Serious Dining in het glazen huis bij Perrydok Provincie loopt risico met veer BEVELANDEN en THOLEN 31 Al 45 jaar serres en verbouwingen compleet voor u verzorgt door Veraso Zes studenten van de Hogeschool Zeeland zullen het restaurant run nen. „Mijn vriendin wilde graag een keer professioneel koken", zegt Kees Matthes, student van de Zeevaartschool. „Vorig jaar be dachten we dat het leuk zou zijn om dat tijdens Serious Request te doen, maar toen was het te laat. Dus doen we het nu." Dit jaar gaat de opbrengst van de actie van 3 FM naar projecten van het Rode Kruis om vrouwen te helpen die slachtoffer zijn gewor den van seksueel geweld. Het Vlis- singse initiatief, Serious Dining, is inmiddels aangemeld bij de lan delijke Glazen Huis actie. Het Vlissingse glazen huis naast het Dokje van Perry staat nog al tijd leeg. Het is gebouwd voor een horecabestemming, maar die is vooralsnog niet gevonden. „Het was wel een beetje een gedoe om het te mogen gebruiken", zegt stu dent Joep Vangeel. „Het huis is of ficieel nog van de gemeente, maar het gaat naar ontwikkelaar AW. Uiteindelijk heeft Marco van der Knaap van M2-makelaars het voor ons geregeld." Van 18 tot en met 23 december ser veren de studenten elke avond een viergangenmenu aan veertig eters. „Mensen kunnen kiezen tus sen vis, vlees of vegetarisch", zegt Vangeel. „Voor dertig euro per persoon, exclusief drankjes." De hele opbrengst gaat naar de actie, want voor bijvoorbeeld de ingre diënten zoeken de studenten sponsoren. De studenten kennen elkaar bijna allemaal van Marum Bibio, de stu dentenvereniging. Vangeel en Mat thes studeren allebei aan de Zee vaartschool. Anne Gijsbers, de We willen het allemaal netjes doen, maar klanten mogen weten dat we studenten zijn kok van Serious Dining, studeert Social Work. „We hebben alle maal wel wat horeca-ervaring", zegt Vangeel,. „Studenten werken nou eenmaal vaak in de bedie ning." „Op dit moment testen we het diner", zegt Matthes. „Bij de wekelijkse vergadering proberen we nu iedere keer gerechten uit. En dan geven we cijfers." „We proberen het een beetje sim pel te houden", zegt Matthes. „Maar toch ook chic. En we wil len het zo netjes mogelijk doen, maar je mag ook wel merken dat we studenten zijn als je komt eten bij ons." Reserveren is pas mogelijk vanaf half november. De studenten heb ben een website www.kominac- tie.nl/serousdining een facebook- pagina: www.facebook.com/ seriousdining Serviceflats houden open dag De Goese serviceflats De Schakel en De Horst houden zaterdag van 10.30 tot 15.00 uur een open dag. Diverse appartementen van bewo ners zijn te bezichtigen. En kele appartementen zijn per direct beschikbaar voor ver huur en zijn ook te bekij ken. Meer info: www.servi- ceflatdeschakelgoes.nl of www.serviceflatdehorst- goes.nl. Bijeenkomst over 'Het lint verbindt' De dorpsraad Kamperland- houdt op woensdag 29 okto ber vanaf 20 uur een bijeen komst over het project 'Het lint verbindf. Doel is verbe tering van de leefbaarheid op de Veerweg en de Noord straat. Tijdens de bijeen komst doet de dorpsraad ver slag van het proces tot nu toe. Daarnaast wil de dorps raad weten welke ideeën de bewoners zelf hebben. Halloweendag Pompoenwinkel De Pompoenwinkel.nl houdt zaterdag 25 oktober van 11 tot 16 uur Halloween dag op 't Hof Geersdijk aan de Geersdijkseweg 20 te Geersdijk. Kinderen kunnen er pompoenen uithollen en mee naar huis nemen. Ook kunnen ze de hele dag een pompoenmannetje maken. Voor meer informatie: www.depompoenwinkel.nl Recordprijzen voor bloedkoraal Tijdens een veiling bij Ven- duHuis de lager in Goes zijn woensdag recordprijzen be taald voor twee bloedkora len colliers. Eerst viel bij een vierrijig collier uit We nen de hamer bij 26.000 eu ro, volgens het veilinghuis de hoogste prijs ooit voor bloedkoraal. Later leverde een bloedkoralen collier uit Volendam met zeldzaam gro te kralen zelfs 30 mille op. Gedeputeerde Staten hebben in een plan van aanpak op een rijtje gezet waar aan moet worden vol daan om de exploitatie 1 januari te kunnen overnemen van Veolia Transport. Op 15 november moet duidelijk zijn of er sprake is van een 'go or no go' voor oprichting van de provinciale Westerschelde Ferry BV en voortzetting van de veerdienst direct na de jaarwisse ling. Lukt dat niet, dan wordt een beroep gedaan op Veolia om de huidige fast ferry langer in stand te houden. Een andere optie is dat de exploitatie wordt onderge bracht in een bestaande afdeling van de provincie, schrijven GS in hun plan van aanpak. Half novem ber wordt ook duidelijk welke dienstregeling gaat gelden. Vast staat al wel dat het aantal afvaar ten ongeveer tien procent (1650) minder wordt, op basis van het be schikbare budget. In de opzet wordt er onder meer rekening mee gehouden dat de contracten voor onderhoud van de schepen en de levering van brandstof duurder kunnen uitval len. GS zouden zich dan genood zaakt zien het aantal afvaarten te- •rug te brengen en de reizigersta rieven te verhogen. Niet uitgeslo ten wordt dat het budget tekort schiet om genoeg boten te laten varen. In dat geval wil het college vaste klanten voorrang geven in de spitsuren. De provincie wil het personeel van Veolia overnemen met be houd van arbeidsvoorwaarden en rechtspositie. Het gaat om 33,5 ar beidsplaatsen. Uitgangspunt is dat de provincie de exploitatie van het veer na vier jaar van de hand doet aan een commerciële onderneming. Blijkt tegen die tijd dat er geen belangstelling 'uit de markt' is, dan wordt de provincia le Westerschelde Ferry BV langer in stand gehouden. Veolia gaf eer der aan geen trek te hebben in ver lenging van de lopende concessie tegen de geldende condities. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 Bedrijventerrein Oostpolderweg 1F, 4413 NN KRABBENDIJKE Tel. 0113-503484 info@veraso.nl WWW.VeraSO.nl Serres-kozijnen-ramen-deuren in aluminium en kunststof Rolluiken - Sereens - Zonnewering Deelnemers Anne Gijsbers, Samara Hutting, Joep Vangeel en Kees Matthes bij het enige glazen huis in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VLISSINGEN - In de week voor Kerst mis is het glazen theehuis bij het Dokje van Perry op het Scheldeter- rein in Vlissingen omgebouwd tot restaurant. Kees Matthes, Serious Dining GOES KAMPERLAND GEERSDIJK GOES door Marcel Modde MIDDELBURG - Aan de voortzetting van het fiets-voetveer tussen Vlis singen en Breskens kleeft voor de provincie nog een groot aantal risi co's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63