Activiteiten bij Kiwanis schenkt tien Geen hoofdprijs, in IJzendijke mille aan goede doelen modellenbureau Parkachtig karakter begraafplaatsen ZEEUWS-VLAANOEREN 29 vaiKeniershof #la wgI contract hii Zestig deelnemers aan bouwbeurs In gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst wordt van vrijdag 24 tot en met zondag 26 oktober een Bouwbeurs gehouden. Die telt 60 deelnemers, waaron der een aantal uit het Waas land. De beurs begint vrij dag om 18.00 uur. Van elk verkocht kopje koffie of thee gaat 50 cent naar Kika. Herfstwandeltocht met vier afstanden Wandelaars kunnen morgen in IJzendijke terecht voor de Herfstwandeltocht. Er is keuze uit 6,13,20 en 28 kilo meter. De routes gaan door de polders rond IJzendijke. Starten kan vanaf 8 uur van af het sportpark aan de Mau- ritsweg, finishen moet voor 17 uur. Deelname kost 2,50 euro. AARDENBURG Jaarconcert van fanfare in gymzaal De Aardenburgsche Fanfare geeft morgenavond het jaar- concert. Dat gebeurt in de gymzaal in Aardenburg. Zo wel de fanfare als de drum band treedt op. Thema is '145 jaar hèt mu ziek', verwijzend naar de leeftijd van de fanfare. Aanvang is om 20 uur, en tree is gratis. Zondagoptredens in 't Oude Raedhuis Voortaan zijn er ook op zon dagmiddag muzikale optre dens in café 't Oude Raed huis in Westdorpe. Komende zondag om 16 uur treedt het duo Little Boy Nightingale er op. Wouter Verhelst en vriendin Ilse van Dooren hebben een pas sie voor blues, rock roll, bluegrass en countrymu- ziek. Trio Telepatico geeft koffieconcert Trio Telepatico geeft zondag een koffieconcert in de raad zaal van het belfort in Sluis. Het drietal wordt gevormd door drie jonge, West- Vlaamse muzikanten op viool, cello en piano. Aanvang is om 10.30 uur, toe gang en koffie zijn gratis. Carrie Clarck treedt op in De Perk Carrie Clarck treedt zondag op in cultuurpaviljoen De Perk aan de Zeedijk bij Wals oorden. Ze wordt muzikaal begeleid door The Loneso me Lovers. Clarck, afkomstig uit het Amerikaanse Seattle, brengt een mix van country, folk en jazz. Aanvang is om 15.00 uur, toe gang gratis. IJZENDIJKE - De Valkeniershof aan de Klakbaan bij IJzendijke houdt in de herfstvakantie allerlei activi teiten. Morgen vanaf 19 uur vlie gen de uilen in het donker en ver telt Marjolein van Viegen griezel verhalen. Zondag om 14 uur is er een roofvogeldemonstratie. Dins dag en donderdag staan om 14 uur rondleidingen op het pro gramma. Woensdag vanaf 14 uur kunnen bezoekers vliegen met de roofvo gels en uilen, en zondag 26 okto ber geeft valkenier Marina Bliek vanaf 13 uur een workshop. Meer informatie is te vinden op www.valkeniershof.nl. Tijdens de quiz, die in het teken stond van 200 jaar Zeeuws-Vlaan deren, legden de quizmasters Pe pijn Nuyten en Frank van de Vij ver de deelnemers 50 vragen voor. Die waren deels gewijd aan de his torie van Zeeuws-Vlaanderen, maar ook aan hedendaagse poli tiek, cultuur en sport. Aan de Ken nis Quiz, gelardeerd met 'filmpjes uit de oude doos' en een optreden van het trio Gino en Sonja Buys- rogge en Jacko de Braai, namen ruim zeventig vierkoppige teams van bedrijven, organisaties en in stellingen deel. De eerste vijf in de uitslag mochten 10.500 euro verdelen onder drie goede doelen: Health to Empower (medische hulppost in Kenia), de Scouting Doorman Groep (nieuwbouw aan Otheense kreek) en Bron van Hoop (kinderspeeltoestellen). Winnaar van de quiz werd het team van het Scheldetheater, voor TAS'wa en Yara, SZV en de Lions. KOEWACHT - Tirza van Zweeden heeft gisteren naast de hoofdprijs gegrepen in de prestigieuze mo- dellenwedstrijd Elite Model Look. Toch ging de 16-jarige Koewacht- se niet met lege handen naar huis. „Ik heb een contract bij Elite gekregen", reageert ze opgetogen. „Dus als ik dat teken, gaan ze op zoek naar werk voor mij." Tirza is scholiere op het Reynaert- college in Hulst. Ze zit in 4vwo. „Ik wil sowieso eerst m'n school afmaken, voordat ik aan mijn mo- dellencarrière begin. Ik ben niet teleurgesteld dat ik niet heb ge wonnen. Ik heb een mooie prijs gekregen." SLUISKIL - Het zal niet van de ene op de andere dag zo zijn, maar van lieverlee moeten de begraaf plaatsen in de gemeente Terneu zen een uniform, parkachtig ka rakter krijgen. Waar er voorheen voor alle tien begraafplaatsen af zonderlijke regels waren, is er met een nieuwe verordening een lijn getrokken. De begraafplaats in Sas van Gent dient daarbij als voorbeeld. „Die ziet er het netst uit. Rustig, mooi en overzichte lijk. Op elk graf is vanaf nu zeven tig centimeter ruimte voor een monument. Binnen die ruimte mag alles, zolang het maar niet ho ger dan negentig centimeter is", vertelt beleidsmedewerker Eveli ne van der Hof. Grafdelver Danny Scheele vult haar aan. „De tijd dat de notaris een groter graf had dan de werkman is echt voorbij." Nieuwe constructies zorgen er voor dat nieuwe grafstenen niet meer kunnen verzakken. De ko mende maanden worden van nog te ruimen graven de grafstenen verwijderd. Van der Hof: „De ech te ruimingen van die graven doen we pas vanaf 2016. We beginnen dan op de begraafplaatsen waar echt ruimtegebrek is. Kindergra ven waarvan de termijnen zijn verlopen, laten we nog zeker tot 2022 ongemoeid. Tot die tijd kun nen nabestaanden zich nog altijd bij ons melden." VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 HULST IJZENDIJKE WESTDORPE SLUIS WALSOORDEN door Wout Bareman TERNEUZEN - Serviceclub Kiwanis Zeeuws-Vlaanderen heeft woens dagavond na afloop van de jaarlijk se Kennis Quiz in het Scheldethea- ter in Terneuzen iets meer dan tien mille geschonken aan drie goede doelen. door Raymond de Frel ruiming van graven in Sluiskil is in volle gang. Zodra de contouren van een kist te zien zijn, wordt handmatig verder gegraven, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69