ichiel Kramer is een topscorer die zegt wat hij vindt SPORT 35 Hij kreeg de berichten na zijn overtreding op Jasper Cillessen, af gelopen december. Kramer ging er stevig in tegen de Ajax-keeper, zowel met een been als met een elleboog. Hij kreeg geel, maar werd op basis van tv-beelden ge schorst. Terecht, vindt hij, want hij had even 'een waasje voor zijn ogen' en het was een overtreding die hij niet had moeten maken. „Maar om me dan met de dood te gaan bedreigen, dat gaat wel een beetje ver, vind je niet? Ik bedoel, zo erg was het ook allemaal weer niet. Cillessen hield er niks aan over", aldus Kramer. Hij doet er nu luchtig over, hij deed destijds ook geen aangifte. Tien maanden later staat Kramer om heel andere redenen in de be langstelling. Met zes doelpunten is hij topscorer van de eredivisie. Verrassend, want ADO Den Haag staat derde van onderen. De enige die zich aan de Haagse malaise onttrekt, is de 25-jarige spits uit Rotterdam. Als jochie van tien stond hij in 1999 op de Coolsingel om lands kampioen Feyenoord toe te jui chen. Zelf voetbalde hij toen bij Xerxes, de amateurclub die hij als C-junior verruilde voor Excelsior. Daar vonden ze hem in de A-ju nioren niet goed genoeg meer. Hij verkaste naar NAC en vervol gens naar FC Volendam. Daar maakte hij 22 doelpunten in het seizoen 2012-2013 en 'verdiende' zijn transfer naar ADO Den Haag. Zo kwam hij op zijn 24e in de ere divisie. Relatief laat dus. Werden zijn kwaliteiten te laat op waarde geschat? „Dat zou kunnen, maar het kan ook aan mij gelegen hebben, hoor. Ik ben niet lastig, maar geef wel mijn mening. Zou ik dat niet gedaan hebben, dan had ik mis schien twee jaar eerder in de ere divisie gespeeld. Natuurlijk neem ik gerust wel eens wat aan van ie mand anders, maar alleen als ik vind dat ik er iets aan heb. Vaak durven spelers niks te zeggen te gen de trainer. Ik wel. Misschien werkt dat soms tegen me. Als het slecht gaat, wijzen ze daar mis schien op. Maar dat is dan mijn pakkie an." De kans dat hij verandert is klein, zegt Kramer. Hij is zoals hij is, hij zegt wat hij vindt. Ook als het gaat om de hedendaagse trainings methoden en de trend van 'me ten is weten'. Al die cijfers, al die statistieken, die wetenschappelij ke benadering op het trainings veld: Kramer heeft er niks mee. „Ik vind het allemaal wat te veel. Ik heb ook niet het idee dat het veel helpt. Als je volgens de moni tor de hele week fantastisch hebt getraind, maar in het weekend raak je geen knikker: wat zijn al die metingen dan waard? En an dersom ook. Als ik een goede wed strijd speel, wat maakt het dan uit dat ik volgens de metingen niet goed getraind heb? Ik heb me nooit de blubber getraind. Het gaat erom wat je op zaterdag of zondag op het veld doet. Als ik in de wedstrijden maar laat zien dat ik belangrijk kan zijn. Dan is alles daaromheen niet zo relevant, vind ik. En trouwens, ik gooi er niet met de pet naar. Ik doe ge woon wat er gevraagd wordt." Anderen vinden hem eigenwijs of arrogant. Zal best. Maar hij is nu spits nummer één bij een ere divisieclub en dat heeft hij zelf af gedwongen. Dus doet hij iets goed. „Van kleins af aan had ik één voor deel: ik kon doelpunten maken. Daarmee kon ik me onderschei den. Het verbaast me daarom niet dat ik dat ook in de eredivisie kan. Maar het is wel verrassend dat ik nu topscorer ben. Normaal gespro ken ben ik dat aan het eind