Supermarkten zondag definitief korter open Tholen maakt nieuwe regels knalapparatuur lil I I I Eerste tekorten voor jeugdzorg dagen al op Noord-Beveland Bevrijdingsfietsroute over de Brabantse Wal I I JtPessmra 28 BEVELANDEN en THOLEN SPOORWERKZAAMHEDEN Spoor vanaf morgen negen dagen plat door werkzaamheden tussen Vlissingen en Kruiningen-Yerseke. M EF Net als in de commissievergade ring van twee weken geleden stonden coalitie en oppositiepar tijen PvdA, D66, SP, Partij voor Goes en Groenlinks in de discus sie lijnrecht tegenover elkaar, al liet VVD-fractievoorzitter Dick van der Velde er geen twijfel over bestaan dat zijn partij het liefst zou zien dat het aan ondernemers zelf wordt overgelaten om op zon dag open te zijn. „Maar de werke lijkheid is dat de christelijke par tijen net iets meer zetels hebben gekregen. Wellicht krijgen wij de volgende periode weer wat meer onze zin. Tot die tijd is dit een heel redelijk en werkbaar compro mis." Henk Hoogerland consta teerde dat er binnen de raad een duidelijke meerderheid voor ko pen op zondag is. „En dan toch zo'n voorstel. Als we dit aanne men, wat zal gebeuren, dan gaan we voorbij aan wat inwoners wil len." D66'er Pieter Romijn sprak van 'polarisering'. „Dit is machts vertoon. Economische waarde mag nooit een motief zijn, levens beschouwing evenmin." De SP had met name moeite met het feit dat de huidige verordening (van ïo.oo tot 18.00 uur) nog vrij recent is. „We hebben toch wel een beetje de verantwoordelijk heid om stabiel beleid te voeren." Twee amendementen van Groen links haalden het niet. De partij wilde - waarschijnlijk tegen beter weten in - proberen of een meer derheid was te porren voor ope ningstijden van 09.00 uur tot en met 18.30 uur en anders tussen diezelfde tijdstippen, maar dan met een maximum van vijf aan eengesloten uren. Burgemeester René Verhulst stelde dat 'de meest ideale oplossing er niet is'. „Dit is politiek." De gemeente Tholen heeft daar voor in overleg met de ZLTO nieu we beleidsregels opgesteld. Door de aanpassing van de APV (Alge mene Plaatselijke Verordening) kunnen dan volstaan met het doen van een melding van de knalapparatuur bij de gemeente. Gebruikers van knalapparatuur moeten tot het moment dat de APV door de gemeenteraad is aan gepast nog wel een ontheffing aanvragen, maar die aanvraag zal al wel getoetst worden aan de re gels van de melding. Deze regels gelden niet voor het gebruik van hagelkanonnen (antihagelgenera- toren). Agrarische ondernemers mogen niet zomaar en niet onbe perkt hun knalapparatuur gebrui ken. Hier moet minimaal één dag van te voren melding van worden gedaan bij de gemeente. De appa ratuur mag vervolgens alleen ge bruikt worden onder bepaalde voorwaarden. Meer informatie is te vinden op de website van de ge meente Tholen, www.tholen.nl. Op de website is ook een meldin genoverzicht te vinden. Aan de hand hiervan kunnen omwonen den kijken of een agrarische on dernemer een melding heeft ge daan. Zo ja, dan mogen (afhanke lijk van de melding) één of meer dere knalapparaten zes tot tien weken gebruikt worden. Wanneer het tijdsbestek langer is of niet aan andere voorwaarden voldaan wordt, kan er een klacht worden ingediend bij de gemeen te. GOES - Spoorwegbeheerder Pro- Rail brengt het luchtig: „Gaat u uitwaaien in Zeeland? Houdt dan rekening met dertig tot zestig mi nuten langere reistijd." Reizigers