SP0(R)TS 66 De spelers 66 De ouderen 36 SPORT Nighttrail by the Sea ZAALVOETBAL Zeeuwse ATB-competitie van start NK's windsurfen en kiteboarden Bekerronde voor voetbalclubs AEJ ontvangt Holland Mineraal Veertigjarige zaalvoetbalclub vestigde zijn naam vooral met organisatie van een toernooi in de buitenlucht. Vanavond wordt de tweede editie gehouden van Nighttrial by the Sea. De start (20.00 uur) en finish zijn in Zoutelande. Vorig jaar deden een kleine tweehonderd atleten mee aan de Nighttrail. De verwachting is dat dit er nu meer zijn. Er kan gekozen worden uit twee afstan den: 25 kilometer en 11 kilometer. Het parkoers loopt over de duinen, het strand en door de bos sen langs de Walcherse kust. Tot een half uur voor de start kan vanavond bij eetcafé De Fiets in de Langstraat van Zoutelande nog ingeschreven worden. Zaterdag start de strijd in de Zeeuwse ATB-com- petitie van het seizoen 2014-2015. In Wemeldin- ge kunnen de eerste punten gescoord worden. Verwacht mag worden dat renners als Danny Sleeckx, Edzard van Ewijk maar ook Daniël Paardekooper (die de Zomercup op zijn naam schreef) een hoofdrol kunnen gaan spelen in de A-categorie. Bij de 40-plussers zullen Kees Re- ijnhout, Franky Taelman en Jean-Paul Reunis een belangrijke rol spelen. Bovendien heeft Eric Vereecken aangekondigd mee te doen. Er zijn dit seizoen tien wedstrijden omdat de races in Axel en Hoogerheide zijn afgevallen. Alle programma's beginnen met de jeugd om 12.30 uur. .De Brouwersdam staat dit weekeinde in het te ken van de nationale kampioenschappen windsurfen en kiteboarden freestyle voor de jeugd. Op zaterdag zullen de windsurfers aftrap pen met het NK windsurf slalom. Aangezien er dit jaar nog geen geldige wedstrijden zijn geva ren, ligt de titelstrijd volledig open. Met de hui dige windvoorspellingen zullen dit zeer specta culaire races worden. Op zondag gaan de windsurfers verder met de slalomwedstrijden. Verder zuidwaarts op het strand zullen de kiteboarders in actie komen tijdens het NK freestyle voor de jeugd. Voor meer informatie: www.fruittogofunsporttour.nl. Zaterdag en zondag wordt de eerste knockou- tronde van het toernooi om de districtsbeker ge houden, Nog twintig Zeeuwse voetbalclubs zijn nog in de race. De hoogstspelende clubs treffen tegenstanders die een stuk leger spelen. Hoek speelt bij Noad'67, Kloetinge bij Jong Am- bon en VC Vlisisngen bij Zeeland Sport. Het programma. Zaterdag: Jong Ambon-Kloetin- ge, Noad'67-Hoek, Axel-Terneuzense Boys, Serooskerke-GPC, Kloetinge 2-Krabbendijke, Bevelanders-Unitas'30. Zondag: Philippine-Corn Boys, IJzendijke-Terneuzen, Steen-Zeelandia Middelburg, Zeeland Sport-Vlissingen, RBC-Koewacht. Het driebandenteam van AEJ/Dallinga, met Dick Jaspers, Eddy Merckx (zondag nog win naar van de Worldcup in Zuid-Korea), Jean Paul de Bruijn en reserve Berry Dallinga, neemt het zondag vanaf 13.00 uur in de eredivisie op tegen Holland Mineraal uit Lochem. De Achter hoekers staan na een ongelukkige seizoensstart op de achtste plaats. Zij komen naar Hotel Dal linga met de Duitser Stefan Galla, Frans van Schaik, lelie Pijl en teamcaptain Ronny Haze- winkel. Holland Mineraal won en verloor tot nu toe een keer met 7-1 en ging in Sas van Gent tegen Reseda met 5-3 ten onder. Dat deed de ploeg pijn en eerherstel in Zeeland staat hoog op de verlanglijst. CRAAUW - Waar een kleine club groot in kan zijn. Dat geldt zeker voor zaalvoetbalvereniging IZV, dat dit jaar zijn veertigjarig jubi leum viert. De hoogtepunten lig gen tussen 1990 en begin 2000 met het organiseren van het inter nationaal 5 A-side-toernooi (zaal voetbal in