van het seizoen niet. Er komen straks weer wedstrijden waarin ik geen kansen krijg of waarin ik kansen mis." Koeman heeft geen oren naar Oranje Trainer Ronald Koeman heeft voorlopig geen interes se meer voor de vacature van bondscoach van het Ne derlands elftal. „Ik ben nu manager van Southampton", zei hij gisteren. „Er is geen kans dat ik wegga." Koeman kreeg in Engeland vragen over het Nederlands elftal vanwege uitlatingen van Ro nald de Boer. De broer van Ajax-trainer Frank herhaal de maandag bij Sky Sports dat de KNVB niet voor Guus Hiddink maar Ronald Koe man had moeten kiezen. Giri moet genoegen nemen met remise Anish Giri moest in zijn vier de partij tegen Alexei Shirov in het Univé-schaaktoernooi van Hoogeveen genoegen nemen met remise. De Rijs- wijkse grootmeester kreeg gisteren voordeel tegen de Let maar geen beslissend. Met zetherhaling werd be sloten het punt te delen. Gi ri leidt in het toernooi, dat uit twee tweekampen van zes duels bestaat, met drie punten. Shirov staat op één. De andere wedstrijd gaat tussen de Georgiër Baadoer Jobava en Jan Timman. Luiten verslaat Levy in WK matchpiay Joost Luiten heeft ook zijn tweede groepswedstrijd in het Volvo World Matchpiay Championship gewonnen. Na de Fin Mikko Honen ver sloeg de Bleiswijkse golfer gisteren Alexander Levy. Hij was al na veertien holes klaar met de Fransman. Luiten, de nummer 37 van de wereldranglijst, gaat in de poule alleen aan de lei ding met twee zeges en is daarmee dicht bij een plek in de kwartfinales. De num mers één en twee van de vier groepen gaan verder. voor velen uit tot de symbolische aftrap van de vele bloedige conflic ten die daarna volgden en uitein- jj delijk leidden tot het uiteenvallen van Joegoslavië. Enkele van die ge volgen waren onder meer de door Boban zo vurig gewenste onafhan- kelijkheid van Kroatië en de oor log in Kosovo waarbij Serviërs en Albanezen lijnrecht tegenover el kaar kwamen te staan, een wond die nog altijd niet is geheeld, zo bleek dinsdag eens te meer. Het valt ernstig te betwisten of Boban inderdaad de beslissende voorzet gaf: oorlog komt tot stand op de politieke tekentafels en niet op een voetbalveld. Maar de daad van Boban laat wel zien dat poli tiek en voetbal op de Balkan als geen ander met elkaar zijn verwe ven. De gebeurtenis van dinsdaga vond in Belgrado was daar geen uitzondering op. In Kroatië als deze rr VRIJDAG 17 OKTOBER 2014 door Theo Brinkman DEN HAAG - Nee, zijn onverwachte status als topscorer van de eredivi- P sie heeft hem geen duizenden nieu we volgers op twitter opgeleverd, f Michiel Kramer is afgelopen winter namelijk gestopt met twitter. „Als je doodsbedreigingen krijgt via die social media heb ik daar niet zo veel zin meer in", zegt Kramer. Michiel Kramer is met zes goals tops corer in de eredivisie. Hij wordt op één doelpunt gevolgd door het vijftal Depay, Castaignos, Te Vrede, Ogbeche en Uth. SOUTHAMPTON HOOGEVEEN ASH aftrap van doodsstrijd Het lont in het kruitvat van dinsdag: Serviër Stefan Mitrovic wil de vlag op ruimen, maar daartegen komen de Albanezen in opstand, foto VI Images is de karatetrap van Zvonimir Boban nog lang niet vergeten, zo- muurschildering in de hoofdstad Zagreb bewijst, foto dinamo4ever De Albenese spelers vluchten de catacomben in, nadat Servische suppor ters het veld hebben betreden, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35