zijn gewaarschuwd: van af morgen tot en met 26 oktober rijden er geen treinen tussen Vlis singen en Kruiningen-Yerseke en omgekeerd vanwege groot onder houd op dat traject. Gedurende negen dagen vervoeren NS-stop- en snelbussen passagiers tussen beide stations. De stremming is al ruim van tevo ren aangekondigd en via allerlei kanalen kenbaar gemaakt, maar voor sommigen komt het toch nog als een verrassing. Bij recrea- tiebedrijf Omnium (voormalig Sportpunt Zeeland) in Goes bij voorbeeld, waar het al weer een beetje was 'weggezakt'. Of het te merken zal zijn aan het aantal be zoekers, moet blijken. Maar niet alleen voor toeristen en dagjesmensen die de herfstvakan tie willen aangrijpen voor een be zoek aan Zeeland met het open baar vervoer is het even tobben. Ook voor automobilisten is met name Goes tijdelijk minder goed bereikbaar doordat de spoorweg overgangen op bepaalde tijden zijn afgesloten. De omleidingsrou tes worden met borden aangege ven. Verkeerswethouder Loes Meeuwisse denkt niet dat de aan zienlijk langere reistijd mensen zal weerhouden om naar Goes te komen. Volgens haar zijn de werk zaamheden juist in de herfstva- OVERGANGEN GOES DICHT kantie gepland om zo forenzen en studenten te ontzien en dus de overlast voor die groep te beper ken. Het voorkomen van storingen en verhogen van de veiligheid zijn de belangrijkste redenen voor het groot onderhoud aan de Zeeuwse lijn. En hoewel ook bij station Vlissingen de rails, dwarsliggers en spoorgrind (ballast) over een lengte van twee kilometer wor den vernieuwd, concentreren de werkzaamheden zich vooral in en bij Goes, want daar speelt nog een ander belangrijk aspect een rol: het terugdringen van geluids- en trillingshinder voor aanwonen- den. De lijn loopt dwars door de stad. De trillingsoverlast vermin dert volgens ProRail door het ver wijderen van overbodige spoorlij nen en wissels, het vervangen van de houten dwarsliggers door betonnen exemplaren, het plaat sen van raildempers en het verwij deren of vernieuwen van elektri sche scheidingslassen. Een andere maatregel, namelijk het plaatsen van geluidsscher men, laat nog op zich wachten: dat gebeurt pas in 2016 en 2017. Wanneer de kruiswissel bij de Zelleweg-Patijnweg wordt wegge haald, is nog altijd niet bekend. WERKZAAMHEDEN AAN HET SPOOR - ssingen Van Ham sprak over een toevloed aan hulpverzoeken in de laatste periode van het jaar, met name in jeugdzorg, een nieuwe taak van de gemeenten. „We bekijken per week of we nog voldoende uren hebben. Het kan zijn dat we u vra gen om uitbreiding." Wethouder Anja Slenter beaamde dat als het rijksbudget voor de gemeente niet voldoende blijkt, om extra geld gevraagd wordt, zoals is afge sproken met de gemeenteraad. „We laten niemand aan de deur staan", verzekerde zij. De werkgroep SP Noord-Beve land deed met Ria Hurkens als in spreker een dringende oproep aan de raad om op te passen voor mo gelijke sloopplannen bij woning bouwcorporatie RWS. De RWS wil het huurwoningbestand op Noord-Beveland met 79 voormali ge Woonzorghuizen verminde ren. Of dit door sloop, renovatie of verkoop gebeurt is formeel nog niet bekend. Uit een enquête van de SP blijkt dat 79,2 procent van de ondervraagde huurders renova tie wil (dus geen sloop) en dat 18,7 procent achterstallig onder houd constateert. Ruim de helft van de vragenlijsten kwam inge vuld terug, zei Hurkens. Zij vroeg