Trainers van naam komen graag naar Voetbalschool SPORT 37 oud-internationals Klaas Nunin- ga en doelman Frans de Munck in de organisatie zaten, naar Parijs. „We speelden tegen Italiaanse, Duitse en Franse ploegen. Daar door ontstonden er ook contac ten", meent De Maat (63). Parijs betekende de start van een in drukwekkende serie voetbalrei- zen naar de Verenigde Staten, Chi na, Thailand, Peru, Brazilië, Zuid-Afrika, Schotland, Honga rije en de bekendste Europese ste den. Saman: „Alleen in Thailand hebben we niet gevoetbald. In Amerika speelden we twee wed strijden in Californië. Er werden tv-opnamen gemaakt en een Ne derlandse veeboer maakte een reis van vijfhonderd kilometer om ons te zien. Louis van Gaal had kort daarvoor bij een van de ploegen een clinic gegeven." Om het toernooi in Graauw te doen slagen moest er een beroep worden gedaan op veel mensen. „We hadden zestig vrijwilligers en alle medewerking van de voet balclub. Er waren sportmasseurs en altijd voldoende scheidsrech ters. Ook de voorzitter van de Oekraïense bond floot. We moes ten het verblijf van de Russen en de Oekraïeners, waarvoor visums werden geregeld, melden aan de Nederlandse ambassade. We had den een Poolse vriendin als tolk", weet Saman. Daarnaast waren er de nodige nevenactiviteiten. De deelnemers werden onderge bracht in tenten, bij een kampeer boerderij, camping De Vogel en bij bed- en breakfast-accommoda- ties. Het vergde veel energie van de organisatie. In 2005 maakte een naar incident met een team uit Slowakije abrupt een einde aan het toer nooi. Saman zegt toen erg te zijn geschrokken. „Zij liepen met mes sen rond en vielen meisjes lastig. Het was de bekende druppel." Hij deed aangifte bij de politie. De Maat geeft nog een oorzaak aan. „We hadden achttien edities een beroep gedaan op dezelfde men sen. De ouderen stopten, maar we kregen er geen vervangers voor te rug." In 2011 werd nog een reünie met achttien teams gehouden. Een hoogtepunt vormde het 25-jarig jubileum met de Lowland Games en als uitsmijter de Nederlandse rockband Golden Earring. Daar uit vloeide Graauwrock voort, waarvan Saman stichtingsvoorzit ter is. IZV heeft nog dertig leden en twee zaalvoetbalploegen in de recreatieve competitie. „We bewa ren herinneringen aan een prach tige tijd", verzekeren ze. Het veer tigjarig jubileum wordt 24 okto ber gevierd met een bezoek van le den en oud-leden aan het Ant werps festival. Tien jaar geleden begon het met een clinic van Dennis en Gérard de Nooijer. Daarna werd de Voet balschool, voor kinderen tussen zes en twaalf jaar, langzaam maar zeker uitgebreid. „In de loop der jaren hebben we ons netwerk steeds verder opgebouwd", vertelt Theo Gorissen, één van de organi satoren van het eerste uur. „Als we nu nieuwe trainers bellen, dan weten ze vaak dat collega's al eerder bij ons zijn geweest." Noad'67 heeft een flinke hoeveel heid sponsors. Sommigen geven 25 euro, anderen duizend euro. Maar veel kan de club de trainers niet bieden. Gorissen: „'Als je rijk wilt worden dan moet je thuisblijven', zeggen we tegen hen. Maar als ze het leuk vinden om kinderen iets te leren en hen plezier te laten heb- PROCRAMMA VOETBALSCHOOL NOAD'67 ben, dan zijn ze van harte wel- koip." Dat geldt ook voor Danny Blind, de Souburger die assistent bondscoach is. Hij komt woens dag naar Sint Philipsland. „We hebben zijn zaakwaarnemer bena derd en het was binnen een paar dagen rond", vertelt Theo Goris sen. Zijn organisatiecomité is ook nog in staat om geld in te zamelen voor het goede doel. Dit jaar is dat Spieren voor Spieren. „We proberen de deelnemers aan de Voetbalschool duidelijk te ma ken dat er ook kinderen zijn die niet mee kunnen doen omdat ze gehandicapt of ziek zijn. We laten ze op woensdag samen met elkaar sporten. Zo leren ze met elkaar sa men te werken en elkaar te begrij pen." Er doen 107 kinderen mee aan de voetbalschool. Zo'n 35 kinderen zijn lid van Noad'67, de anderen