ZEEUWS-VLAANDEREN Rund Jong en oud samen aan de slag Zonneweelde bij beste campings almanak 32 en 33 Terneuzen overlegt met ondernemers over permanente oplossing parkeren buitenlandse chauffeurs bij tunnel. Liedjes uit de oude doos k Grote namen komen graag naar voetbalschooi Noad'67 TERNEUZEN - Het plaatsen van che mische toiletten op de locaties in de gemeente Terneuzen waar bui tenlandse vrachtwagenchauffeurs het weekend doorbrengen, is. geen oplossing. Samen met het be drijfsleven, Havenbedrijf Zeeland Seaports en Logistiek Nederland moet naar een structurele oplos sing worden gezocht voor het 'wildparkeren' in de grensstreek. Tijdens de raadscommissie Omge ving, woensdagavond, bleek dat de gemeenteraad van Terneuzen zich grote zorgen maakt over de problemen, die zich niet alleen voordoen in Westdorpe, Sluiskil en Terneuzen maar eigenlijk in de hele grensregio. Wethouder Frank van Hulle meld de dat burgemeester Jan Lonink de kwestie diezelfde ochtend had aangekaart tijdens het driehoekso verleg van gemeente, justitie en politie. Er wordt bekeken hoe het 'wildparkeren' moet worden aan gepakt en op welk moment. Nu is er nog sprake van gedogen. De provincie heeft aangegeven dat Zeeuws-Vlaanderen in de na bije toekomst over minstens één permanente 'verzorgingsplaats' moet beschikken. De belangrijk ste locatie daarvoor is aan de oost kant van de Sluiskiltunnel. In het bestemmingsplan is daarmee reke ning gehouden. Er is ruimte gere serveerd voor een groot parkeer terrein inclusief tankstation. Van Hulle wees er na opmerkingen van Ellen de Neef (PvZ) wel op dat het gaat om een belangrijke entree van Terneuzen. Daar kun je niet volstaan met een groot, kaal parkeerterrein met een hok erop, vond de wethouder. Dat moet meer allure hebben,'moge lijk met wat extra bedrijvigheid. De belangstellende ondernemers hebben die boodschap van hem meegekregen. De tijd dringt want het vernieuw de wegenstelsel rond de tunnel staat op het punt in gebruik te worden genomen en de tunnel zelf gaat eind mei open. Volgens Van Hulle bestaat er ook belang stelling voor twee andere locaties aan de Axelse Sassing. De PvdA'er Johan van der Ha was benieuwd naar het advies van de Veiligheids regio Zeeland over de illegale par keerplaatsen. Volgens Van Hulle komt dat heel binnenkort. Hij was het met Rian de Feijter (TOP/GB) en Charles ten Hengel (D66) eens dat de problematiek tot ver over de grenzen reikt. De D66-er vond het een taak van de gemeente de transporteurs, die met hun chauffeurs voor een dub beltje op de eerste rang willen zit ten, te pressen zelf oplossingen te zoeken. WD-er Jan Sips pleitte voor een creatieve oplossing, die de regio zelfs economisch aantrek kelijker zou kunnen maken. NIEUWVLIET - Camping Zonne weelde in Nieuwvliet-Bad hoort bij de beste vijf'kampeer- en bun- galowbedrijven' van Nederland. Dat maakte branchevereniging Re- cron gisteren bekend. Gasten van recreatiebedrijven konden afgelopen zomer aange ven hoe hun vakantie was beval len. Er kwamen vijf genomineer den uit. Zonneweelde neemt het op tegen de campings 't Zand uit Alphen, Wedderbergen (Wedde), 't Posterbos (Posterholt) en De Paalberg (Ermelo). De winnaar wordt op 5 november bekend gemaakt. Wie in Amsterdam besluit om de HSL-trein naar Rotterdam te ne men en daar over te stappen op de trein naar Zeeland hoopt daarmee een half uur tijdwinst te boeken. Het loopt heel vaak miswaardoor je in de Maasstad het nakijken hebt. Zo ook onlangs toen vakantievier- ders op de beruchte trein stapten. Vanaf Amsterdam ging het met een slakkengangetje gereden. Geen nood, die achterstand zou vast wor den ingehaald op de HSL-baan tus sen Hoofddorp en Rotterdam. Niet dus. Oorzaak: „Er zit een zwaan in de spoortunnel", zo klonk het. Weer eens wat anders dan een rund op de rails. Dag tijdwinst! VRIJDAG 17 oktober 2014 25 - -• mm <1VI §y l/ï"Hmaiirnm-... Illegale truckers zijn grote zorg door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl dingen zoals haken en breien", vertelt welzijnswerker Vio- letta de Rooij, „en we wilden er ook basisscholieren bij be trekken. Dat is geslaagd, Het is zo leuk om te zien hoe ie dereen met elkaar omgaat. Kinderen zijn heerlijk onbevan gen. Veel ouderen die hier komen, hebben een beperking. Kinderen zien dat niet eens. Ze zijn gewoon samen gezel lig bezig." Lange Leve Kunst, onder begeleiding van kunstenares An- ja van Dorsselaer uit Vogelwaarde, loopt nog tot in april. Tot slot volgt een expositie, foto Peter Nicolai ZAAMSLAC - Jong en oud kunnen heel goed samengaan. In woonzorgcentrum De Molenhof in Zaamslag wordt el ke week het bewijs geleverd. Kinderen van basisschool De Torenberg en bewoners van het woonzorgcentrum zitten donderdagmiddag samen aan een lange tafel. Ze zijn alle maal druk in de weer met textielstiften, waarmee ze teke nen op witte stukken textiel. Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) heeft hen samengebracht in het kader van het project Lange Leve Kunst „We wilden eens wat anders doen dan de gewone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65