m sm T Serious Dining in het glazen huis in Vlissingen Podium Reimerswaal krijgt toch weer subsidie van gemeente I 30 SCHOUWEN-DUIVELAND SPOORWERKZAAMHEDEN Spoor vanaf morgen negen dagen plat door werkzaamheden tussen Vlissingen en Kruiningen-Yerseke. Fotograaf Correspondenten H\\vJ> Vlissingen Zes studenten van de Hogeschool Zeeland zullen het restaurant run nen. „Mijn vriendin wilde graag een keer professioneel koken", zegt Kees Matthes, student van de Zeevaartschool. „Vorig jaar be dachten we dat het leuk zou zijn om dat tijdens Serious Request te doen, maar toen was het te laat. Dus doen we het nu." Dit jaar gaat de opbrengst van de actie van 3 FM naar projecten van het Rode Kruis om vrouwen te helpen die slachtoffer zijn gewor den van seksueel geweld. Het Vlis- singse initiatief, Serious Dining, is inmiddels aangemeld bij de lan delijke Glazen Huis actie. Het Vlissingse glazen huis naast het Dokje van Perry staat nog al tijd leeg. Het is gebouwd voor een horecabestemming, maar die is vooralsnog niet gevonden. „Het was wel een beetje een gedoe om het te mogen gebruiken", zegt stu dent Joep Vangeel. „Het huis is of ficieel nog van de gemeente, maar het gaat naar ontwikkelaar AW. Uiteindelijk heeft Marco van der Knaap van M2-makelaars het voor ons geregeld." Van 18 tot en met 23 december ser veren de studenten elke avond een viergangenmenu aan veertig eters. „Mensen kunnen kiezen tus sen vis, vlees of vegetarisch", zegt Vangeel. „Voor dertig euro per persoon, exclusief drankjes." De hele opbrengst gaat naar de actie, want voor bijvoorbeeld de ingre diënten zoeken de studenten sponsoren. De studenten kennen elkaar bijna allemaal van Marum Bibio, de stu dentenvereniging. Vangeel en Mat thes studeren allebei aan de Zee vaartschool. Anne Gijsbers, de kok van Serious Dining, studeert Social Work. „We hebben alle maal wel wat horeca-ervaring", zegt Vangeel. „Studenten werken nou eenmaal vaak in de bedie ning." „Op dit moment testen we het diner", zegt Matthes. „Bij de wekelijkse vergadering proberen we nu iedere keer gerechten uit. En dan geven we cijfers." „We proberen het een beetje sim pel te houden", zegt Matthes. „Maar toch ook chic. En we wil len het zo netjes mogelijk doen, maar je mag ook wel merken dat we studenten zijn als je komt eten bij ons." Reserveren is pas mogelijk vanaf half november. De studenten heb ben een website www.kominac- tie.nl/serousdining een facèbook- pagina: www.facebook.com/ seriousdining GOES - Spoorwegbeheerder Pro- Rail brengt het luchtig: „Gaat u uitwaaien in Zeeland? Houdt dan rekening met dertig tot zestig mi nuten langere reistijd." Reizigers zijn gewaarschuwd: van af morgen tot en met 26 oktober rijden er geen treinen tussen Vlis singen en Kruiningen-Yerseke en omgekeerd vanwege groot onder houd op dat traject. Gedurende negen dagen vervoeren NS-stop- en snelbussen passagiers tussen beide stations. De stremming is al ruim van tevo ren aangekondigd en via allerlei kanalen kenbaar gemaakt, maar voor sommigen komt het toch nog als een verrassing. Bij recrea- tiebedrijf Omnium (voormalig Sportpunt Zeeland) in Goes bij voorbeeld, waar het al weer een beetje was 'weggezakt'. Of het te merken zal zijn aan het aantal be zoekers, moet blijken. Verkeerswethouder Loes Meeu- wisse denkt niet dat de aanzien lijk langere reistijd mensen zal weerhouden om naar Goes te ko men. Volgens haar zijn de werk zaamheden juist in de herfstva kantie gepland om zo forenzen en studenten te ontzien en dus de overlast voor die groep te beper ken. Maar niet alleen voor toeristen en dagjesmensen die de herfstvakan tie willen aangrijpen voor een be zoek aan Zeeland met het open baar vervoer is het even tobben. Ook voor automobilisten is Goes tijdelijk minder goed bereikbaar OVERGANGEN GOES DICHT WERKZAAMHEDEN AAN HET SPOOR doordat de spoorwegovergangen op bepaalde tijden zijn afgesloten. De omleidingsroutes worden met borden aangegeven. Wat betreft de werkzaamheden aan het spoor zijn het voorkomen van storingen en verhogen van de veiligheid de belangrijkste rede nen voor het groot onderhoud. En hoewel ook bij station Vlissin gen de rails, dwarsliggers en spoorgrind (ballast) worden ver nieuwd, concentreren de werk zaamheden