend gaan The Young Ones naar Parijs. „Zaterdag spelen we in Disneyland, waar we een optreden hebben in Videopolis, en zondag spelen we in het Park Square du Temple, in het cen trum van Parijs. We zullen daar een groot deel muziek gaan spe len die we ook op de Dinnershow gaan uitvoeren." Kaarten voor de Winter Wonder land Dinershow zijn verkrijgbaar via de website van The Young Ones: www.the-young-ones.com. Fanfare St. Jan uit Sint Jan steen blaast zondag de ker mis in het dorp nieuw leven in. Dat gebeurt in nauwe sa menwerking met de familie Warrens. Op hun boerderij staan tal van attracties, zoals een springkasteel. Er wordt ijs en friet verkocht en een palingroker stookt haar rook- pot op. Ook voor volwasse nen is er van alles te doen. Verzamelochtend in feestzaal St Michiel De Kieldrechtse Verzame laarsvrienden houden zon dag een 'verzamelochtend' in feestzaal Sint Michiel in de Beukenlaan in Kield- recht De bijeenkomsten worden ook veelvuldig be zocht door Zeeuws-Vlaam se verzamelaars van de meest uiteenlopende objec ten. De deuren gaan open om 8.30 uur en om 12 uur weer dicht. VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Enkele duizen den motorrijders toeren zondag 26 oktober door Zeeuws-Vlaanderen tijdens de jaarlijkse toeristische mo torrit van VZW Hartrijders Ham- me. De opbrengst van het evene ment gaat naar de Vlaamse Vereni ging Autisme. Die heeft sinds de eerste rit in 1992 werd verreden in middels in totaal al 358.500 euro mogen ontvangen. Bedrijventerrein Oostpolderweg 1F, 4413 NN KRABBEN DUKE Tel. 0113-503484 info@veraso.nl www.veraso.nl Serres-koztjnen-ramen-deuren in aluminium en kunststof Rolluiken - Sereens - Zonnewering CADZAND/BRESKENS TERNEUZEN KAPELLEBRUG Dansen op muziek van de Winter Wonderland Bigband tijdens de after-party van een vorige editie van de Dinershow. foto Hugo Fermont door Eugène Verstraeten HULST - Zangeres Marjon van Iwaar- den en trompettist Nanouck Bras sers zijn de gastsolisten op de der de editie van de Winter Wonder land Dinnershow van het orkest The Young Ones in Hulst. De noordhal van het gemeenschaps centrum Den Dullaert wordt zater dag 20 december opnieuw omgeto verd tot een Winter Wonderland decor met sfeervolle verlichting en een dansvloer. Zo'n 500 bezoekers kunnen vanaf 18.30 uur een avond vullend programma van muzikaal entertainment en culinaire verwen nerij bijwonen. Zangeres Marjon van Iwaarden en trompettist Nanouck Brassers zijn de gastsolisten van de avond KIELDRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71