Drie dagen vrachtauto's met grind door Goes Bookcrossing en servicepunten van bieb Tholen Walchers donker BEVELANOEN en THOLEN 29 %)en §oete/i9n^al It.. Spoorwegovergang afgesloten Groei en Bloei houdt herfstmarkt Groei en Bloei Goes e.o. houdt zaterdag een herfst markt, van ïo tot 16 uur bij Tuincentrum Nieuwen- huijse aan de Grindweg 70 in Yerseke. Er zijn kramen met onder meer pompoe nen en brocante, demonstra ties bloemschikken, een workshop herfstkrans ma ken en voor de kinderen knutselen met kastanjes. Franciscus' Zonnelied in beeld In het Kerkje van Ellesdiek te Ellewoutsdijk is zaterdag de expositie 'Zonnelied in beeld' te zien. Het Zonne lied van Franciscus van Assi- si wordt in beeld gebracht in schilderijen van wijlen Jan Scheffers, Harold Sar- neel en in keramische beel den van Martine Buitink. 't Kerkje is open tussen 13.30 uur en 16.00 uur. De toegang is gratis. Computerles Seniorenweb De Stichting Seniorweb Zuid-Beveland e.o. geeft een Basiscursus windows 8. De cursus beslaat acht lessen op dinsdag, van 21 oktober t/m 9 december. Kosten in clusief boek en koffie/thee: 100 euro. De cursus is in Ons Dorpshuis te Kruinin- gen. Informatie en aanmel den: Ian Louwerse e-mail: jan@louklu.nl of 0622827625. Delta Generation Re-United speelt De band Delta Generation Re-United speelt zaterdag in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke vanaf 20.30 uur. De band brengt num mers van onder meer Cree- dence Clearwater Revival, Rolling Stones, Joe Cocker en Bruce Springsteen. In het voorprogramma staat de for matie PFL-Coverband. Kaar ten kan men reserveren via het emailadres: delta_ gen 2014 @zeelandnet.nl. door Luc Oggel Maar de oude stenen moeten eerst worden afgevoerd. Dat ge beurt komende zondag, woens dag en donderdag. Tussen 07.00 's-ochtends en 19.00 uur 's avonds rijdt er zondag acht keer per uur een transport, op woensdag en donderdag ongeveer vier keer per uur. De'oude ballast wordt naar het havenindustriegebied getrans porteerd, waar het in een schip wordt geladen. De exacte route van de vrachtau to's is nog niet bekend, zegt Emi- le de Kok van de afdeling Vergun ning en Handhaving van de ge meente Goes. „Het kan bijvoor beeld via de Anthony Fokker straat, A256 en vervolgens de Ringbaan-West." Acht vrachtau to's per uur lijkt veel, maar vol gens De Kok is dat maar een frac tie van de normale verkeersinten siteit. Omwille van de verkeersvei ligheid zet de gemeente Goes wel verkeersregelaars in op druk ke (re) punten. Nu lijkt het komende groot onder houd een hele operatie, maar die stelt niet zo veel voor in vergelij king met de mega-operatie die ruim zes jaar geleden plaatsvond. In het voorjaar van 2008 was er een maand lang geen treinverkeer mogelijk in Zeeland. Het ging toen om de omvangrijkste spoor- onderhoudsklus die ooit in Neder land was uitgevoerd. Vijftig van het in totaal zeventig kilometer lange traject tussen Vlissingen en Bergen op Zoom, de 'Zeeuwse lijn', ging destijds op de schop. Ook toen werden spoor, grind, wissels, overwegen en op sommi ge trajecten ook de bovenleiding vervangen. Dat was een klus die ongeveer eens in de zestig jaar nodig is. 1\is- sendoor voert ProRail ook nog deelprojecten uit en daar valt bij voorbeeld het onderhoud van ko mende week onder. Dit scenario gaat uit van de om vorming van de huidige biblio theekvestigingen in Sint-Anna- land, Sint Philipsland en Sint-Maartensdijk in servicepun ten. Datzelfde geldt voor Tholen, maar daar is de precieze locatie af hankelijk van de ontwikkeling van Westerpoort. Ook in alle an dere kernen komen servicepun ten van de bibliotheek, waar pas houders hun bestelde boeken kun nen ophalen en wegbrengen. Maar waar ook, met hulp van vrij willigers, sprake zal zijn van een ontmoetingsplek, leestafel met een krant en tijdschriften, een kleine boekencollectie (circa 100 stuks) en ondersteuning bij het gebruik van de computer. Daar naast wordt met dit scenario het fenomeen 'bookcrossing' op Tho len gelanceerd. Bibliotheek Oos- terschelde schenkt de (volwasse nen) boekcollectie aan de Thoolse samenleving. Deze boeken - 20 tot 25.000 stuks - kunnen vrijelijk door iedereen (kosteloos en zon der registratie) worden meegeno men, maar er kunnen ook weer boeken worden gedeponeerd. Met deze aanpak wordt onder meer in gesprongen op de behoefte die er is aan het 'fysieke' boek. Nadat de gemeenteraad van Tho len in 2013 besloot flink te snijden in het bibliotheekwerk (275.000 euro jaarlijks op een budget van circa 675.000 euro) heeft Biblio theek Oosterschelde vier scena rio's voor de bibliotheek van de toekomst opgesteld. Eén van deze scenario's is aan de 1700 bieble- den voorgelegd, waarop 301 pas houders een reactie instuurden. Hun opmerkingen inspireerden tot het uitwerken van een vijfde scenario, wat nu de voorkeur van het college heeft. Alle vijf scena rio's hebben overigens gemeen dat zij zwaar inzetten op jeugd van o tot en met 12 jaar. Dat ge beurt onder meer door de inzet van leesconsulenten op scholen. Het is nog niet bekend wat de ge volgen van de bezuinigingsopera tie zijn voor de medewerkers van de Thoolse bibliotheek, omdat dat afhankelijk is van het scenario dat de raad kiest. Maar dat er mede werkers zijn die hun werk of werkplek verliezen, staat vast. VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 ZONE 20- IO/21h t/m 21- K3/Ö7h [21-10/i6h t/m 22-10/07h l25-10/0Iht/m,26-10/05h YERSEKE ELLEWOUTSDIJK KRUININGEN KRABBENDIJKE zonder treinen GOES - Bij het station en ten oos ten van Goes wordt het spoor over een lengte van anderhalve kilome ter vernieuwd: de rails, raildempers en het spoorgrind, de ballast. Dit beeld, hier bij de overgang Van Hertumweg in Goes, doet zich vanaf zaterdag in Zeeland negen dagen lang niet door Esme Soesman THOLEN - Bibliotheekservicepunten in alle Thoolse kernen én het be schikbaar stellen van de huidige (volwassen) boekcollectie van de bibliotheek voor 'bookcrossing'. Het is het scenario waar het colle ge van B en W van de gemeente Tholen de voorkeur aan geeft in de grootscheepse bezuinigingsopera tie die het bibliotheekwerk op Tho len wacht. De bibliotheek staat op de agenda van de commissie sa menleving, die wordt gehou den op dinsdag 4 november BAK! WEEKENDAANBIEDING 1.50 www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61