komen van andere clubs uit Zee land en uit West-Brabant. Zaalvoetballers van Jong Oranje in Goes De zaalvoetballers van Jong Oranje spelen op maandaga vond 8 december in Goes een vriendschappelijke inter land tegen de leeftijdgeno ten van Jong België. In Om nium, het voormalige Sport- punt Zeeland, wordt deze 'jonge' Derby der Lage Lan den om 19.00 uur gespeeld. De laatste keer dat deze teams elkaar troffen, was tij dens het EK van 2008 in Rus land. Toen won Oranje met 1-6. Kerkhove weer in halve finales Tennisster Lesley Kerkhove heeft voor de derde keer in 2014 de halve finales van een 25.000 dollartoernooi be reikt. De 22-jarige Zierikzee- se was gisteren in Bangkok in de kwartfinale te sterk voor de Thaise Varatchaya Wongteanchai. Het werd na een gevecht van zo'n tweeënhalf uur 7-6 3-6 6-2. Kerkhove kwam dit jaar in Essen en Aschaffenburg ook al tot de laatste vier. Stybar valt opnieuw zwaar in Ardooie Zdenek Stybar is gisteren hard gevallen tijdens de Ker- miscross van Ardooie. De re gerend wereldkampioen veldrijden heeft enkele ban den rond een schouder ge scheurd. De Tsjech werd gis teravond meteen geope reerd. Stybar had al nare her inneringen aan het Bel gische dorpje. Tijdens de En- eco Tour ging hij daar ook al zwaar onderuit Het is nog niet bekend hoe lang Stybar is uitgeschakeld. Wout Brama maakt seizoen af bij PEC Wout Brama vervolgt zijn loopbaan bij PEC Zwolle. De middenvelder maakt het sei zoen af bij de laatste win naar van de KNVB-beker en Johan CtuijfF Schaal. De 28-jarige Brama had geen club sinds zijn vertrek bij FC Twente aan het einde van het vorige seizoen. Hij was eerder deze week nog op proef bij Huddersfield Town, dat uitkomt op het tweede niveau in Engeland. Remonte Dallinga zorgt voor punt De driebanders van Polka Print hebben in de tweede divisie in eigen huis gelijkge speeld tegen HW A/Hordijk Bilj. Art. uit Alblasserdam. Meerten Dallinga zorgde met zijn overwinning voor de gelijkmaker. Hij kwam 6-17 en 23-30 achter, maar met een formidabele eindsprint won hij alsnog. Jean Paul de Kraker won ook, terwijl Louis Dallinga en Dirk Vlerick verloren. VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 1*74 lVVV I W7MMi WMI I Voorzitter Wilfried de Maat (links) en oprichter Carlo Saman poseren op het terrein in Graauw waar 'hun' zaalvoetbalclub IZV het prestigieuze 5 A-si- de-toernooi jarenlang organiseerde, foto Camile Schelstraete door Koen de Vries SINT PHILIPSLAND - De tiende editie van de Voetbalschool van Noad'67 uit Sint Philipsland wordt een bij zondere. Omdat het een jubileum editie is, wordt er een extra dag aan toegevoegd. Die extra dag is ,H morgen. Na het bekerduel Noad'67-Hoek wordt een wedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Voetbalschool tegen FC de Rebel len. Het duel begint om 16.00 uur. Zaterdag 18 oktober. Wedstrijd Voetbalschool-FC de Rebellen. Aanvang 16.00 uur. Rebellen-trai ner John de Wolf heeft onder meer Glenn Helder, Ricky van den Berg, Theo Lucius, Regillio Vrede en Wim Kieft geselecteerd. Aan sluitend is een feestavond, met vanaf 21.00 uur een optreden van Dries Roelvink. Maandag 20 oktober. Eerste trai ningsdag, van 9.15 uur tot 16.00 uur. Trainers o.a. Pascal Bos- schaart, Glenn Helder en Ulrich van Gobbel. Dinsdag 21 oktober. Tweede trai ningsdag, van 9.15 uur tot 16.00 uur. Met Michael Rummennigge, René van Dieren en Marcel Meeu- wis. 's Avonds sponsoravond, met zakenman John van Zweden (me de-eigenaar van Premier Lea gue-dub Swansea City), oud-voet baller Andy van der Meijde en Voetbal International-verslaggever Thijs Siegers, die Van der Meijde's biografie schreef. Woensdag 22 oktober. Laatste trainingsdag, van 9.15 uur tot 16.00 uur. Met onder meer assis- tent-bondscoach Danny Blind, Björn van der Doelen en Ricky van den Bergh. Deze dag staat de ge handicaptensport centraal. GOES BANGKOK ARDOOIE ZWOLLE SLUISKIL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37