zich vooral in en bij Goes, want daar speelt nog een an der belangrijk aspect een rol: het terugdringen van geluids- en tril- lingshinder voor aanwonenden. De lijn loopt dwars door de stad. De trillingsoverlast vermindert volgens ProRail door het verwijde ren van overbodige spoorlijnen en wissels, het vervangen van de houten dwarsliggers door beton nen exemplaren, het plaatsen van raildempers en het verwijderen of vernieuwen van elektrische scheidingslassen. Een andere maatregel, namelijk het plaatsen van geluidsscher men, laat nog op zich wachten: dat gebeurt pas in 2016 en 2017. Wanneer de kruiswissel bij de Zelleweg-Patijnweg wordt wegge haald, is nog altijd niet bekend. Jacques Boonman van Podium Reimerswaal is blij met het voor stel, maar noemt het resterende bedrag 'een druppel op de gloeien de plaat'. „We moeten hard aan de bak om sponsors te werven." WD-wethouder Izak Vogelaar hoopt met het voorstel een streep onder de discussie te zetten die precies een jaar geleden losbarst te. Toen stemde een nipte meer derheid van de gemeenteraad in met een voorstel van Leefbaar Rei merswaal om de subsidie aan Po dium volledig te schrappen. Jacques Boonman tekende be zwaar aan en zette de discussie op scherp door vlak voor de ver kiezingen een protestavond te houden waarop met name fel werd uitgehaald naar de SGP. In de coalitieonderhandelingen was Podium een heet hangijzer. Vogelaar had zich als WD-fractie- voorzitter vierkant geschaard ach ter Podium. De SGP, die altijd al principieel tegen de subsidie was, voelde er niets voor om de club van Booman financieel te steu nen. Er rolde een compromis uit waarin stond dat alleen gerechte lijke uitspraken kunnen leiden afbouw/vermindering van de ge meentelijke bijdrage. Die gerech telijke uitspraak kwam in augus tus. De rechter stelde dat de ge meente het recht heeft om subsi dies stop te zetten, maar dat een afbouwregeling op z'n plaats was. Vogelaar verwacht dat het raads voorstel om Podium weer structu reel te. subsidiëren op voldoende steun kan rekenen in de raad. De PZC is voor de editie Schouwen-Dui- veland op zoek naar een professionele nieuwsfotograaf. Ben jij creatief, flexibel en heb je oog voor wat mensen be weegt? Reageer dan. In de kernen op Schouwen-Duiveland zoeken we correspondenten. Heb je een neus voor nieuws, kun je schrijven, of heb je regelmatig tips? Meld je bij ons. Inlichtingen: Ernst Jan Rozendaal, chef regioredactie, 0118-434021 e.rozendaal@pzc.nl Ten oosten van Goes worden over een traject van 1,5 kilometer raildempers aangelegd ProRail voert vanaf morgen groot onderhoud uit aan het spoor in Zeeland. Om die reden rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Kruiningen van zaterdag 18 tot en met zondag 26 oktober. De NS zet bussen in om de reizigers te vervoeren. Bij het station worden rails- dwars|i8§ers en "rTiA f,1» BB cnrtnrarinH v/prnipi ivA/r spoorgrind vernieuwd Overweg bij de Kloetingseweg (Ockenburgh) wordt vernieuwd *5 ij het station worden lils, dwarsliggers er spoorgrind vernieuwd infographic Rob Paardekam bron Prorail Herfstvakantie Vier van de zes: Anne Gijsbers, Samara Hutting, Joep Vangeel en Kees Mat- thes bij het enige glazen huis in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VLISSINGEN - In de week voor Kerst mis is het glazen theehuis bij het Dokje van Perry op het Scheldeter- rein in Vlissingen omgebouwd tot restaurant. door Luc Oggel Oostmolenweg: za 8.00 uur tot di 7.00 uur. Buys Ballotstraat: za 01.00 uur tot ma 20.00 uur Kloetingseweg: za 01.00 uur tot 9.00 uur, zo 4.00 uur tot 12.00 uur; ma 21.00 uur tot di 7.00 uur; di 21.00 uur tot ma 27 okt 5.00 uur. V. Hertumweg: ma 21.00 uur tot di 7.00 uur; di 16.00 uur tot wo 7.00 uur; za 25 okt 01.00 uur tot zo 26 okt 5.00 uur. Meer informatie voor (trein)reizigers is te vinden op de websites www.ns.nl/treinverkeerzeeland en www.goes.nl/werkinuitvoering door Joeri Wisse KRUININGEN - Als het aan het colle ge van B en W ligt, krijgt Podium Reimerswaal vanaf volgend jaar weer subsidie om voorstellingen te organiseren in de gemeente. In 2015 krijgt Podium 15.000 euro, daarna wordt dit bedrag afge bouwd tot 10.000 euro. FZC ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56