open lucht). Daarmee verwierf IZV naamsbekendheid tot over de grenzen. Zo wist men de nationale zaal voetbalploegen van Oekraïne en Rusland voor hun toernooi op de velden van voetbalvereniging Graauw te strikken. Organisator Carlo Saman, die in 1974 met Joop de Jonge IZV oprichtte, vertelt dat de Russen en Oekraïeners het toernooi als een ideale voorberei ding op het EK en WK zaalvoet bal zagen. Dat de 64-jarige secretaris-pen ningmeester uit Kloosterzande goede contacten onderhield met de Oostblok-landen, bleek uit een kwamen naar mij toe op de tribune en gaven een hand en een kus verzoek van het nationale team van Rusland of hij voor plofbal- len kon zorgen. Saman: „Toen de plofbal internationaal in de zaal werd ingevoerd, waren deze bal len nog niet in Rusland te verkrij gen. De Russen moesten echter in Antwerpen met de plofbal spe len tegen België in de kwalificatie reeks van het EK. Ik ben toen met vijf plofballen naar het vliegveld in Zaventem gereden." De Russen konden nog een paar dagen voor het beslissende duel in de kwalificatie voor het EK oe fenen met de plofbal. „Ik heb de wedstrijd gezien. Rusland won. De spelers kwamen na afloop met een naar mij toe op de tribune en gaven me een hand en een kus. Ik liep rood aan." Hij kan er nu nog om lachen. Het toernooi 5 A-side (het latere futsal) werd gespeeld volgens de Fifa-reglementen en groeide uit tot een gigantisch succes. „We kregen steeds meer aanmeldin gen door mond-tot-mondreclame stopten, maar we kregen er geen vervangers voor terug. via deelnemers en hadden con tact met de buitenlandse voetbal- bonden die het toernooi in hun orgaan vermeldden", zegt Saman. Het toernooi, dat traditioneel in mei werd gehouden, won enorm aan populariteit. „We hadden op een gegeven moment 96 ploegen, die op tien speelvelden wedstrij den afwerkten. Dat werd te gek. We besloten het deelnemersveld terug te brengen tot 48 mannen- teams en twaalf vrouwenploe- gen", stelt IZV-voorzitter Wil fried de Maat. Behalve Rusland en Oekraïne kwamen ploegen uit Duitsland, Engeland, Italië, Schotland, Oos tenrijk, Polen, Tsjechië, Slowakije, Litouwen, Moldavië, Albanië, Bel gië en uiteraard Nederland naar Graauw. Oekraïne was het meest succesvol met acht toernooizeges. De teams werden vanaf 1999 ver deeld in prestatief en recreatief, omdat de krachtsverschillen te groot werden. Hoe is het idee ontstaan voor het zaalvoetbalevenement outdoor? Volgens Saman hield IZV (Isolatie bedrijf Zeeuws-Vlaanderen) in de beginjaren een zaalvoetbaltoer nooi met ploegen uit het bedrijfs leven. De plannen voor een groot ser evenement ontstonden na een toernooi met 36 teams in de Groenoordhallen in Leiden. „We wilden ook een dergelijk evene ment organiseren. Bij gebrek aan een sportaccommodatie moesten we het toernooi in de openlucht houden", vertelt Saman. De eer ste editie van het 5 A-side-toer- nooi was in 1989 met 24 ploegen. De deelname viel wat tegen, maar de basis voor uitbreiding van het toernooi was gelegd. Saman was en is ook de animator van vele voetbalreizen naar het buitenland. De eerste reis was in 1987 via Euro-Sportring, waar c ou< ga de „W Du do< ten bet dri zer na, Zu rije dei hel An stri tv- dei lk iu ill ill Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl VRIJDAG 17 OKTOBER ZATERDAG 18 OKTOBER ZATERDAG 18 OKTOBER EN ZONDAG 19 OKTOBER ZONDAG 19 OKTOBER IZV is bekend in de hele wereld VRI door Aector Dooms Wilfried de Maat I Danny Blind, Glen Helder en Ulrich van Gobbel (van links naar rechts) komen naar de Voetbalschool van Noad'67, foto's VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36