de raad geen afspraken te maken met RWS zonder het huurdersco mité gehoord te hebben. RWS heeft aangekondigd in november de huurders nader te informeren; raad en college worden apart geïn formeerd door RWS. VW Brabantse Wal biedt ter ere van de bevrijding de route over de Brabantse Wal gratis aan. Deze is verkrijgbaar van 20 tot en met 27 oktober bij VW Brabantse Wal en de VW agentschappen in Steenbergen en Hoogerheide. Bergen op Zoom werd op 27 okto ber 1944 bevrijd door de Canade- zen. In het kader van de bevrij ding zijn er twee fietsroutes uitge zet. De zuidelijke fietsroute is 50 kilometer en voert langs verschil lende schuilplaatsen, herdenkings monumenten, restanten van bun kers en gedenkwaardige plaatsen in de gemeenten Bergen op Zoom, Woensdrecht en Wouwse Plantage. De noordelijke route van 36 kilometer doet Bergen op Zoom, Halsteren, Lepelstraat en de gemeente Steenbergen aan. Ze voeren langs pleinen, monumen ten, bruggen, oorlogsgraven, ker ken en door dorpskernen. De rou te is uitgezet op basis van het fïetsknooppuntennetwerk. EF door Luc Oggel GOES - De supermarkten in Goes zijn vanaf 1 januari definitief korter open op zondag. Zoals verwacht stemden coalitiepartijen CDA, SGP-CU en WD gisteravond in met het collegevoorstel om zon dagsopenstelling toe te staan van 13.00 tot 18.00 uur. Nu is dat nog drie uur langer, van 10.00 tot 18.00 uur. THOLEN - Agrarische ondernemers in de gemeente Tholen hoeven van af december geen ontheffing meer aan te vragen voor het gebruik van knalapparatuur om schade aan vruchten en gewassen door vogels te voorkomen. Herfstvakantie door Luc Oggel Oostmolenweg: za 8.00 uur tot di 7.00 uur. Buys Ballotstraat: za 01.00 uur tot ma 20.00 uur Kloetingseweg: za 01.00 uur tot 9.00 uur; zo 4.00 uur tot 12.00 uur; ma 21.00 uur tot di 7.00 uur; di 21.00 uur tot ma 27 okt 5.00 uur. V. Hertumweg: ma 21.00 uur tot di 7.00 uur; di 16.00 uur tot wo 7.00 uur; za 25 okt 01.00 uur tot zo 26 okt 5.00 uur. Meer informatie voor (trein)reizigers is te vinden op de websites www.ns.nl/treinverkeerzeeland en www.goes.nl/werkinuitvoering ProRail voert vanaf morgen groot onderhoud uit aan het spoor in Zeeland. Om die reden rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Kruiningen van zaterdag 18 tot en met zondag 26 oktober. De NS zet bussen in om de reizigers te vervoeren. - 8a%.^r»Bij het station worden rx\m rails, dwarsliggers en spoorgrind vernieuwd «li 4 ".j Overweg bij de Kloetingseweg ffSj (Ockenburgh) m wordt vernieuwd Bij het station worden rails, dwarsliggers en spoorgrind vernieuwd Ten oosten van Goes worden over een traject van 1,5 kilometer raildempers aangelegd infographic Rob Paardekam bron Prorail door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De kans is reëel dat de raad Noord-Beveland extra geld voor meer menskracht in het So ciaal Team wordt gevraagd. Dat bleek gisteren in de gemeente raadsvergadering uit de toelichting die beleidsambtenaar Esther van Ham gaf op de inrichting van het Sociaal Domein voor zorg, jeugd zorg en welzijn in de gemeente. HOOGERHEIDE - Ter gelegenheid van het feit dat het in oktober exact 70 jaar geleden is dat de westhoek van Noord-Brabant is be vrijd, worden daar verschillende ac tiviteiten gehouden. Een ervan is de publicatie van een bevrijdings fietsroute over de Brabantse Wal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60